Vaculík v sezoně 2020: Cross-country rally i návrat k autokrosu

Rubrika: Auto, Morocco Desert Challenge  
/ Aktualizováno:

Před několika dny Boris Vaculík na druhý pokus poprvé dokončil Rally Dakar a rád by se na její start za rok postavil znovu. Do té doby však nebude jako závodník zahálet. Kromě účastni na vybraných cross-country rally se připravuje také na návrat za volant autokrosové buginy.

Boris Vaculík, Dakar 2020
Poprvé v cíli Dakaru. Boris Vaculík na druhý, Martin Plechatý na pátý pokus. Rally Dakar 2020. © 3RCZ.com

„V průběhu roku trávím víkendy se synem Martinem na autokrosových tratích, kde startuje v divizi Junior Buggy,“ připomíná Boris Vaculík. „Protože chci Martinovi předat co nejvíce zkušeností a rad do závodění, rozhodl jsem se absolvovat v roce 2020 vybrané podniky MČR a ME v autokrosu. V tuto chvíli se v dílnách Alfa Racingu připravuje nová bugina, se kterou budu startovat ve třídě Super Buggy.“

Autokrosový mistr České republiky z roku 2015 a dvojnásobný šampion středoevropské zóny ale počítá také minimálně se dvěma starty v dálkových rally.

„Ve druhé polovině dubna se zúčastníme Morocco Desert Challenge, kde jsme v roce 2018 obsadili mezi automobily druhé místo. Tato soutěž má neopakovatelnou atmosféru, trasy jsou bez přejezdů a jsou to pěkné závody, na nichž startuje spousta závodníků z Dakaru. Proto se moc těšíme,“ vysvětluje 44letý rodák ze Znojma.

E-shop DAKARMANIA
KLIKNUTÍM na obrázek přejděte DO E-SHOPU

Do Afriky, konkrétně do Maroka nebo Tunisu, by se tým 3RCZ.com měl vrátit i na podzim v rámci závěrečné přípravy na následující ročník dakarské rally.

„Samozřejmě záleží na mnoha okolnostech, zda na Dakar 2021 vyrazíme. Peníze a partneři jsou v tomto ohledu na prvním místě, ale doufáme, že se nám rozpočet podaří naplnit a na start se za rok postavíme,“ uzavírá Vaculík.

Podrobné ohlédnutí za účastí Borise Vaculíka i dalších českých jezdců na Rally Dakar 2020 a spoustu dalšího zajímavého čtení o dakarské současnosti i minulosti najdete v novém magazínu DAKARMANIA #1.

eShop DAKARMANIA

Mohlo by vás zajímat

Rally Dakar 2020

Rallyshow Vacov se představuje a hned čelí dunám

Poslední únorový den by si měli do svých kalendářů zaznamenat všichni příznivci Rally Dakar! Obzvlášť, pokud jsou z jižních, západních nebo středních Čech.

Více...
Aleš Loprais, Dakar 2019

Královna se vrátí na Dakar. Pilotem známý český závodník

Aleš Loprais potvrdil, že jeho tým nasadí na Dakaru 2021 dva kamiony. Instaforex Loprais Team by měly reprezentovat vozy dvou různých značek.

Více...
Ajrat Mardějev, Silk Way Rally 2019

Covid-19 může změnit program Silk Way Rally 2020

Organizační výbor Silk Way Rally sleduje situaci související se šířením koronaviru Covid-19 a je připraven upravit závěrečnou část jubilejního ročníku.

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu