Sonora Rally: Ricky Brabec udolal Skylera Howese

Rubrika: Moto  
/ Aktualizováno:

Zatímco většina světového motoristického sportu upadla kvůli pandemii koronaviru Covid-19 do nucené hibernace a jeho protagonisté s nadějí vzhlížejí k letním měsícům, v Mexiku se tento týden uskutečnil šestý ročník Sonora Rally. Stejně jako před rokem se z výhry v Sonorské poušti radoval Američan Ricky Brabec.

Ricky Brabec, Sonora Rally 2020
Ricky Brabec, Honda CRF450 Rally, Monster Energy Honda Team. Sonora Rally 2020. © HRC/WESTx1000

Sonora Rally 2020 odstartovala v pondělí 16. března z Hermosilla a o pět dní později skončila v San Luis Rio Colorado, ležícím v bezprostřední blízkosti mexicko-americké hranice. Celkem soutěž měřila 1358 kilometrů, z nichž se 1078 jelo v rámci rychlostních zkoušek. Na závodníky čekaly rychlé úseky s tvrdým podkladem, písek, duny i kamenité pasáže.

K vrcholům podniku patřil předposlední den, kdy pořadatelé provedli účastníky rezervací Gran Desierto de Altar, jež je jediným ergem Severní Ameriky. V oblasti pohybujících se dun naplno využil svých zkušeností Ricky Brabec. Tovární jezdec Hondy porazil o necelé tři minuty Skylera Howese (KTM) a před posledním dnem ztrácel na svého krajana minutu a dvě sekundy.

Magazín DAKARMANIA
KLIKNUTÍM na obrázek přejděte DO E-SHOPU

O vítězi tak rozhodla závěrečná etapa se startem a cílem v San Luis Rio Colorado. Brabec byl znovu rychlejší, tentokrát téměř o dvě minuty, a odsunul Howese na druhou příčku. Třetí skončil Bill Conger, jehož čeští fanoušci znají podobně jako Howese díky spolupráci s týmem Klymčiw Racing. Americký veterán závodil za českou stáj na Dakaru v roce 2018.

„Na mexickou Sonora Rally se vždycky těším, protože se jedná o jedinou severoamerickou rally, která se jede v podobných podmínkách jako Dakar. Letos organizátoři inovovali trať a zavedli nás na nová místa,“ připomíná Ricky Brabec. „Já jsem si závod zkomplikoval hned v první etapě. Inkasoval jsem vysokou penalizaci a v dalších dnech jsem musel postupně umazávat ztrátu.“

„Poslední etapa byla zajímavá, protože jsem potřeboval na pouhých 142 kilometrech smazat více než minutu. Ale díky svému týmu a tovární Hondě CRF450 Rally jsem to dokázal a potřetí jsem soutěž vyhrál. Byl to úžasný a výborně organizovaný podnik. Těším se, že se na jeho start postavím za rok znovu.“

Sonora Rally 2020
Skyler Howes, Ricky Brabec a Bill Conger v cíli Sonora Rally 2020. © HRC/WESTx1000

„Zároveň chci vyjádřit svou účast všem obětem současné pandemie viru Covid-19. Prosím všechny, aby byli opatrní a zůstali zdraví, abychom se všichni společně brzy vrátili do normálu,“ vzkazuje vítěz letošního ročníku Rally Dakar.

Sonora Rally 2020
MOTOCYKLY
konečné výsledky
1.Ricky BrabecHonda11:56:09
2.Skyler HowesKTM+0:50
3.Bill CongerKTM+2:11:56
4.West Van NieuwenhuiseKTM+2:12:05
5.Mike JohnsonKTM+2:16:08
eShop DAKARMANIA

Mohlo by vás zajímat

Sergej Vjazovič, Dakar 2020

MAZ o spolupráci s Buggyrou: mozky jsou naše, ruce české

MAZ-Sportauto v těchto dnech dokončuje stavbu druhého kapotového kamionu. Ve spolupráci s Buggyrou pro něj Bělorusové připravili výkonnější motor.

Více...
Ross Branch & Andrew Short, Yamaha

Andrew Short k Yamaze. A není sám!

Vedení Monster Energy Yamaha Rally Official Teamu podepsalo smlouvy se dvěma novými jezdci. Japonská značka vsadila na Andrewa Shorta a Rosse Branche.

Více...

Odložena Abu Dhabi Desert Challenge i arabské baji

Jubilejní třicátý ročník Abu Dhabi Desert Challenge, který měl odstartovat příští sobotu, byl odložen na neurčito.

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu