Al-Attiyaha láká Safari Rally. Jedná s Toyotou

Rubrika: Zajímavosti  
/ Aktualizováno:

Nasser Al-Attiyah by si rád splnil další sportovní sen. Devětačtyřicetiletý Katařan se chce vrátit do mistrovství světa v automobilových soutěžích, aby se mohl zúčastnit africké Safari Rally. Trojnásobný dakarský vítěz už oslovil Toyotu, jejíž barvy hájí i v cross-country rally.

Nasser Al-Attiyah, Qatar CCR 2020
Nasser Al-Attiyah, Toyota Gazoo Racing. Qatar Cross-Country Rally 2020. © Red Bull Content Pool

Nasser Al-Attiyah se v mistrovství světa v rally pravidelně objevoval v letech 2004 až 2015. Ve světovém šampionátu ovládl jednou kategorii produkčních vozů (2006) a dvakrát triumfoval ve WRC2 (2014 a 2015). V elitní kategorii WRC dosáhl nejlepšího výsledku na Portugalské rally 2012, kde s továrním Citroënem DS3 WRC obsadil čtvrtou příčku. O rok později byl třikrát pátý s Fiestou WRC od M-Sportu.

Během svého působení ve WRC si však nikdy nevyzkoušel Safari Rally, neboť keňská soutěž byla součástí světového šampionátu naposledy v roce 2002. Tehdy se jezdila na neuzavřených tratích a jednalo se o mimořádnou prověrku lidí i techniky. Letos by se měla soutěž do kalendáře MS vrátit. Její formát sice bude v porovnání s minulostí velmi odlišný, což vyplývá ze současných unifikovaných regulí pro podniky WRC, nicméně stále by se mělo závodit na specificky náročných afrických tratích.

Al-Attiyah věří, že právě v takových podmínkách má co nabídnout a své zkušenosti již nabídl řediteli továrního Toyota Gazoo Racing World Rally Teamu.

Magazín DAKARMANIA
KLIKNUTÍM na obrázek přejděte DO E-SHOPU

„Na účast na Safari Rally jsem připraven a už jsem o tomto nápadu mluvil s Tommim Mäkinenem. Rád bych absolvoval jednu nebo dvě soutěže a myslím si, že právě hodně drsné podniky by pro mě mohly být dobré,“ míní Nasser Al-Attiyah. „WRC mi chybí a líbilo by se mi, kdybych se mohl při několika závodech do tohoto kolotoče vrátit.“

Podle původních plánů se měla Safari Rally jet 16. až 19. července jako sedmý ze třinácti podniků WRC 2020. I nad letní soutěží však v současnosti visí velký otazník související s dalším vývojem celosvětové pandemie koronaviru Covid-19.

Novinka

Mohlo by vás zajímat

Josef Macháček, Dakar 2021

Potvrzeno pořadatelem Dakaru: Macháček kategorii nevyhrál

Odpověď na e-mail, který organizátorům Rally Dakar zaslala redakce, potvrdila správnost výkladu rozdělení kategorií a skupin na soutěži.

Více...
Kapotnik Kamaz

Kamaz postaví zbrusu nový „kapotnik“. Může s ním na Dakar

Kamazu už nic nebrání, aby v budoucnu na Dakaru nasadil kapotový speciál. Díky úpravám technických předpisů padla jedna z překážek.

Více...
Sestry Kolocovy, Dakar 2021

FIA odsoudila nevhodné komentáře a vyjádřila podporu dívkám a mladým ženám

FIA odsoudila nevhodné komentáře pronesené na Dakaru a vyjádřila záměr dále podporovat dívky a mladé ženy v motorsportu.

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu