Etapa na Silk Way pro MKR ve znamení pětek

Rubrika: Tiskové zprávy  
/ Aktualizováno:

Čtvrtek byl pro severočeský tým MKR Technology na Silk Way Rally ve znamení pětek. V páté etapě totiž pilot Martin van den Brink přijel pátý a pátá je i jeho průběžná pozice.

Silk Way Rally se v pátém dnu láme ve své polovině. Posádky za sebou mají pět z deseti etap. Tentokrát si musely poradit s nástrahami typických mongolských stepí i s přejezdem náhorní plošiny v šestnácti stech metrech nad mořem.

„Martin etapu zvládl bez jakýchkoli potíží a jede celkem na pohodu. Je to divoká krajina, a proto všichni věříme, že tenhle styl vydrží a právě díky tomu se nám podaří se blýsknout. Před námi je ještě několik těžkých etap a rozestupy nejsou nijak zásadní, takže důležité je neudělat zbytečnou chybu,“ podotkl Daniel Kozlovský, mechanik týmu MKR Technology.

Nejrychleji trasu z Ulánbátaru do Mandalgovi zvládl Rus Karginov, který na téměř tři sta čtyřicet kilometrů potřeboval dvě a tři čtvrtě hodiny. Kamazy ve čtvrtek odpověděly na středeční pódiový hattrick Mazů. Druhý cílem projel Karginovův krajan Šibalov. Lídr průběžného hodnocení Bělorus Vjazovič byl třetí se ztrátou sedmi minut. Pilot severočeského Renaultu Martin van den Brink na pátém místě zaostal o dalších pět minut za vedoucím Bělorusem.

Na čele tabulky celkového hodnocení se nic nezměnilo. Dál vede Vjazovič s Mazem a na paty mu šlape trojice Kamazů pilotovaných Šibalovem, Karginovem a Mardějevem. Martin van den Brink si drží průběžnou pátou příčku.

Páteční šestá etapa bude poslední, která se celá pojede na mongolském území. V sobotu totiž posádky překročí hranice s Čínou. Na trati z Mandalgovi do Dalanzadgadu je tentokrát minimální, několikakilometrový přejezd. Měřená speciála má přes čtyři sta kilometrů.

„Půjde o rychlý úsek s širokými stepními cestami, takže bude hodně důležité sledovat navigaci,“ podotkl Kozlovský.

Tisková zpráva MKR Technology (editováno)

eShop DAKARMANIA

Mohlo by vás zajímat

Rally Dakar 2020

Rallyshow Vacov se představuje a hned čelí dunám

Poslední únorový den by si měli do svých kalendářů zaznamenat všichni příznivci Rally Dakar! Obzvlášť, pokud jsou z jižních, západních nebo středních Čech.

Více...
Aleš Loprais, Dakar 2019

Královna se vrátí na Dakar. Pilotem známý český závodník

Aleš Loprais potvrdil, že jeho tým nasadí na Dakaru 2021 dva kamiony. Instaforex Loprais Team by měly reprezentovat vozy dvou různých značek.

Více...
Ajrat Mardějev, Silk Way Rally 2019

Covid-19 může změnit program Silk Way Rally 2020

Organizační výbor Silk Way Rally sleduje situaci související se šířením koronaviru Covid-19 a je připraven upravit závěrečnou část jubilejního ročníku.

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu