Greece Rally: Debutant Podmol vybojoval bronz a získal respekt

Rubrika: Tiskové zprávy  
/ Aktualizováno:

Úspěšný freestyle motokrosař Libor Podmol má za sebou první cross-country rally. A premiéra v Řecku se více než vydařila. V konkurenci skoro padesáti jezdců skončil třetí. V poslední sobotní etapě zajel osmý nejrychlejší čas. Soutěž ovládl Polák Maciek Giemza, druhý byl Podmolův kolega z týmu z týmu Orion – Moto Racing Group Milan Engel.

Libor Podmol, Greece Rally 2020
Libor Podmol, Husqvarna FE 450 Rally, Orion - MRG. Greece Rally 2020. © Alessio Corradini

„Jsem nadšený. Zjistil jsem, že špička Evropy jede v tempu, které bych časem zvládl. U rally jezdců jsem si vydobyl respekt,“ těšilo Libora Podmola.

Jezdec týmu Orion – Moto Racing Group bral Řeckou rally jako první oficiální test v rámci přípravy na Dakar. Předtím absolvoval jedno týmové soustředění v Srbsku, kde se učil navigaci. Několik měsíců se s motorkou značky Husqvarna sžíval. Vyplatilo se. Bývalý mistr světa ve freestyle motokrosu skončil ve dvou etapách na stupních vítězů, jednou bral dokonce vítězství. Celkově dojel třetí se ztrátou jedné hodiny a čtyřiadvaceti minut na vítěze.

„Věděl jsem, že navigace během jízdy mě baví, je to pro mě taková stolní hra pro velké kluky. Jen jsem si myslel, že budu mnohem pomalejší než třeba Milan Engel, nejlepší český dakarský jezdec posledních let. Ale já nikdy nebyl v trénincích dobrý, nechtěl jsem v nich riskovat,“ prohlásil v cíli Podmol, který se patrně stal prvním freestyle motokrosařem s medailovým úspěchem v dálkových soutěžích. „Bylo skvělé uspět v tomto prostředí. Přeci jen jsem závodil proti chlapům, kteří vypadají jako hory.“

Magazín DAKARMANIA
KLIKNUTÍM na obrázek přejděte DO E-SHOPU

Největšími překážkami byly během závodu hlavně kameny. Jinak rychlá jízda po vyprahlých nebo travnatých cestách vítěze prestižních X-Games velmi bavila.

„Rally je specifická disciplína, při které jde o techniku jízdy, ale rozhoduje hlavně soustředění a odhodlání si jít za svým cílem. Je tu spousta nástrah, ale celkem se mi atmosféra rally zalíbila,“ dodal Podmol, na kterého před Dakarem čekají další tréninky a soustředění s týmem.

GREECE RALLY 2020
konečné výsledky
1.Maciek GiemzaOrlen TeamHusqvarna22:24:42
2.Milan EngelOrion – MRGKTM+ 18:27
3.Libor PodmolOrion – MRGHusqvarna+ 1:24:30
4.Jos Van DalMemo ToursKTM+ 1:55:57
5.Vladimír PreisPB RacingKTM+ 2:55:45

Tisková zpráva Libora Podmola [editováno]

Novinka

Mohlo by vás zajímat

Scania Lonestar DKR3, Dakarspeed. © Dakarspeed

Dakar 2021: Maurik van den Heuvel míří vysoko

Maurik van den Heuvel a jeho tým Dakarspeed odhalili válečné barvy nového kamionu Scania Lonestar DKR3 a potvrdili účast na Rally Dakar 2021.

Více...
Sebastian Bühler, Baja TT do Pinhal 2020

Baja do Pinhal: Bühler dominoval. Světové body pro Roučkovou

Úvodní podnik zkrácené sezony Světového poháru FIM v bajách suverénně ovládl Němec Sebastian Bühler, který zvítězil stylem start-cíl.

Více...
Martin Prokop, Abu Dhabi Desert Challenge 2019

Abu Dhabi Desert Challenge zrušena, Dubajská baja potvrzena

Týmy připravující se na Dakar 2021 musí znovu měnit plány. Mnohé z nich hodlaly vyrazit na Abu Dhabi Desert Challenge, jenže letošní ročník byl zrušen.

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu