Dakar 2020 má druhou oběť

Rubrika: Dakar 2020, Moto  
/ Aktualizováno:

Týden po skončení 42. ročníku dakarské rally podlehl motocyklista Edwin Straver následkům havárie, k níž došlo minulý čtvrtek v předposlední etapě soutěže. 48letý Nizozemec zemřel v noci na pátek v kruhu své rodiny.

Edwin Straver, Dakar 2020
Edwin Straver v maratonském bivaku po 10. etapě Rally Dakar 2020. © ASO/DPPI

Při pádu na 124. kilometru rychlostní zkoušky mezi Šubajtá a Harazem utrpěl Edwin Straver zlomeninu krční páteře a zástavu srdce. Záchranáři jezdce po deseti minutách oživili a přepravili do nemocnice v Rijádu. Odtud byl ve středu transportován do vlasti, kde byl podroben dalším vyšetřením. Výsledky potvrdily vážné poškození mozku, k němuž došlo v důsledku zástavy srdce. Straverova rodina proto dala souhlas s odpojením od umělého dýchání.

Živnostník z nizozemského Rijswijku byl klasickým závodícím amatérem. Na Dakaru debutoval ve svých 46 letech v roce 2018. O rok později zvítězil v kategorii Original by Motul (malle moto), celkově byl třicátý. Bez asistence jel také tentokrát a po desáté etapě figuroval v malle moto na čtvrté pozici.

Edwin Straver, Dakar 2020
Edwin Straver (KTM) v tankovací zóně v průběhu 7. etapy Rally Dakar 2020. © ASO/DPPI

Straver si dobře uvědomoval, jakému nebezpečí se při rally vystavuje. V reakci na smrtelné zranění Paula Gonçalves v sedmé etapě uvedl: „Pokud to neakceptujete, musíte zůstat doma. Neustále brzdím a nejedu přes dunu, dokud nevidím, co je za ní.“

Podle motocyklistů, kteří v inkriminovaném okamžiku jeli ve skupině se Straverem, došlo k fatální nehodě v rychlosti okolo 50 km/h…

Novinka

Mohlo by vás zajímat

Sam Sunderland, Rallye du Maroc 2019

FIM: Zkrácené MS odstartuje v září, SP v červenci

Mezinárodní motocyklové federace zveřejnila aktualizované kalendáře svého světového šampionátu v cross-country rally i světového poháru v bajách.

Více...
Martin Michek, Dakar 2020

DAKAR LIVE LOKET 2020

Doba koronavirová snad spěje ke svému konci a my se můžeme těšit na burácející závodní stroje a akce s nimi spojené. Jednu z prvních pořádá tým Orion – MRG.

Více...
Nani Roma, Dakar 2020

Prodrive na Dakaru 2021 se španělsko-britskou jezdeckou dvojicí?

Prodrive intenzivně pracuje na vývoji svých speciálů pro cross-country rally a jedná s jezdci, kteří by se v jeho barvách mohli objevit na Dakaru 2021.

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu