Komplikace pro Roučkovou a Caisovovou. Portugalská baja o týden odložena

Rubrika: Baja do Pinhal, Quad  

Ve chvíli, kdy měly v Sertě proběhnout technické a administrativní přejímky, obestřely Baju TT do Pinhal neobvyklé zmatky. Pořadatelé soutěž nejprve z bezpečnostních důvodů zrušili, aby o tři hodiny později zveřejnili informaci o přeložení podniku na následující víkend.

Olga Roučková, trénink 2020
Olga Roučková, Yamaha Raptor 700. Trénink, léto 2020. © Archiv O. Roučkové

Zmíněné kroky však nesouvisely se situací kolem nemoci covid-19, ale s počasím. Kvůli velkému horku a suchu, panujícímu v centrální části Portugalska, vydaly místní úřady nařízení, která mají snížit riziko vzniku požárů. Jedním z přijatých opatření je omezení provozu na lesních a polních cestách.

Opatrnost úřadů je pochopitelná. Právě ve středním Portugalsku před třemi lety vypukly rozsáhlé lesní požáry, které se staly nejtragičtějšími v historii země. Plameny zabily více než šest desítek osob a zničili několik obcí. Letos navíc lehla popelem jedna z oblastí, kterou má trasa závodu procházet.

Navzdory porozumění a pochopení situace by však zrušení závodu znamenalo značnou nepříjemnost pro domácí i zahraniční týmy, které již byly na místě, a především pro pořadatele samotné. Ovšem podle aktuální předpovědi meteorologů by se počasí mělo v následujících dnech změnit a v regionu by snad mělo i pršet. Proto začali pořadatelé okamžitě jednat.

Magazín DAKARMANIA
KLIKNUTÍM na obrázek přejděte DO E-SHOPU

„Rozhodnutí ministra, který závod zrušil, nás překvapilo, proto jsme hledali řešení. Kontaktovali jsme všechny instituce, na jejichž rozhodnutí záleží, a stanovili jsme nový termín. Za Escuderii Castelo Branco můžeme garantovat, že se Baja TT do Pinhal pojede o týden později, tedy 19. a 20. září,“ ujišťuje prezident organizačního výboru António Sequeira.

Kromě řady dalších zahraničních závodníků tento týden do Serty dorazily také české čtyřkolkářky Ollie Roučková a Nelly Caisová.

„Podle informací, které máme, by se o konání baji mělo definitivně rozhodnout v úterý. Proto v Portugalsku zůstáváme. Moji zdejší přátelé nás pozvali k sobě domů, kde budeme mít také možnost trénovat a zapracovat na nastavení. Nepříjemné je to kvůli mechanikům, kteří mají pracovní povinnosti a musí vzniklou situaci řešit,“ popisuje Ollie Roučková.

U týmu Nelly Caisové podle Roučkové rozhodnutí zatím nepadlo.

Novinka

Mohlo by vás zajímat

Scania Lonestar DKR3, Dakarspeed. © Dakarspeed

Dakar 2021: Maurik van den Heuvel míří vysoko

Maurik van den Heuvel a jeho tým Dakarspeed odhalili válečné barvy nového kamionu Scania Lonestar DKR3 a potvrdili účast na Rally Dakar 2021.

Více...
Sebastian Bühler, Baja TT do Pinhal 2020

Baja do Pinhal: Bühler dominoval. Světové body pro Roučkovou

Úvodní podnik zkrácené sezony Světového poháru FIM v bajách suverénně ovládl Němec Sebastian Bühler, který zvítězil stylem start-cíl.

Více...
Martin Prokop, Abu Dhabi Desert Challenge 2019

Abu Dhabi Desert Challenge zrušena, Dubajská baja potvrzena

Týmy připravující se na Dakar 2021 musí znovu měnit plány. Mnohé z nich hodlaly vyrazit na Abu Dhabi Desert Challenge, jenže letošní ročník byl zrušen.

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu