Engel s Podmolem chtějí v Polsku zaútočit na bednu

Rubrika: Tiskové zprávy  
/ Aktualizováno:

Týden po Řecké rally jsou opět na startu. Tentokrát na závodníky týmu Orion – Moto Racing Group čeká Baja Poland. A oběma se v pátečním prologu dařilo: Milan Engel skončil na pátém místě, Libor Podmol dojel osmý.

Libor Podmol, Baja Poland 2020
Libor Podmol, Husqvarna 450 RR, Orion - MRG. Baja Poland 2020. © MCH Photo

V Řecku byli zvyklí na vyprahlé cesty s kameny, v Polsku zase brázdí písčité trasy s loužemi. Opačné extrémy prožívají jezdci českého týmu Orion – Moto Racing Group. Baja Poland je pro Podmola s Engelem dalším důležitým testem. Tradiční soutěž totiž absolvují na dakarských motorkách.

Pro úspěšného freestyle motokrosaře Podmola nezačal sedmikilometrový prolog moc dobře. Už ve třetí zatáčce spadl.

„Položil jsem to před lidmi a fotografem. Když havarovat, tak ve správné zatáčce. Celkově to bylo hodně písčité, takový motokros,“ popisuje Libor Podmol, který před týdnem skončil v Řecké rally na třetím místě. A v konkurenci více než třiceti závodníků chce uspět také v Polsku. „Bedna je v Polsku možná. Pokusíme se o to. Kvůli pádu jsem ztratil minimálně patnáct vteřin, i tak jsem dojel v nejlepší desítce a jen osm vteřin za svým týmovým parťákem. Myslím, že nějaká rychlost tam je. Bavilo mě to.“

Navíc na letošním ročníku Baja Poland je snad nemožné se ztratit, trasa vede po vyjetých kolejích.

Magazín DAKARMANIA
KLIKNUTÍM na obrázek přejděte DO E-SHOPU

„Navigace je zcela zbytečná, jede se na plný plyn. Nečekal jsem, že cesta bude vypadat, jako by jí někdo prohrábl buldozerem. Navigace je opravdu jednoduchá, není potřeba se do ní dívat,“ tvrdí Milan Engel. „Jediné, co nás zpomalovalo, byly kaluže. Občas jsem je objížděl a tím ztrácel čas.“

A jak si oba parťáci z české motorkářské stáje rozumí?

„Libor je pohodář, nemá s ničím problém, adaptace na jinou sportovní disciplínu mu jde dobře,“ dodává šestinásobný účastník Dakaru a dalších mezinárodních cross-country soutěží.

Za Orion – Moto Racing Group jede v Polsku také Jakub Hroneš, který skončil v pátek patnáctý.

MRG, Baja Poland 2020
Milan Engel, Jakub Hroneš a Libor Podmol, Orion - Moto Racing Group. Baja Poland 2020. © MRG

„Na písku jsem ještě s dakarskou motorkou nejel. Jsem ale mile překvapený, jelo se hezky,“ hlásil v cíli.

V sobotu je na programu 135kilometrový okruh, který motocyklisté objedou dvakrát. Zatímco Hroneš bude hlavně získávat zkušenosti, Engel s Podmolem chtějí offroadovou trať vedoucí vojenským prostorem nedaleko Štětína zvládnout co nejrychleji a bojovat o stupně vítězů. Pro motocyklisty končí soutěž v neděli dvěma rychlostními zkouškami.

Tisková zpráva Libora Podmola a týmu Orion – MRG [editováno]

Novinka

Mohlo by vás zajímat

Scania Lonestar DKR3, Dakarspeed. © Dakarspeed

Dakar 2021: Maurik van den Heuvel míří vysoko

Maurik van den Heuvel a jeho tým Dakarspeed odhalili válečné barvy nového kamionu Scania Lonestar DKR3 a potvrdili účast na Rally Dakar 2021.

Více...
Sebastian Bühler, Baja TT do Pinhal 2020

Baja do Pinhal: Bühler dominoval. Světové body pro Roučkovou

Úvodní podnik zkrácené sezony Světového poháru FIM v bajách suverénně ovládl Němec Sebastian Bühler, který zvítězil stylem start-cíl.

Více...
Martin Prokop, Abu Dhabi Desert Challenge 2019

Abu Dhabi Desert Challenge zrušena, Dubajská baja potvrzena

Týmy připravující se na Dakar 2021 musí znovu měnit plány. Mnohé z nich hodlaly vyrazit na Abu Dhabi Desert Challenge, jenže letošní ročník byl zrušen.

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu