Dakar 2021: Ouředníček se znakem Toyoty na kapotě

Rubrika: Auto, Dakar 2021  
/ Aktualizováno:

Tomáš Ouředníček potvrdil účast na Rally Dakar 2021. Masku jeho vozu tentokrát nebude zdobit modrý ovál Fordu, ale nápis Toyota.

Toyota, Ultimate Dakar Racing
Podoba vozu Tomáše Ouředníčka pro Dakar 2021. © Ultimate Dakar Racing

51letý Ouředníček absolvuje dakarskou rally poosmé. Nejlepšího výsledku dosáhl jako navigátor Miroslava Zapletala, po jehož boku se při prvním jihoamerickém ročníku v roce 2009 radoval ze sedmého místa v kategorii automobilů. Spolujezdcem dřevohostického závodníka a konstruktéra byl také v letech 2010 a 2012.

Jako pilot se Dakaru zúčastnil v letech 2016 a 2018–2020. Nejúspěšnější byl v roce 2019. S Fordem Raptor RS Cross-Country, který si pronajal od týmu MP-Sports, se tehdy prosadil do druhé desítky (17. místo). Při zbývajících startech s vozy vlastního týmu sbíral umístění ve čtvrté, respektive páté desítce.

V průběhu roku došlo v Ultimate Dakar Racingu ke kompletní výměně personálu, jenž se stará o závodní techniku. Z letošní sestavy se s Ouředníčkem do Saúdské Arábie v lednu vrátí pouze navigátor David Křípal, jenž se v této roli představí již počtvrté.

DAKARMANIA #2
DAKARMANIA #2 vychází 1. prosince! Kliknutím na obrázek přejdete do E-SHOPU

Exkluzivní „plemeno“ bez rodokmenu

Změna se týká i značky automobilu. Ouředníček, jehož tým sídlí ve Velkém Meziříčí, získal podporu jihlavského dealera Toyoty, a proto bude ve startovní listině u jeho jména v kolonce „vozidlo“ uvedena Toyota Hilux. Původ a stáří vozu však zůstávají nejasné.

„Teď jsme koupili starší Toyotu Hilux, ale plánujeme, že bychom příští rok měli tovární vůz,“ uvedl Tomáš Ouředníček při rozhovoru, který jsme s jezdcem vedli počátkem listopadu v rámci přípravy materiálu pro druhé číslo magazínu DAKARMANIA.

„Stavěl ho někdo v Jižní Africe, ale nebyla to Toyota Gazoo Racing, respektive Hallspeed. Není to poslední model a vzhledem k rozpočtu a celkové situaci to tentokrát bude jen o tom, abychom dojeli. Jestliže jsme v předchozích letech říkali, že chceme být v top 10, tak tentokrát bychom byli mega spokojení s top 20,“ prozrazuje Ouředníček, jaké má ambice s dnes oficiálně představeným vozem. Ten díky celé řadě dobře patrných detailů připomíná spíše Fordy Ranger, které v předchozích letech vznikaly v dílnách South Racingu, než jakoukoliv ze známých variant Toyoty Hilux pro cross-country rally.

Preview českých týmů před Rally Dakar 2021, obsáhlé a velmi otevřené rozhovory s českými účastníky, ale také obrovskou porci dakarské historie najdete na 160 stranách magazínu DAKARMANIA #2. Vychází 1. prosince! Na eshop.dakarmania.cz nově také možnost objednat předplatné na sezonu 2021.

Novinka

Mohlo by vás zajímat

Sestry Kolocovy, Dakar 2021

FIA odsoudila nevhodné komentáře a vyjádřila podporu dívkám a mladým ženám

FIA odsoudila nevhodné komentáře pronesené na Dakaru a vyjádřila záměr dále podporovat dívky a mladé ženy v motorsportu.

Více...
Josef Macháček, Dakar 2021

Komentář: Když se míchají jablka s hruškami aneb Co vyhrál Josef Macháček?

V marketingu je pro mě záměrná lež prostě jen pokusem o uvedení velkého počtu lidí v omyl. A taková lež mi vadí.

Více...
Ondřej Klymčiw, Dakar Classic 2021

Dakar Classic 2021: Bronz nakonec

Průběžně aktualizované zpravodajství o premiérovém ročníku soutěže pravidelnosti Dakar Classic 2021.

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu