Al-Attiyaha láká Safari Rally. Jedná s Toyotou

Rubrika: Zajímavosti  
/ Aktualizováno:

Nasser Al-Attiyah by si rád splnil další sportovní sen. Devětačtyřicetiletý Katařan se chce vrátit do mistrovství světa v automobilových soutěžích, aby se mohl zúčastnit africké Safari Rally. Trojnásobný dakarský vítěz už oslovil Toyotu, jejíž barvy hájí i v cross-country rally.

Nasser Al-Attiyah, Qatar CCR 2020
Nasser Al-Attiyah, Toyota Gazoo Racing. Qatar Cross-Country Rally 2020. © Red Bull Content Pool

Nasser Al-Attiyah se v mistrovství světa v rally pravidelně objevoval v letech 2004 až 2015. Ve světovém šampionátu ovládl jednou kategorii produkčních vozů (2006) a dvakrát triumfoval ve WRC2 (2014 a 2015). V elitní kategorii WRC dosáhl nejlepšího výsledku na Portugalské rally 2012, kde s továrním Citroënem DS3 WRC obsadil čtvrtou příčku. O rok později byl třikrát pátý s Fiestou WRC od M-Sportu.

Během svého působení ve WRC si však nikdy nevyzkoušel Safari Rally, neboť keňská soutěž byla součástí světového šampionátu naposledy v roce 2002. Tehdy se jezdila na neuzavřených tratích a jednalo se o mimořádnou prověrku lidí i techniky. Letos by se měla soutěž do kalendáře MS vrátit. Její formát sice bude v porovnání s minulostí velmi odlišný, což vyplývá ze současných unifikovaných regulí pro podniky WRC, nicméně stále by se mělo závodit na specificky náročných afrických tratích.

Al-Attiyah věří, že právě v takových podmínkách má co nabídnout a své zkušenosti již nabídl řediteli továrního Toyota Gazoo Racing World Rally Teamu.

Magazín DAKARMANIA
KLIKNUTÍM na obrázek přejděte DO E-SHOPU

„Na účast na Safari Rally jsem připraven a už jsem o tomto nápadu mluvil s Tommim Mäkinenem. Rád bych absolvoval jednu nebo dvě soutěže a myslím si, že právě hodně drsné podniky by pro mě mohly být dobré,“ míní Nasser Al-Attiyah. „WRC mi chybí a líbilo by se mi, kdybych se mohl při několika závodech do tohoto kolotoče vrátit.“

Podle původních plánů se měla Safari Rally jet 16. až 19. července jako sedmý ze třinácti podniků WRC 2020. I nad letní soutěží však v současnosti visí velký otazník související s dalším vývojem celosvětové pandemie koronaviru Covid-19.

Novinka

Mohlo by vás zajímat

Nani Roma, Dakar 2020

Prodrive na Dakaru 2021 se španělsko-britskou jezdeckou dvojicí?

Prodrive intenzivně pracuje na vývoji svých speciálů pro cross-country rally a jedná s jezdci, kteří by se v jeho barvách mohli objevit na Dakaru 2021.

Více...
Andrej Karginov, Silk Way Rally 2019

Zrušena Silk Way Rally i jordánská baja

S ohledem na vývoj situace kolem epidemie nemoci covid-19 byly tento týden oficiálně zrušeny další dva podniky mezinárodního kalendáře cross-country rally.

Více...
Tomáš Ouředníček, Dakar 2020

Tým Ultimate Dakar hledá novou posádku

Tomáš Ouředníček ví o spoustě jezdců, které láká dakarské dobrodružství. Zájemcům chce otevřít cestu prostřednictvím svého týmu.

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu