Aliyyah a Yasmeen Kolocovy zahájily přípravu na Dakar

Rubrika: Tiskové zprávy  

Počátkem listopadu proběhlo v Milovicích předdakarské testování bugin Can-Am týmu Buggyra Racing. Jak prozradil majitel týmu Martin Koloc, zároveň se jednalo o zahájení přípravy jeho dcer na Rally Dakar.

Aliyyah a Yasmeen Kolocovy
Aliyyah a Yasmeen Kolocovy, Buggyra Racing. Testování v Milovicích, listopad 2020. © Buggyra Racing

Týmový management plánuje start obou dívek na rok 2023, kdy bude dvojčatům osmnáct let. Větší „zkušenosti“ s nejslavnější dálkovou soutěží planety má Yasmeen, která na Dakaru 2020 působila v roli reportérky.

„Holky za mnou přišly s tím, že by chtěly závodit, klíčoví partneři s tím nemají problémy, takže proč to nezkusit?!“ uvedl v této souvislosti Martin Koloc. Jak ovšem zároveň dodal, příprava na Dakar by rozhodně neměla snížit okruhové ambice obou dívek: „V současné době lze těžko něco plánovat s časovým předstihem, každopádně už letos v prosinci by měly holky absolvovat pouštní tréninkový kemp v Kataru.“

Magazín DAKARMANIA
KLIKNUTÍM na obrázek přejděte DO E-SHOPU

Zatím není zcela jasné, v jakých kategoriích budou historicky nejmladší účastnice Rallye Dakar startovat. Jako nejpravděpodobnější se jeví vcelku logicky kategorie side-by-side, tým ale oficiálně nevylučuje ani kamion nebo osobní vůz nejprestižnější třídy T1.

„V této chvíli je připraven velmi intenzivní dvouletý tréninkový program, během kterého budou ‚Dakar Sistaz‘ sbírat zkušenosti v Evropě, Spojených arabských emirátech, Jižní Africe, Maroku a Kataru,“ nastínil Koloc.

A jací Češi pojedou Dakar 2021? Jak se na něj připravovali? Kdo bude naopak chybět a proč? Odpovědi na tyto otázky, rozhovory s účastníky, stejně jako obrovskou porci čtení o dakarské historii najdete v magazínu DAKARMANIA #2. Vychází 1. prosince! Objednávejte na eshop.dakarmania.cz.

Tisková zpráva týmu Buggyra Racing [editováno]

Novinka

Mohlo by vás zajímat

Sergej Vjazovič, Dakar 2021

Dakar 2022: MAZ nebude chybět kvůli ASO, ale podpoře Lukašenkova režimu

Tovární tým běloruské státní automobilky MAZ nemůže startovat na Rally Dakar. Nejedná se však o žádné svévolné gesto pořadatelů Rally Dakar.

Více...
DAKARMANIA #4 & sezona 2022

Nezastavujeme, máme zpoždění… ale jedeme dál!

Po velmi turbulentním říjnu pro nás bude listopad značně hektický a perný. Magazín DAKARMANIA totiž dostává druhou šanci.

Více...
Šoltys & Macík

Big Shock! Racing vyšle na Dakar dvě ostřílené posádky

Tým Big Shock! Racing vyšle na Dakar 2022 dva závodní kamiony Iveco. Se starším pojede Martin Macík ml., s novým Martin Šoltys.

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu