Dakar 2021: Pabiška je zpět a může vylepšit jedinečnou bilanci

Rubrika: Dakar 2021, Moto/Quad, Tiskové zprávy  
/ Aktualizováno:

Po nekonečném čekání v karanténě, na výsledky covid testů a po dvou dnech příprav jsme se konečně dočkali a Jantar Team odstartoval s jezdci Davidem Pabiškou a Rudolfem Lhotským do 43. ročníku Rally Dakar.

David Pabiška, Dakar 2021
David Pabiška, KTM 450 Rally Replica, Jantar Team. Rally Dakar 2021. © Jantar Team

Před samotným startovním ceremoniálem absolvovali závodníci prvních 11 měřených kilometrů v rámci prologu, jehož výsledky určily startovní pořadí do první etapy Dakaru 2021.

David Pabiška se v prologu umístil na 44. místě se ztrátou jedné minuty a dvaceti sekund na vítěze.

„Bylo to pro mě naskočení do rozjetého vlaku. Měl jsem z toho respekt, dva roky jsem neviděl navigaci a začátek jsem tomu chtěl přizpůsobit. Chvilku mi toto předsevzetí vydrželo, ale pak jsem to rozbalil, aby ztráta nebyla velká. Dnešek ve výsledcích nic neznamená a teprve zítra začne to pravé závodění,“ říká David Pabiška.

DAKARMANIA 2021
KLIKNUTÍM na obrázek přejděte DO E-SHOPU

Rudolf Lhotský dokončil se ztrátou dvou minut 32 vteřin a zařadil se na 60. pozici.

„Na začátek to byla krátká, ale dobrá rozcvička,“ míní Rudolf Lhotský. „Nikdy jsem tu nezávodil, vzhledem k našemu časovému rozvrhu technických přejímek a čekání na covid testy jsme nestihli shakedown, takže jsem si chtěl hlavně udělat obrázek a osahat si trať i novou motorku.“

V odpoledních hodinách pak oba jezdci Jantar Teamu projeli přes startovní rampu Dakaru 2021. David Pabiška si tak do statistik připsal svůj dvanáctý start, přičemž ve všech předchozích případech také dojel až do cíle. Rudolf Lhotský se soutěže účastní počtvrté a bude se snažit vylepšit své dosavadní maximum, jímž je 82. místo z roku 2017.

Tisková zpráva Jantar Teamu [editováno]

Novinka

Mohlo by vás zajímat

Eduard Nikolajev, Zoloto Kagana 2020

Kamaz dá první příležitost novému jezdci

Kamaz-Master pozvolna spěje ke generační obměně. První z nadějných mladíků dostane příležitost ukázat své řidičské schopnosti přímo v závodě.

Více...
Kevin Benavides, KTM

Dakarský vítěz Kevin Benavides mění barvy

Kevin Benavides opouští Hondu, na jejíž stroje spoléhal od počátku své kariéry v cross-country rally. Z týmu japonského

Více...
Tomáš Tomeček, Africa Race 2020

Africa Eco Race nebude kolidovat s Dakarem

Organizátoři Africa Eco Race pod vedením Jeana-Louise Schlessera učinili krok, jemuž se dlouho bránili. AER 2022 se pojede až počátkem jara.

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu