Sonora Rally: Ricky Brabec udolal Skylera Howese

Rubrika: Moto  
/ Aktualizováno:

Zatímco většina světového motoristického sportu upadla kvůli pandemii koronaviru Covid-19 do nucené hibernace a jeho protagonisté s nadějí vzhlížejí k letním měsícům, v Mexiku se tento týden uskutečnil šestý ročník Sonora Rally. Stejně jako před rokem se z výhry v Sonorské poušti radoval Američan Ricky Brabec.

Ricky Brabec, Sonora Rally 2020
Ricky Brabec, Honda CRF450 Rally, Monster Energy Honda Team. Sonora Rally 2020. © HRC/WESTx1000

Sonora Rally 2020 odstartovala v pondělí 16. března z Hermosilla a o pět dní později skončila v San Luis Rio Colorado, ležícím v bezprostřední blízkosti mexicko-americké hranice. Celkem soutěž měřila 1358 kilometrů, z nichž se 1078 jelo v rámci rychlostních zkoušek. Na závodníky čekaly rychlé úseky s tvrdým podkladem, písek, duny i kamenité pasáže.

K vrcholům podniku patřil předposlední den, kdy pořadatelé provedli účastníky rezervací Gran Desierto de Altar, jež je jediným ergem Severní Ameriky. V oblasti pohybujících se dun naplno využil svých zkušeností Ricky Brabec. Tovární jezdec Hondy porazil o necelé tři minuty Skylera Howese (KTM) a před posledním dnem ztrácel na svého krajana minutu a dvě sekundy.

Magazín DAKARMANIA
KLIKNUTÍM na obrázek přejděte DO E-SHOPU

O vítězi tak rozhodla závěrečná etapa se startem a cílem v San Luis Rio Colorado. Brabec byl znovu rychlejší, tentokrát téměř o dvě minuty, a odsunul Howese na druhou příčku. Třetí skončil Bill Conger, jehož čeští fanoušci znají podobně jako Howese díky spolupráci s týmem Klymčiw Racing. Americký veterán závodil za českou stáj na Dakaru v roce 2018.

„Na mexickou Sonora Rally se vždycky těším, protože se jedná o jedinou severoamerickou rally, která se jede v podobných podmínkách jako Dakar. Letos organizátoři inovovali trať a zavedli nás na nová místa,“ připomíná Ricky Brabec. „Já jsem si závod zkomplikoval hned v první etapě. Inkasoval jsem vysokou penalizaci a v dalších dnech jsem musel postupně umazávat ztrátu.“

„Poslední etapa byla zajímavá, protože jsem potřeboval na pouhých 142 kilometrech smazat více než minutu. Ale díky svému týmu a tovární Hondě CRF450 Rally jsem to dokázal a potřetí jsem soutěž vyhrál. Byl to úžasný a výborně organizovaný podnik. Těším se, že se na jeho start postavím za rok znovu.“

Sonora Rally 2020
Skyler Howes, Ricky Brabec a Bill Conger v cíli Sonora Rally 2020. © HRC/WESTx1000

„Zároveň chci vyjádřit svou účast všem obětem současné pandemie viru Covid-19. Prosím všechny, aby byli opatrní a zůstali zdraví, abychom se všichni společně brzy vrátili do normálu,“ vzkazuje vítěz letošního ročníku Rally Dakar.

Sonora Rally 2020
MOTOCYKLY
konečné výsledky
1.Ricky BrabecHonda11:56:09
2.Skyler HowesKTM+0:50
3.Bill CongerKTM+2:11:56
4.West Van NieuwenhuiseKTM+2:12:05
5.Mike JohnsonKTM+2:16:08
Novinka

Mohlo by vás zajímat

Martin Macík, Sedlčany 2019

Macík vyzkoušel automat a řeší, jak zabavit pravačku

Martin Macík odstartoval ostrý trénink na Dakar 2021. Tento týden se mohl konečně projet ve svém kamionu Iveco s novou automatickou převodovkou.

Více...
Jan Brabec, Dakar 2020

Jan Brabec na Dakaru 2021: Vlastní cestou do dvacítky

Motocyklista Jan Brabec prožil turbulentní rok. Loni v květnu utrpěl několik nepříjemných zranění, z nichž se dlouho zotavoval. Přesto prokázal vůli bojovníka a svůj třetí Dakar dokončil.

Více...
Martin Kolomý, test Abu Dhabi 2019

Rehabilitující Kolomý: Chci se vrátit, ale rozhodne doktor

Šest měsíců po zranění páteře, které utrpěl před Dakarem 2020, se Martin Kolomý dostává zpět do formy. Za volant závodního auta ale zatím nespěchá.

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu