Silk Way 2020: Návrat do Moskvy i Kazachstánu

Rubrika: FIA SP rally, FIM MS rally, Silk Way Rally  
/ Aktualizováno:

Prestiž Silk Way Rally roste. A mezinárodní organizační výbor dělá maximum, aby v roce 2020 tento trend pokračoval. Jubilejní desátý ročník bude jedním z nejdelších v historii, jeho trať protne území tří států a ve hře budou body do obou nejprestižnějších šampionátů v cross-country rally.

Silk Way Rally 2020 odstartuje 3. července z Rudého náměstí v Moskvě. Odtud se účastníci o den později vydají přes Rusko a Kazachstán do čínského Urumqi, kde soutěž skončí 16. července. Cestou budou muset zdolat přibližně 8000 kilometrů rozdělených do dvanácti etap.

Úvodní speciálky v Rusku provedou závodníky lesnatou a hornatou krajinou, jakou tradiční účastníci znají z předchozích ročníků. V dalších dnech se karavana soutěže přesune do Kazachstánu, který soutěž hostil už v letech 2009, 2016 a 2017. Přesto pořadatelé slibují zcela nové tratě v poušti na jihu země, jež poskytne také zázemí pro jediný den odpočinku. Velké finále se odehraje v dunách čínské pouště Gobi.

Anton Šibalov, Silk Way Rally 2017
Kazachstán by měl tentokrát nabídnout více písku na úkor tradičních stepí. © SWR Media

„Připravujeme skvělou trať s několika překvapeními, o kterých přineseme další informace v průběhu následujícího měsíce. Museli jsme dát dohromady soutěž, která bude zajímavá a zároveň splní požadavky FIA a FIM,“ připomíná ředitel podniku Vladimir Čagin.

Kromě Mezinárodní motocyklové federace (FIM), která letní maraton premiérově zařadila do svého mistrovství světa v cross-country rally už letos, dospěli pořadatelé k dohodě i s Mezinárodní automobilovou federací (FIA). Silk Way Rally tak bude poprvé také jedním z pěti podniků světového poháru FIA, což by mělo vést k podstatnému zvýšení konkurence v této kategorii. Díky maratonskému formátu se budou získané body násobit koeficientem, což z účasti na SWR činí nezbytnost pro všechny uchazeče o titul.

„Pro desátý ročník jsme chtěli připravit trasu, která nebude logisticky komplikovaná, ale zároveň bude zajímavá ze sportovního hlediska,“ doplňuje Čaginův zástupce Frédéric Lequien. „Chceme poděkovat oběma mezinárodním federacím za podporu a důvěru. Zařazení do automobilového i motocyklového šampionátu znamená pro Silk Way další posun vpřed.“

PROGRAM
Silk Way Rally 2020
2. a 3. červenceAdministrativní a technické přejímky v Moskvě
3. červenceSlavnostní start na Rudém náměstí v Moskvě
4. až 16. července12 etap v Rusku, Kazachstánu a Číně
16. červenceVyhlášení vítězů v Urumqi
Novinka

Mohlo by vás zajímat

Josef Macháček, Dakar 2021

Komentář: Když se míchají jablka s hruškami aneb Co vyhrál Josef Macháček?

V marketingu je pro mě záměrná lež prostě jen pokusem o uvedení velkého počtu lidí v omyl. A taková lež mi vadí.

Více...
Ondřej Klymčiw, Dakar Classic 2021

Dakar Classic 2021: Bronz nakonec

Průběžně aktualizované zpravodajství o premiérovém ročníku soutěže pravidelnosti Dakar Classic 2021.

Více...
Martin Michek, Dakar 2021

Dakar 2021: Michek vyrovnal český rekord. Honda obhájila vítězství

Průběžně aktualizované zpravodajství z Rally Dakar 2021 o dění v kategorii motocyklů a čtyřkolek.

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu