Amerika na podvozku ze Sedlčan

Rubrika: Kamiony  
/ Aktualizováno:

Nizozemský tým Dakarspeed představil svůj nový soutěžní kamion. Přestože se jedná o velmi unikátní stroj, konstruktér Martijn van Rooij využil i některé osvědčené komponenty. Například český podvozek.

Podle původních plánů se měl kamion označovaný jako DKR3 poprvé představit už v dubnu na Morocco Desert Challenge. Pandemie nemoci covid-19 však vedla k přeložení závodu na září, což týmu Dakarspeed poskytlo více času na dokončení speciálu, jehož podvozek si Dakarspeed objednal od Martina Macíka, respektive týmu Big Shock Racing.

Vůz je vybaven třináctilitrovým motorem Scania a automatickou převodovkou Allison. Kabina pochází ze Spojených států amerických od společností International, přičemž tvar kapoty odkazuje na model Lonestar.

Modely Vrky
KLIKNUTÍM na obrázek přejděte DO E-SHOPU

Za volant nového „nosáče“ usedne Maurik van den Heuvel. V následujících měsících tým otestuje svou zbraň v závodním režimu. Na základě získaných poznatků se rozhodne, zda vůz nasadí i na Rally Dakar.

Více fotografií vozu DKR3 naleznete na webu rallytrucks.nl.

Novinka

Mohlo by vás zajímat

Sebastian Bühler, Baja TT do Pinhal 2020

Baja do Pinhal: Bühler dominoval. Světové body pro Roučkovou

Úvodní podnik zkrácené sezony Světového poháru FIM v bajách suverénně ovládl Němec Sebastian Bühler, který zvítězil stylem start-cíl.

Více...
Martin Prokop, Abu Dhabi Desert Challenge 2019

Abu Dhabi Desert Challenge zrušena, Dubajská baja potvrzena

Týmy připravující se na Dakar 2021 musí znovu měnit plány. Mnohé z nich hodlaly vyrazit na Abu Dhabi Desert Challenge, jenže letošní ročník byl zrušen.

Více...
Jakub Hroneš, Baja Poland 2020

Hroneš se dohodl na další spolupráci s Orion – MRG a cílí na Dakar

Jakub Hroneš se domluvil s týmem Orion – Moto Racing Group, v jehož barvách by měl absolvovat Rally Dakar 2022.

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu