Amerika na podvozku ze Sedlčan

Rubrika: Kamiony  
/ Aktualizováno:

Nizozemský tým Dakarspeed představil svůj nový soutěžní kamion. Přestože se jedná o velmi unikátní stroj, konstruktér Martijn van Rooij využil i některé osvědčené komponenty. Například český podvozek.

Podle původních plánů se měl kamion označovaný jako DKR3 poprvé představit už v dubnu na Morocco Desert Challenge. Pandemie nemoci covid-19 však vedla k přeložení závodu na září, což týmu Dakarspeed poskytlo více času na dokončení speciálu, jehož podvozek si Dakarspeed objednal od Martina Macíka, respektive týmu Big Shock Racing.

Vůz je vybaven třináctilitrovým motorem Scania a automatickou převodovkou Allison. Kabina pochází ze Spojených států amerických od společností International, přičemž tvar kapoty odkazuje na model Lonestar.

Modely Vrky
KLIKNUTÍM na obrázek přejděte DO E-SHOPU

Za volant nového „nosáče“ usedne Maurik van den Heuvel. V následujících měsících tým otestuje svou zbraň v závodním režimu. Na základě získaných poznatků se rozhodne, zda vůz nasadí i na Rally Dakar.

Více fotografií vozu DKR3 naleznete na webu rallytrucks.nl.

Novinka

Mohlo by vás zajímat

Nani Roma, Dakar 2020

Prodrive na Dakaru 2021 se španělsko-britskou jezdeckou dvojicí?

Prodrive intenzivně pracuje na vývoji svých speciálů pro cross-country rally a jedná s jezdci, kteří by se v jeho barvách mohli objevit na Dakaru 2021.

Více...
Andrej Karginov, Silk Way Rally 2019

Zrušena Silk Way Rally i jordánská baja

S ohledem na vývoj situace kolem epidemie nemoci covid-19 byly tento týden oficiálně zrušeny další dva podniky mezinárodního kalendáře cross-country rally.

Více...
Tomáš Ouředníček, Dakar 2020

Tým Ultimate Dakar hledá novou posádku

Tomáš Ouředníček ví o spoustě jezdců, které láká dakarské dobrodružství. Zájemcům chce otevřít cestu prostřednictvím svého týmu.

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu