První hybridní kamion míří na Dakar z Čech

Rubrika: Tiskové zprávy  
/ Aktualizováno:

Severočeský tým MKR Technology postavil první soutěžní kamion na světě s hybridním pohonem. Jedinečný koncept terénního kamionu vyvíjel židovický konstruktér Mario Kress v totálním utajení ve spolupráci s holandským Riwald Dakar Teamem.

Závodní speciál Renault Trucks C460 Hybrid Edition byl slavnostně představen při páteční podvečerní světové premiéře v holandském Almelu. Unikát se chystá na lednový Dakar.

„Na vývoji zcela nového konceptu jsme tvrdě pracovali několik měsíců. S naším hlavním partnerem Riwald Dakar Teamem jsme navázali spolupráci, která teď přinesla tento jedinečný koncept, v němž se snoubí všechny zkušenosti, které jsme dosud nasbírali, spolu s ukrutnou energií, kterou tento kamion má. Současně ale spojujeme moderní trendy v technologiích i aktuální otázky dopadu na životní prostředí. Stojíme na prahu velkých strukturálních změn v motorsportu a dálkových rally,“ pronesl s hrdostí na svůj tým Mario Kress, šéf MKR Technology a autor projektu MKR Adventure.

Mario Kress
Mario Kress při představení Renaultu C460 Hybrid Edition v nizozemském Almelu. © MKR Technology

V době, kdy se otázka kvality životního prostředí stává globálním tématem číslo jedna, reaguje v tým MKR Technology a Riwald Dakar Team premiérou hybridního kamionu.

„Renault Trucks C460 Hybrid Edition je lehký kamion, který obsahuje 700 kilogramů hybridní technologie, a dosahuje ideální hmotnosti 8,5 tuny. Žene ho přes tisíc koňských sil,“ sdělil Mario Kress.

Oba týmy, tedy severočeský konstruktér i holandská závodní ekipa, jsou přesvědčeny, že elektrická technologie v kamionu může přinést velké výsledky. Riwald DakarTeam a MKR Technology uzavřely tříleté partnerství s cílem dostat se v tomto období ve světe rally do elitní trojice.

„Hybridní kamion Renault C460 v poslední době intenzivně testoval zkušený pilot holandského týmu Gert Huzink. Se stávajícím průběhem a se získanými daty jsme spokojeni. Hybridní pohonný systém využívající speciální maziva Eurol byl vystaven extrémním podmínkám a dosáhl velmi slibných výsledků,“ tvrdil Mario Kress.

Renault C460 Hybrid Edition
Renault C460 Hybrid Edition, Riwald Dakar Team. Prezentace, září 2019. © Riwald Dakar Team

Severočeský Renault Trucks tak bude vůbec první hybrid na světe, který pojede legendární Rally Dakar. Tento tah vítá i A.S.O, organizátor nejtěžší rally na světě, který by chtěl vidět tým Riwald Dakar s Gertem Huzinkem za volantem nového hybridního kamionu Renault C460 Hybrid Edition na startu Dakaru v roce 2020. A přání se promění v realitu. Tým totiž naplňuje myšlenku organizátorů být inovativní a společensky odpovědný. Právě taková se snaží být i společnost Riwald Recycling, která je hlavním sponzorem týmu Riwald Dakar.

„I díky filozofii a prioritám této holandské společnosti můžeme všichni stát u zrodu velkých změn ve světě motorsportu a vykročit k lepšímu prostředí a ještě lepšímu světu,“ dodal Mario Kress.

RENAULT C460 HYBRID EDITION
technické údaje
Motor:DXI 13
Převodovka:ZF Ecomat 6HP
Převodová skříň:ZF VG 1600
Přední a zadní náprava:Axle Tech 4000 grand series
Výkon dieselového motoru:1040 koní
Točivý moment dieselového motoru:4600 Nm
Elektromotor:ZF CeTrax lite
Přídavný výkon E-motoru:205 koní
Maximální točivý moment:1600 Nm
Tlumení:Hendrickson

Tisková zpráva MKR Technology [editováno]

Právní služby od A po Ž

Mohlo by vás zajímat

MP-Sports, test Abu Dhabi 2019

Martin Kolomý: MP-Sports je jiný svět

Martin Kolomý a Jiří Stross si konečně vyzkoušeli Ford týmu MP-Sports v písku a dunách. Společně s Martinem Prokopem se zúčastnili testování v Abu Dhabi.

Více...
Tomáš Kubiena, El Chott 2019

Tomáš Kubiena: Zlomit dakarské prokletí a bojovat na špici

Už třikrát to zkusil, ale sen si zatím nesplnil. Na cílovou rampu Rally Dakar zatím nevyjel. V lednu se Tomáš Kubiena pokusí smolnou sérii konečně utnout.

Více...
Martin Macík, Sedlčany 2019

Martin Macík o Dakaru 2020: Bude potřeba umět jezdit ve tmě

Jen dvě věci se pro Martina Macíka od posledního Dakaru nezměnily. Stále kolem sebe má tým Big Shock Racing a v itercomu uslyší hlas Františka Tomáška.

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu