Aliyyah a Yasmeen Kolocovy zahájily přípravu na Dakar

Rubrika: Tiskové zprávy  

Počátkem listopadu proběhlo v Milovicích předdakarské testování bugin Can-Am týmu Buggyra Racing. Jak prozradil majitel týmu Martin Koloc, zároveň se jednalo o zahájení přípravy jeho dcer na Rally Dakar.

Aliyyah a Yasmeen Kolocovy
Aliyyah a Yasmeen Kolocovy, Buggyra Racing. Testování v Milovicích, listopad 2020. © Buggyra Racing

Týmový management plánuje start obou dívek na rok 2023, kdy bude dvojčatům osmnáct let. Větší „zkušenosti“ s nejslavnější dálkovou soutěží planety má Yasmeen, která na Dakaru 2020 působila v roli reportérky.

„Holky za mnou přišly s tím, že by chtěly závodit, klíčoví partneři s tím nemají problémy, takže proč to nezkusit?!“ uvedl v této souvislosti Martin Koloc. Jak ovšem zároveň dodal, příprava na Dakar by rozhodně neměla snížit okruhové ambice obou dívek: „V současné době lze těžko něco plánovat s časovým předstihem, každopádně už letos v prosinci by měly holky absolvovat pouštní tréninkový kemp v Kataru.“

Magazín DAKARMANIA
KLIKNUTÍM na obrázek přejděte DO E-SHOPU

Zatím není zcela jasné, v jakých kategoriích budou historicky nejmladší účastnice Rallye Dakar startovat. Jako nejpravděpodobnější se jeví vcelku logicky kategorie side-by-side, tým ale oficiálně nevylučuje ani kamion nebo osobní vůz nejprestižnější třídy T1.

„V této chvíli je připraven velmi intenzivní dvouletý tréninkový program, během kterého budou ‚Dakar Sistaz‘ sbírat zkušenosti v Evropě, Spojených arabských emirátech, Jižní Africe, Maroku a Kataru,“ nastínil Koloc.

A jací Češi pojedou Dakar 2021? Jak se na něj připravovali? Kdo bude naopak chybět a proč? Odpovědi na tyto otázky, rozhovory s účastníky, stejně jako obrovskou porci čtení o dakarské historii najdete v magazínu DAKARMANIA #2. Vychází 1. prosince! Objednávejte na eshop.dakarmania.cz.

Tisková zpráva týmu Buggyra Racing [editováno]

Novinka

Mohlo by vás zajímat

Josef Macháček, Dakar 2021

Potvrzeno pořadatelem Dakaru: Macháček kategorii nevyhrál

Odpověď na e-mail, který organizátorům Rally Dakar zaslala redakce, potvrdila správnost výkladu rozdělení kategorií a skupin na soutěži.

Více...
Kapotnik Kamaz

Kamaz postaví zbrusu nový „kapotnik“. Může s ním na Dakar

Kamazu už nic nebrání, aby v budoucnu na Dakaru nasadil kapotový speciál. Díky úpravám technických předpisů padla jedna z překážek.

Více...
Sestry Kolocovy, Dakar 2021

FIA odsoudila nevhodné komentáře a vyjádřila podporu dívkám a mladým ženám

FIA odsoudila nevhodné komentáře pronesené na Dakaru a vyjádřila záměr dále podporovat dívky a mladé ženy v motorsportu.

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu