Dakar 2021: Na seznamu přihlášených i Tomáš Tomeček

In Dakar 2021, Kamiony On
- Updated

Tomáš Tomeček s Tatrou figuruje na seznamu přihlášených posádek, který dnes pořadatelé zveřejnili po oficiální prezentaci 43. ročníku Rally Dakar. Definitivně se o jeho účasti rozhodne do konce týdne.

Tomáš Tomeček, Africa Race 2020
Tomáš Tomeček, Tatra 815, Czechoslovak Team. Africa Eco Race 2020. © AER Media

Tomáš Tomeček by se mohl po jedenácti letech vrátit na Dakar. Po zrušení Africa Eco Race 2021, na němž pravidelně startoval od roku 2011, se příborskému závodníkovi naskytla možnost účasti na Dakaru 2021.

„Po zrušení Africa Eco Race jsem zůstal bez práce. Auta ale stojí na dílně, jsou nachystaná a objevila se možnost jejich využití. South Racing mě oslovil, zda bych měl zájem jet v roli jejich rychlé asistence. Ale stále to je padesát na padesát. Rozhodne se v pátek,“ vysvětluje pro DAKARMANIA.cz Tomáš Tomeček.

„Beru to jako práci. Pokud to dopadne, pak doufám, že bych se tam potkal s některými lidmi, s nimiž jsem se deset let neviděl. Byl bych rád, že bych někam vyrazil, měl práci a že by Tatra zase udělala někomu dobrou službu.“

V případě, že německý tým dohodu potvrdí, odcestuje Tomeček už počátkem příštího týdne do francouzského Marseille, kde od 1. do 3. prosince proběhne nalodění závodní a doprovodné techniky.

DAKARMANIA #2
DAKARMANIA #2 vychází 1. prosince! Kliknutím na obrázek přejdete do E-SHOPU

Roli rychlé asistence týmu South Racing by Tomeček na Dakaru 2021 plnil se svou závodní Tatrou, s níž v poslední dekádě sbíral úspěchy na Africa Eco Race.

„Mám všechny restriktory a homologace, které jsou sice propadlé, ale to by neměl být problém. Pořadatelé by nás jako rychlou asistenci do závodu pustili, protože bychom nejeli v hlavní závodní kategorii,“ dodává padesátiletý závodník.

Na rozdíl od posledních ročníku AER by Tomeček nebyl na Dakaru v kabině tatrovky sám. V seznamu přihlášených je jako další člen posádky uveden Ladislav Lála. Třetí místo zůstává volné a zatím není rozhodnuto, zda by jej obsadil některý z mechaniků týmu South Racing nebo někdo jiný.

Podrobnosti o přípravách všech českých týmů na Dakar 2021, obsáhlé a otevřené rozhovory s účastníky, stejně jako bohatý materiál o historii nejslavnější maratonské rally světa najdete na 160 stranách druhého čísla našeho magazínu. DAKARMANIA #2 vychází 1. prosince! Objednávejte na eshop.dakarmania.cz.

You may also read!

Aleš Loprais, Dakar 2022

Aleš Loprais: Zdá se, že Dakar 2023 bude masakr

Rally Dakar se v roce 2023 pojede už počtvrté v řadě výhradně v Saúdské Arábii. Přesto pořadatelé slibují několik pozoruhodných novinek.

Více...
DAKARMANIA #5

DAKARMANIA #5 právě vychází

Dakar 2022 je minulostí stejně jako třiačtyřicet předchozích ročníků. Všechny však zůstávají ohromnou studnicí informací a příběhů.

Více...
Aleš Loprais, Dakar 2022

Aleš Loprais v cíli Dakaru 2022: Děkujeme všem

Aleš Loprais, Jaroslav Valtr ml. a Petr Pokora s Pragou v Loprais Teamu dokončili Dakar 2022 na 21. místě v kategorii kamionů.

Více...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu