Tomáš Ouředníček potvrdil start na Rally Dakar 2020

Rubrika: Tiskové zprávy  
/ Aktualizováno:

Tomáš Ouředníček s navigátorem Davidem Křípalem potvrdili účast v dalším ročníku Rally Dakar. 42. ročník otevře novou éru slavné rally. závod se stěhuje již na třetí kontinent a minimálně následujících pět let bude startovat v Saúdské Arábii.

Po absolvování letošních ročníků Dakaru a Morocco Desert Challenge a po měsících příprav oznámili Tomáš Ouředníček s Davidem Křípalem, že se zúčastní i dalšího ročníku slavné soutěže, kterou Ouředníček už pětkrát dokončil a jednou se umístil v první desítce. Česká posádka pojede Dakar 2020 s vozem Ford Ranger Dakar 5.0 l V8 vyrobeným v oficiální licenci Fordu jihoafrickou společností NWM.

Tomáš Ouředníček, Dakar 2018
Tomáš Ouředníček a David Křípal se vracejí k vozu, s nímž absolvovali Dakar 2018. © South Racing CE

„V roce 2020 očekáváme v mnoha ohledech velmi speciální závod. Na jedné straně jsme velmi nadšení, že jedeme do Saúdské Arábie, a je skvělé vidět, že sponzoři jsou také potěšeni touto jedinečnou příležitostí. Na straně druhé bude Českou republiku reprezentovat více posádek v královské kategorii automobilů než v kamionech, což se doposud ještě nikdy nestalo. Jmenování Davida Castery novým ředitelem závodu je velmi slibné. Má bohaté zkušenosti s přípravou roadbooků a z posledních ročníků také jako navigátor továrního týmu Peugeot. Proto ví, jak ještě vylepšit sportovní aspekt Dakaru,“ říká Tomáš Ouředníček.

Rallye Dakar 2020 odstartuje 5. ledna saúdskoarabské Džiddě a po téměř dvou týdnech závodění skončí 17. ledna v Al Qiddiyi.

Tisková zpráva týmu South Racing CE (editováno)

eShop DAKARMANIA

Mohlo by vás zajímat

Fernando Alonso, Dakar 2020

Alonso: Jestli se vrátím, tak jedině pro vítězství

Při své první účasti na Rally Dakar vybojoval Fernando Alonso v kategorii automobilů třinácté místo a stal se nejlepším nováčkem. Španěl nevylučuje návrat.

Více...
Zdeněk Tůma, Dakar 2020

Tůma v euforii. Potřetí Casale

Ignacio Casale se po koketování s buginami SSV vrátil zpátky na čtyřkolku a vyplatilo se. V cíli Dakaru 2020 slavil třetí vítězství v této kategorii.

Více...
Martin Macík, Dakar 2020

Vítěznou sérii Kamazu prodloužil Karginov. Macík pátý

Svůj triumf na Rally Dakar 2020 v kategorii kamionů stvrdil Andrej Karginov sedmým etapovým vítězstvím. Nejprestižnější maratonskou rally ovládl podruhé.

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu