Martin Kolomý: Určitě se chci vrátit do auta

Rubrika: Auto  
/ Aktualizováno:

Při havárii na shakedownu před Rally Dakar 2020 utrpěl Martin Kolomý zlomeninu dvou obratlů. Místo premiéry v kategorii automobilů jej proto čekal několikadenní pobyt v rijádské nemocnici, převoz do Česka a operace v olomoucké fakultní nemocnici. Poraněnou páteř zpevnili odborníci z neurochirurgického oddělení osmi šrouby. Od předminulého pátku je bruntálský jezdec doma.

Martin Kolomý, test Abu Dhabi 2019

Martin Kolomý může zatím pouze ležet nebo stát, sedět nikoliv. To mu ale nebrání, aby už nyní spřádal plány na návrat do tvrdé sedačky závodního speciálu.

„I když mi tentokrát praskly dva obratle, je to mnohem lepší než po havárii na Dakaru 2011, kdy mi operovali sice jenom jeden, ale ten byl hodně rozbitý,“ připomíná Martin Kolomý. „Tohle je úplně jiné zranění. Předtím jsem vůbec nechodil a domů jsem přijel až za tři měsíce. Teď jsem už dva týdny v domácí péči, postavím se, snažím se chodit. I když to zatím moc nejde, základní věci si udělám. Je to den ode dne lepší.“

O návratu k závodění bruntálský jezdec nepochybuje, stejně jako o kategorii, v níž by k němu mělo dojít. „Určitě se chci vrátit do auta. Myslím si, že bych se tak za půl roku mohl zase posadit za volant. Ale bude záležet, jak rychlá bude rehabilitace, jak bude vše držet a srůstat. To je zatím ve hvězdách.“

Magazín DAKARMANIA
KLIKNUTÍM na obrázek přejděte DO E-SHOPU

Více o průběhu rekonvalescence napoví výsledky kontrol a testů, které Kolomého čekají v polovině února.

Už teď má však jasno, o jakém autě hovoří. Na otázku, zda se bavíme o Fordu týmu MP-Sports, odpovídá krátce a jednoznačně: „Ano.“

Zajímá vás, jak Martin Kolomý s odstupem času vidí svou nehodu, k níž došlo při shakedownu před Dakarem 2020? Nelituje, že s ohledem na minimální možnost přípravy letošní ročník nevypustil? Odpovědi na tyto otázky a řadu dalších rozhovorů a velkých příběhů z dakarské současnosti i minulosti najdete v prvním čísle nového magazínu DAKARMANIA.

Novinka

Mohlo by vás zajímat

Sam Sunderland, Rallye du Maroc 2019

FIM: Zkrácené MS odstartuje v září, SP v červenci

Mezinárodní motocyklové federace zveřejnila aktualizované kalendáře svého světového šampionátu v cross-country rally i světového poháru v bajách.

Více...
Martin Michek, Dakar 2020

DAKAR LIVE LOKET 2020

Doba koronavirová snad spěje ke svému konci a my se můžeme těšit na burácející závodní stroje a akce s nimi spojené. Jednu z prvních pořádá tým Orion – MRG.

Více...
Nani Roma, Dakar 2020

Prodrive na Dakaru 2021 se španělsko-britskou jezdeckou dvojicí?

Prodrive intenzivně pracuje na vývoji svých speciálů pro cross-country rally a jedná s jezdci, kteří by se v jeho barvách mohli objevit na Dakaru 2021.

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu