Etapa na Silk Way pro MKR ve znamení pětek

Rubrika: Tiskové zprávy  
/ Aktualizováno:
Martin van den Brink, Silk Way Rally 2019

Čtvrtek byl pro severočeský tým MKR Technology na Silk Way Rally ve znamení pětek. V páté etapě totiž pilot Martin van den Brink přijel pátý a pátá je i jeho průběžná pozice.

Silk Way Rally se v pátém dnu láme ve své polovině. Posádky za sebou mají pět z deseti etap. Tentokrát si musely poradit s nástrahami typických mongolských stepí i s přejezdem náhorní plošiny v šestnácti stech metrech nad mořem.

„Martin etapu zvládl bez jakýchkoli potíží a jede celkem na pohodu. Je to divoká krajina, a proto všichni věříme, že tenhle styl vydrží a právě díky tomu se nám podaří se blýsknout. Před námi je ještě několik těžkých etap a rozestupy nejsou nijak zásadní, takže důležité je neudělat zbytečnou chybu,“ podotkl Daniel Kozlovský, mechanik týmu MKR Technology.

Nejrychleji trasu z Ulánbátaru do Mandalgovi zvládl Rus Karginov, který na téměř tři sta čtyřicet kilometrů potřeboval dvě a tři čtvrtě hodiny. Kamazy ve čtvrtek odpověděly na středeční pódiový hattrick Mazů. Druhý cílem projel Karginovův krajan Šibalov. Lídr průběžného hodnocení Bělorus Vjazovič byl třetí se ztrátou sedmi minut. Pilot severočeského Renaultu Martin van den Brink na pátém místě zaostal o dalších pět minut za vedoucím Bělorusem.

Na čele tabulky celkového hodnocení se nic nezměnilo. Dál vede Vjazovič s Mazem a na paty mu šlape trojice Kamazů pilotovaných Šibalovem, Karginovem a Mardějevem. Martin van den Brink si drží průběžnou pátou příčku.

Páteční šestá etapa bude poslední, která se celá pojede na mongolském území. V sobotu totiž posádky překročí hranice s Čínou. Na trati z Mandalgovi do Dalanzadgadu je tentokrát minimální, několikakilometrový přejezd. Měřená speciála má přes čtyři sta kilometrů.

„Půjde o rychlý úsek s širokými stepními cestami, takže bude hodně důležité sledovat navigaci,“ podotkl Kozlovský.

Tisková zpráva MKR Technology (editováno)

Mohlo by vás zajímat

Michael Metge, Merzouga Rally 2019

Aragón: Tovární týmy i české překvapení [seznam přihlášených]

Velmi solidním obsazením se může Baja Aragón 2019 pochlubit i v kategorii motocyklů. Třetí a zároveň předposlední podnik Světového

Více...
Jaroslav Valtr, testování Tunisko 2019

Aragón: Macík, Valtr i Bonver Dakar Project [seznam přihlášených]

České týmy se příští víkend na Baja Aragón pokusí prodloužit vítěznou sérii, kterou na španělské soutěži v kategorii kamionů

Více...
Martin Prokop, Baja Aragón 2018

Aragón: Trojice českých jezdců proti silné konkurenci [seznam přihlášených]

Baja Aragón patří k nejpopulárnějším cross-country závodům na evropském kontinentu a startovní listina 36. ročníku výsadní postavení španělského podniku

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu