Dakar 2021: Buggyra musela povolat náhradníky

Rubrika: Tiskové zprávy  

Výsledky povinných testů na koronavirus, které museli maximálně 72 hodin před dnešním odletem do Saúdské Arábie podstoupit všichni účastníci Dakaru 2021, zkomplikovaly situaci Buggyře. Do koronavirové pasti spadli hned tři členové týmu. Ve všech případech se jednalo o mechaniky.

Buggyra Racing
Představení týmu Buggyra Zero Mileage Racing a Tatra Buggyra Racing před Rally Dakar 2021. © Buggyra Media

„Dva kluci neprošli rovnou. Třetí byl sice negativní, ovšem s pozitivně testovaným jel několik hodin v jednom autě. Proto existuje reálné riziko, že neprojde při dalším testování, které nás čeká po příjezdu do Saúdské Arábie. To si nemůžeme dovolit. V tomto konkrétním případě se pro mě jednalo z řady důvodů o z lidského hlediska velmi komplikované rozhodnutí, ale neměl jsem na výběr,“ vysvětluje manažer týmu Jan Kalivoda, který se záhy pustil do realizace plánu B. „Na každý post máme náhradníka, proto naskočí mechanici, kteří přijali roli jakýchsi bojových záloh a včera s námi šli z preventivních důvodů na test.“

Administrativní část týmu narychlo zajišťovala nové letenky a expresní víza do Saúdské Arábie.

„Všichni jste si představovali konec Vánoc jinak, ale nedá se nic dělat,“ komentoval události posledních hodin Kalivoda.

DAKARMANIA, akční balíček
KLIKNUTÍM na obrázek přejděte DO E-SHOPU

„Věděli jsme, že pojedou čtyři auta, proto jsme během sezóny dali dohromady špičkový tým mechaniků. Je sice pravda, že stejně jako pro jezdce je Dakar i v případě mechaniků o zkušenostech, člověk je vystaven do té doby nevídanému tlaku, který umí zlomit charaktery, ale nějak si poradíme. Ostatně nic jiného nám ani nezbývá,“ říká šéfkonstruktér Buggyry David Vršecký.

Tisková zpráva týmu Buggyra Racing [editováno]

Novinka

Mohlo by vás zajímat

Audi RS Q e-tron, testování Maroko 2021

Audi po testech v Maroku: Čeká nás spousta práce

Elektromotory poháněné Audi RS Q e-tron absolvovalo první testy v pouštních podmínkách. Tovární tým Audi strávil necelé dva týdny v Maroku.

Více...
Yazeed Al-Rajhi, Italian Baja 2021

Italian Baja: Al-Rajhi do čela světového poháru

Yazeed Al-Rajhi vyhrál Italskou baju 2021 a před závěrečným podnikem sezony se ujal vedení ve Světovém poháru FIA v cross-country bajách.

Více...
Gert Huzink, testy 2021

Druhá baterie zvýší výkon a sníží emise

MKR Technology má za sebou další intenzivní testování dakarských kamionů. Konstruktéři strávili několik dnů na písečném povrchu v Polsku.

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu