Etapa na Silk Way pro MKR ve znamení pětek

Rubrika: Tiskové zprávy  
/ Aktualizováno:
Martin van den Brink, Silk Way Rally 2019

Čtvrtek byl pro severočeský tým MKR Technology na Silk Way Rally ve znamení pětek. V páté etapě totiž pilot Martin van den Brink přijel pátý a pátá je i jeho průběžná pozice.

Silk Way Rally se v pátém dnu láme ve své polovině. Posádky za sebou mají pět z deseti etap. Tentokrát si musely poradit s nástrahami typických mongolských stepí i s přejezdem náhorní plošiny v šestnácti stech metrech nad mořem.

„Martin etapu zvládl bez jakýchkoli potíží a jede celkem na pohodu. Je to divoká krajina, a proto všichni věříme, že tenhle styl vydrží a právě díky tomu se nám podaří se blýsknout. Před námi je ještě několik těžkých etap a rozestupy nejsou nijak zásadní, takže důležité je neudělat zbytečnou chybu,“ podotkl Daniel Kozlovský, mechanik týmu MKR Technology.

Nejrychleji trasu z Ulánbátaru do Mandalgovi zvládl Rus Karginov, který na téměř tři sta čtyřicet kilometrů potřeboval dvě a tři čtvrtě hodiny. Kamazy ve čtvrtek odpověděly na středeční pódiový hattrick Mazů. Druhý cílem projel Karginovův krajan Šibalov. Lídr průběžného hodnocení Bělorus Vjazovič byl třetí se ztrátou sedmi minut. Pilot severočeského Renaultu Martin van den Brink na pátém místě zaostal o dalších pět minut za vedoucím Bělorusem.

Na čele tabulky celkového hodnocení se nic nezměnilo. Dál vede Vjazovič s Mazem a na paty mu šlape trojice Kamazů pilotovaných Šibalovem, Karginovem a Mardějevem. Martin van den Brink si drží průběžnou pátou příčku.

Páteční šestá etapa bude poslední, která se celá pojede na mongolském území. V sobotu totiž posádky překročí hranice s Čínou. Na trati z Mandalgovi do Dalanzadgadu je tentokrát minimální, několikakilometrový přejezd. Měřená speciála má přes čtyři sta kilometrů.

„Půjde o rychlý úsek s širokými stepními cestami, takže bude hodně důležité sledovat navigaci,“ podotkl Kozlovský.

Tisková zpráva MKR Technology (editováno)

Právní služby od A po Ž

Mohlo by vás zajímat

MP-Sports před Dakarem 2020

Martin Kolomý: Na Dakar s Fordem se těším jako na Večerníčka

Desetkrát odstartoval do Rally Dakar s kamionem. Třikrát se prosadil do první desítky, jednou byl pátý. Přesto je jeho působení v této kategorii možná u konce.

Více...
Martin Prokop, Rallye du Maroc 2019

Martin Prokop: Tři auta na Dakaru, to by byl krásný tým

Martin Prokop má Dakar pod kůží a je to cítit. Přípravě na další ročník přizpůsobil program celé sezony a s Dakarem spojuje i své další plány v motorsportu.

Více...
MP-Sports před Dakarem 2020

Dakar 2020: Kolomý bude krýt Prokopovi záda

Do 42. ročníku Rally Dakar nasadí MP-Sports opět dva vozy Ford Raptor RS Cross-Country. Do Saúdské Arábie však v lednu zamíří ve výrazně obměněné sestavě.

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu