Dakar 2021: Pro Tomáše Engeho odrazový můstek

Rubrika: Dakar 2021, SSV  

Počátek prosince strávila dvojice Josef Macháček, Tomáš Enge v písečných dunách Dubaje. Ve Spojených arabských emirátech pokračovala příprava jezdců týmu Buggyra Racing na kvapem se blížící Rally Dakar 2021.

Tomáš Enge, trénink Dubaj 2020
Tomáš Enge a Markéta Skácelová při tréninku v Dubaji v prosinci 2020. © Buggyra Media

Pětinásobný vítěz kategorie čtyřkolek Josef Macháček, který v lednu prožil v barvách Buggyry úspěšnou premiéru v kategorii Side-by-Side, působil v roli mentora.

„Vzhledem k rušení všech možných závodů se vlastně jednalo o moji premiéru v dunách. Pepa mě nejdříve ‚hodil do vody‘, aby mě v okamžiku hrozby utonutí vytáhl a vysvětlil, kterak vylepšit styl,“ popisuje Tomáš Enge svérázný přístup dakarského matadora. „Tento způsob komunikace mi dokonale vyhovuje. Řekl bych, že jsem udělal slušný pokrok, nicméně stejně, jako je tomu na asfaltu či šotolině, ani kilometrů odjetých v dunách není nikdy dost.“

DAKARMANIA #2
KLIKNUTÍM na obrázek přejděte DO E-SHOPU

Základním předpokladem Engeho úspěšného působení na Dakaru a jeho dokončení bude podle Macháčka schopnost přepnout z módu závodníka do mnohdy kruté dakarské reality.

„Zprvu jsem to moc nechápal, neboť ve srovnání s Pepou, jsem se víceméně ploužil. Ale už mám jasno,“ říká jediný český účastník závodů F1 a 500 mil Indianapolis, jenž má na svém kontě také vítězství v kategorii GT při čtyřiadvacetihodinovce v Le Mans. „Dakar je jako stavba baráku. Potřebuješ projekt a hlavně betonové základy, na kterých postavíš stavbu, se kterou nikdo nehne. Mám to v hlavě srovnané. Vím, že se nesmím nechat strhnout; pojedu v roli učedníka. V lednu tak začnu v Saúdské Arábii budovat odrazový můstek, ze kterého se hodlám v dalších letech odrážet výš a výš.“

Zdroj: Buggyra Racing [editováno]

Novinka

Mohlo by vás zajímat

Sestry Kolocovy, Dakar 2021

FIA odsoudila nevhodné komentáře a vyjádřila podporu dívkám a mladým ženám

FIA odsoudila nevhodné komentáře pronesené na Dakaru a vyjádřila záměr dále podporovat dívky a mladé ženy v motorsportu.

Více...
Josef Macháček, Dakar 2021

Komentář: Když se míchají jablka s hruškami aneb Co vyhrál Josef Macháček?

V marketingu je pro mě záměrná lež prostě jen pokusem o uvedení velkého počtu lidí v omyl. A taková lež mi vadí.

Více...
Ondřej Klymčiw, Dakar Classic 2021

Dakar Classic 2021: Bronz nakonec

Průběžně aktualizované zpravodajství o premiérovém ročníku soutěže pravidelnosti Dakar Classic 2021.

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu