Dakar Show Litomyšl představuje program a účastníky

In Show Litomyšl, Tiskové zprávy On
- Updated

Když se řekne Dakar, mnoho lidí si představí poušť, nekonečné duny a techniku, která v náročném terénu válcuje jeden kilometr za druhým. V České republice má tento nejnáročnější motoristický dálkový závod silné jméno a především historii, díky níž patříme mezi národy s nejpočetnějším zastoupením v dakarském bivaku.

Milan Engel, Dakar 2020
Milan Engel, KTM 450 Rally Replica, Orion - Moto Racing Group. Rally Dakar 2020. © MRG

V předchozích letech se řada účastníků Rally Dakar pravidelně potkávala v Sosnové u České Lípy. Byla by veliká škoda, aby taková tradice zanikla a tento sport přišel o akci, kde se mohou navzájem setkat fanoušci a závodníci na jednom místě a v tak hojném počtu.

Početný a pestrý seznam závodníků se tak letos poprvé přesouvá do předzámčí v Litomyšli, kde o prvním jarním víkendu rozbalí své bivaky. Účast již přislíbila řada zvučných jmen, jako Aleš Loprais, Boris Vaculík, kompletní tým Orion – Moto Racing Group (Milan Engel, Martin Michek, Tomáš Kubiena), Tomáš Ouředníček, Zdeněk Tůma, Jan Veselý, Rudolf Lhotský, Tomáš Tomeček nebo hvězda autocrossu a budoucí účastník dakarského závodu Václav Fejfar. Jako zpestření nebude chybět několik historických kousků kamionů Tatra.

Program:

Přehlídka techniky, kterou si fanoušci budou moct doslova osahat
Autogramiády závodníků
Rozhovory během moderovaných vstupů na pódiu umístěném přímo do litomyšlského předzámčí
Velkoplošná projekce
Ukázková jízda historickým centrem města

Magazín DAKARMANIA
KLIKNUTÍM na obrázek přejděte DO E-SHOPU

Celý program odstartuje v sobotu 21. března v 9:00 a poběží až do čtvrté hodiny odpolední. Vstup bude pro všechny návštěvníky zcela zdarma!

Nenechte si ujít tuto jedinečnou šanci vidět takové množství závodníků z Dakaru na jednom místě spolu s jejich úžasnou technikou.

Celý organizační tým, společnost Orion a Moto Racing Group, se na vás bude srdečně těšit!

Tisková zpráva Dakar Show Litomyšl [editováno]

You may also read!

Aleš Loprais, test 2022

Lopraisův recept na dlouhý Dakar 2023: Hlavně klid!

Soutěžní a doprovodná technika Instaforex Loprais Teamu o víkendu zamířila do jihofrancouzského Marseille, kde ji v úterý 29. listopadu čeká první část přejímek před Rally Dakar 2023.

Více...
Aleš Loprais, Dakar 2022

Aleš Loprais: Zdá se, že Dakar 2023 bude masakr

Rally Dakar se v roce 2023 pojede už počtvrté v řadě výhradně v Saúdské Arábii. Přesto pořadatelé slibují několik pozoruhodných novinek.

Více...
DAKARMANIA #5

DAKARMANIA #5 právě v prodeji

Dakar 2022 je minulostí stejně jako třiačtyřicet předchozích ročníků. Všechny však zůstávají ohromnou studnicí informací a příběhů.

Více...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu