Dakar Show Litomyšl představuje program a účastníky

Rubrika: Show Litomyšl, Tiskové zprávy  
/ Aktualizováno:

Když se řekne Dakar, mnoho lidí si představí poušť, nekonečné duny a techniku, která v náročném terénu válcuje jeden kilometr za druhým. V České republice má tento nejnáročnější motoristický dálkový závod silné jméno a především historii, díky níž patříme mezi národy s nejpočetnějším zastoupením v dakarském bivaku.

Milan Engel, Dakar 2020
Milan Engel, KTM 450 Rally Replica, Orion - Moto Racing Group. Rally Dakar 2020. © MRG

V předchozích letech se řada účastníků Rally Dakar pravidelně potkávala v Sosnové u České Lípy. Byla by veliká škoda, aby taková tradice zanikla a tento sport přišel o akci, kde se mohou navzájem setkat fanoušci a závodníci na jednom místě a v tak hojném počtu.

Početný a pestrý seznam závodníků se tak letos poprvé přesouvá do předzámčí v Litomyšli, kde o prvním jarním víkendu rozbalí své bivaky. Účast již přislíbila řada zvučných jmen, jako Aleš Loprais, Boris Vaculík, kompletní tým Orion – Moto Racing Group (Milan Engel, Martin Michek, Tomáš Kubiena), Tomáš Ouředníček, Zdeněk Tůma, Jan Veselý, Rudolf Lhotský, Tomáš Tomeček nebo hvězda autocrossu a budoucí účastník dakarského závodu Václav Fejfar. Jako zpestření nebude chybět několik historických kousků kamionů Tatra.

Program:

Přehlídka techniky, kterou si fanoušci budou moct doslova osahat
Autogramiády závodníků
Rozhovory během moderovaných vstupů na pódiu umístěném přímo do litomyšlského předzámčí
Velkoplošná projekce
Ukázková jízda historickým centrem města

Magazín DAKARMANIA
KLIKNUTÍM na obrázek přejděte DO E-SHOPU

Celý program odstartuje v sobotu 21. března v 9:00 a poběží až do čtvrté hodiny odpolední. Vstup bude pro všechny návštěvníky zcela zdarma!

Nenechte si ujít tuto jedinečnou šanci vidět takové množství závodníků z Dakaru na jednom místě spolu s jejich úžasnou technikou.

Celý organizační tým, společnost Orion a Moto Racing Group, se na vás bude srdečně těšit!

Tisková zpráva Dakar Show Litomyšl [editováno]

Novinka

Mohlo by vás zajímat

Martin Macík, Sedlčany 2019

Macík vyzkoušel automat a řeší, jak zabavit pravačku

Martin Macík odstartoval ostrý trénink na Dakar 2021. Tento týden se mohl konečně projet ve svém kamionu Iveco s novou automatickou převodovkou.

Více...
Jan Brabec, Dakar 2020

Jan Brabec na Dakaru 2021: Vlastní cestou do dvacítky

Motocyklista Jan Brabec prožil turbulentní rok. Loni v květnu utrpěl několik nepříjemných zranění, z nichž se dlouho zotavoval. Přesto prokázal vůli bojovníka a svůj třetí Dakar dokončil.

Více...
Martin Kolomý, test Abu Dhabi 2019

Rehabilitující Kolomý: Chci se vrátit, ale rozhodne doktor

Šest měsíců po zranění páteře, které utrpěl před Dakarem 2020, se Martin Kolomý dostává zpět do formy. Za volant závodního auta ale zatím nespěchá.

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu