Baja Poland: Giemzův raketový start. Z Čechů začal nejlépe Brabec

Rubrika: Baja Poland, Moto  

Domácí Maciej Giemza potvrdil v úvodu Polské baji své ambice i roli jednoho z hlavních favoritů. V krátkém prologu byl se svou Husqvarnou výrazně rychlejší než všichni jeho rivalové. Nejbližšímu z pronásledovatelů nadělil na sedmi kilometrech více než tři čtvrtě minuty.

Maciej Giemza, shakedown Baja Poland 2020
Maciej Giemza, Husqvarna FE 450, Orlen Team. Shakedown před Baja Poland 2020. © Baja Poland Media

Z českých závodníků do soutěže nejlépe vstoupil Jan Brabec (Husqvarna). Mezi motorkáři byl třetí nejrychlejší, ve společné klasifikaci moto/quad obsadil čtvrté místo a o pouhé čtyři desetiny sekundy překonal Milana Engela s KTM týmu Orion – Moto Racing Group.

Povzbuzen úspěchem na nedávné Greece Rally začal také v Polsku velmi slibně Libor Podmol. Navzdory pádu je bývalý mistr světa ve freestyle motokrosu po prvním dnu osmý.

O pozornost si řekl Engelův a Podmolův nový týmový kolega Jakub Hroneš. Přestože talentovaný jezdec endura absolvuje svou první cross-country rally, v prologu obsadil mezi třiatřiceti motocyklisty a čtyřkolkáři patnáctou příčku.

Magazín DAKARMANIA
KLIKNUTÍM na obrázek přejděte DO E-SHOPU

Hroneš tak za svými zády nechal i nesrovnatelně zkušenějšího Rudolfa Lhotského, jenž byl na KTM v barvách česko-slovenského Jantar Teamu sedmnáctý. Před sobotním pokračováním Polské baji uzavírá první dvacítku dvojnásobný účastník Dakaru Roman Krejčí.

Mezi čtyřkolkáři bude chtít vystoupat podstatně výš Tomáš Kubiena. Jihočeský jezdec týmu Story Racing je po prvním dnu patnáctý.

V sobotu absolvují účastníci Baja Poland dva průjezdy písčitou rychlostní zkouškou ve vojenském prostoru Drawsko Pomorskie, jejíž trať pro motocyklisty a čtyřkolkáře měří 135 kilometrů.

Novinka

Mohlo by vás zajímat

Scania Lonestar DKR3, Dakarspeed. © Dakarspeed

Dakar 2021: Maurik van den Heuvel míří vysoko

Maurik van den Heuvel a jeho tým Dakarspeed odhalili válečné barvy nového kamionu Scania Lonestar DKR3 a potvrdili účast na Rally Dakar 2021.

Více...
Sebastian Bühler, Baja TT do Pinhal 2020

Baja do Pinhal: Bühler dominoval. Světové body pro Roučkovou

Úvodní podnik zkrácené sezony Světového poháru FIM v bajách suverénně ovládl Němec Sebastian Bühler, který zvítězil stylem start-cíl.

Více...
Martin Prokop, Abu Dhabi Desert Challenge 2019

Abu Dhabi Desert Challenge zrušena, Dubajská baja potvrzena

Týmy připravující se na Dakar 2021 musí znovu měnit plány. Mnohé z nich hodlaly vyrazit na Abu Dhabi Desert Challenge, jenže letošní ročník byl zrušen.

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu