Baja Poland: Blátivý prolog pro Al-Attiyaha. Prokop pátý

Rubrika: Auto, Baja Poland  
/ Aktualizováno:

Nasser Al-Attiyah a Mathieu Baumel s Toyotou se ujali vedení v průběžném hodnocení Baja Poland. Na rozblácené trati sedmikilometrového prologu byli o deset sekund rychlejší než obhájce loňského vítězství Krzysztof Hołowczyc s Mini.

Nasser Al-Attiyah, shakedown Baja Poland 2020
Nasser Al-Attiyah/Mathieu Baumel, Toyota Hilux, Toyota Gazoo Racing. Shakedown před Baja Poland 2020. © Red Bull Content Pool

Kolotoč mezinárodních cross-country rally se po vynucené více než půlroční přestávce znovu pozvolna roztáčí. Na severozápadě Polska o tomto víkendu (4. až 6. září) pokračuje druhým podnikem Světový pohár FIA v cross-country bajách.

Z dvacítky jezdců přihlášených na Baja Poland v rámci SP nakonec čtyři chybí. Jsou mezi nimi například vítěz úvodní Ruské baji Vladimir Vasiljev nebo Miroslav Zapletal. Zatímco Rus závod vynechal úplně, český matador se rozhodl pro účast pouze v rámci středoevropského šampionátu (FIA CEZ), českého a polského mistrovství, kdežto o body do světového poháru neusiluje.

V SP FIA tak české barvy hájí pouze Martin Prokop a Viktor Chytka s Fordem. Na krátké páteční speciálce byla dvojice týmu MP-Sports o necelou půlminutu pomalejší než Al-Attiyah a v sobotu ráno odstartuje do další části první etapy z pátého místa.

Martin Prokop, test Polsko 2020
Martin Prokop/Viktor Chytka, Ford Raptor RS Cross-Country, MP-Sports. Testování před Baja Poland 2020. © MP-Sports

Mezi Al-Attiyaha a Prokopa se kromě Hołowczyce vklínili ještě další dva domácí piloti Michał Małuszyński (Mini) a Kuba Przygoński (Toyota).

Stéphane Peterhansel (Mini) se do Polska vrátil poprvé od roku 2011 a zvyká si jak na zdejší prostředí, tak i na nového spolujezdce Edouarda Boulangera. V hodnocení účastníků SP je Francouz zatím osmý.

Ostatní šampionáty

Kromě Prokopa se Polské baji účastní i další čeští automobiloví závodníci, kteří však bojují pouze o body do FIA CEZ, polského nebo českého šampionátu. V této klasifikaci figuruje po prvním dnu nejvýše Miroslav Zapletal, který byl s Hummerem o 1,6 sekundy rychlejší než Prokop a je sedmý.

Magazín DAKARMANIA
KLIKNUTÍM na obrázek přejděte DO E-SHOPU

V sobotu jsou na programu dvě rychlostní zkoušky ve vojenském prostoru, z nichž každá měří 172 kilometrů. První odstartuje v 8:20 hod, kompletní výsledky první etapy v klasifikaci SP bychom měli znát okolo 17. hodiny.

BAJA POLAND 2020
AUTOMOBILY – SP FIA
průběžné pořadí po prologu (RZ1)
1.Al-Attiyah/BaumelToyota Hilux7:22,3
2.Hołowczyc/KurzejaMini JCW Rally+10,6
3.Małuszyński/MałuszyńskaMini JCW Rally+13,3
4.Przygoński/GottschalkToyota Hilux+18,3
5.Prokop/ChytkaFord Raptor RS Cross-Country+29,2
6.Ten Brinke/ColsoulToyota Hilux+31,0
7.Molgo/MartonFord F-150 Evo+31,1
8.Peterhansel/BoulangerMini All4 Racing+38,1
9.Farrés Güell/MonleónCan-Am X3+40,5
10.Goczał/KuśnierzVolkswagen Amarok+52,3
Novinka

Mohlo by vás zajímat

Scania Lonestar DKR3, Dakarspeed. © Dakarspeed

Dakar 2021: Maurik van den Heuvel míří vysoko

Maurik van den Heuvel a jeho tým Dakarspeed odhalili válečné barvy nového kamionu Scania Lonestar DKR3 a potvrdili účast na Rally Dakar 2021.

Více...
Sebastian Bühler, Baja TT do Pinhal 2020

Baja do Pinhal: Bühler dominoval. Světové body pro Roučkovou

Úvodní podnik zkrácené sezony Světového poháru FIM v bajách suverénně ovládl Němec Sebastian Bühler, který zvítězil stylem start-cíl.

Více...
Martin Prokop, Abu Dhabi Desert Challenge 2019

Abu Dhabi Desert Challenge zrušena, Dubajská baja potvrzena

Týmy připravující se na Dakar 2021 musí znovu měnit plány. Mnohé z nich hodlaly vyrazit na Abu Dhabi Desert Challenge, jenže letošní ročník byl zrušen.

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu