Tomáš Ouředníček potvrdil start na Rally Dakar 2020

Rubrika: Tiskové zprávy  
/ Aktualizováno:
Tomáš Ouředníček & David Castera

Tomáš Ouředníček s navigátorem Davidem Křípalem potvrdili účast v dalším ročníku Rally Dakar. 42. ročník otevře novou éru slavné rally. závod se stěhuje již na třetí kontinent a minimálně následujících pět let bude startovat v Saúdské Arábii.

Po absolvování letošních ročníků Dakaru a Morocco Desert Challenge a po měsících příprav oznámili Tomáš Ouředníček s Davidem Křípalem, že se zúčastní i dalšího ročníku slavné soutěže, kterou Ouředníček už pětkrát dokončil a jednou se umístil v první desítce. Česká posádka pojede Dakar 2020 s vozem Ford Ranger Dakar 5.0 l V8 vyrobeným v oficiální licenci Fordu jihoafrickou společností NWM.

Tomáš Ouředníček, Dakar 2018
Tomáš Ouředníček a David Křípal se vracejí k vozu, s nímž absolvovali Dakar 2018. © South Racing CE

„V roce 2020 očekáváme v mnoha ohledech velmi speciální závod. Na jedné straně jsme velmi nadšení, že jedeme do Saúdské Arábie, a je skvělé vidět, že sponzoři jsou také potěšeni touto jedinečnou příležitostí. Na straně druhé bude Českou republiku reprezentovat více posádek v královské kategorii automobilů než v kamionech, což se doposud ještě nikdy nestalo. Jmenování Davida Castery novým ředitelem závodu je velmi slibné. Má bohaté zkušenosti s přípravou roadbooků a z posledních ročníků také jako navigátor továrního týmu Peugeot. Proto ví, jak ještě vylepšit sportovní aspekt Dakaru,“ říká Tomáš Ouředníček.

Rallye Dakar 2020 odstartuje 5. ledna saúdskoarabské Džiddě a po téměř dvou týdnech závodění skončí 17. ledna v Al Qiddiyi.

Tisková zpráva týmu South Racing CE (editováno)

Právní služby od A po Ž

Mohlo by vás zajímat

Praga V4S DKR

Loprais testuje Pragu V4S DKR pro Dakar 2020

Instaforex Loprais Team se na start 42. ročníku Rally Dakar postaví s novým soutěžním speciálem Praga V4S DKR.

Více...
Ikuo Hanawa, Silk Way Rally 2019

Kapotované Hino čeká dakarská premiéra

Dakar 2020 bude pro Hino plný novinek. Kromě přesunu soutěže do Saúdské Arábie se japonského týmu dotýká spousta dalších interních změn.

Více...
Fernando Alonso, Ula-Neom Cross-Country Rally 2019

Ula-Neom: První stupně vítězů pro Alonsa

Bývalý šampion formule 1 Fernando Alonso získal první trofej také v cross-country rally. V konečném hodnocení Ula-Neom Cross-Country Rally skončil třetí.

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu