Silk Way 2020: Návrat do Moskvy i Kazachstánu

Rubrika: FIA SP rally, FIM MS rally, Silk Way Rally  
/ Aktualizováno:
Silk Way Rally 2017

Prestiž Silk Way Rally roste. A mezinárodní organizační výbor dělá maximum, aby v roce 2020 tento trend pokračoval. Jubilejní desátý ročník bude jedním z nejdelších v historii, jeho trať protne území tří států a ve hře budou body do obou nejprestižnějších šampionátů v cross-country rally.

Silk Way Rally 2020 odstartuje 3. července z Rudého náměstí v Moskvě. Odtud se účastníci o den později vydají přes Rusko a Kazachstán do čínského Urumqi, kde soutěž skončí 16. července. Cestou budou muset zdolat přibližně 8000 kilometrů rozdělených do dvanácti etap.

Úvodní speciálky v Rusku provedou závodníky lesnatou a hornatou krajinou, jakou tradiční účastníci znají z předchozích ročníků. V dalších dnech se karavana soutěže přesune do Kazachstánu, který soutěž hostil už v letech 2009, 2016 a 2017. Přesto pořadatelé slibují zcela nové tratě v poušti na jihu země, jež poskytne také zázemí pro jediný den odpočinku. Velké finále se odehraje v dunách čínské pouště Gobi.

Anton Šibalov, Silk Way Rally 2017
Kazachstán by měl tentokrát nabídnout více písku na úkor tradičních stepí. © SWR Media

„Připravujeme skvělou trať s několika překvapeními, o kterých přineseme další informace v průběhu následujícího měsíce. Museli jsme dát dohromady soutěž, která bude zajímavá a zároveň splní požadavky FIA a FIM,“ připomíná ředitel podniku Vladimir Čagin.

Kromě Mezinárodní motocyklové federace (FIM), která letní maraton premiérově zařadila do svého mistrovství světa v cross-country rally už letos, dospěli pořadatelé k dohodě i s Mezinárodní automobilovou federací (FIA). Silk Way Rally tak bude poprvé také jedním z pěti podniků světového poháru FIA, což by mělo vést k podstatnému zvýšení konkurence v této kategorii. Díky maratonskému formátu se budou získané body násobit koeficientem, což z účasti na SWR činí nezbytnost pro všechny uchazeče o titul.

„Pro desátý ročník jsme chtěli připravit trasu, která nebude logisticky komplikovaná, ale zároveň bude zajímavá ze sportovního hlediska,“ doplňuje Čaginův zástupce Frédéric Lequien. „Chceme poděkovat oběma mezinárodním federacím za podporu a důvěru. Zařazení do automobilového i motocyklového šampionátu znamená pro Silk Way další posun vpřed.“

PROGRAM
Silk Way Rally 2020
2. a 3. červenceAdministrativní a technické přejímky v Moskvě
3. červenceSlavnostní start na Rudém náměstí v Moskvě
4. až 16. července12 etap v Rusku, Kazachstánu a Číně
16. červenceVyhlášení vítězů v Urumqi
Právní služby od A po Ž

Mohlo by vás zajímat

Praga V4S DKR

Loprais testuje Pragu V4S DKR pro Dakar 2020

Instaforex Loprais Team se na start 42. ročníku Rally Dakar postaví s novým soutěžním speciálem Praga V4S DKR.

Více...
Ikuo Hanawa, Silk Way Rally 2019

Kapotované Hino čeká dakarská premiéra

Dakar 2020 bude pro Hino plný novinek. Kromě přesunu soutěže do Saúdské Arábie se japonského týmu dotýká spousta dalších interních změn.

Více...
Fernando Alonso, Ula-Neom Cross-Country Rally 2019

Ula-Neom: První stupně vítězů pro Alonsa

Bývalý šampion formule 1 Fernando Alonso získal první trofej také v cross-country rally. V konečném hodnocení Ula-Neom Cross-Country Rally skončil třetí.

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu