Dakar 2021: Pabiška průběžně druhý v malle moto

Rubrika: Dakar 2021, Moto/Quad, Tiskové zprávy  

Hned od začátku Rally Dakar 2021 bojuje David Pabiška v kategorii motocyklistů závodících bez asistence o nejvyšší příčky. Po první etapě je průběžně druhý.

David Pabiška, Dakar 2021
David Pabiška, KTM 450 Rally Replica, Jantar Team. Rally Dakar 2021. © Jantar Team

První etapa Dakaru 2021 zavedla účastníky z Džiddy do Biši. Po 311 kilometrech spojovací sekce čekalo na závodníky 277 měřených kilometrů, následovaných již jen krátkým 31kilometrovým přejezdem do bivaku.

Vzhledem k porci kilometrů, které pořadatelé na dnešní den připravili, vyráželi motocyklisté z Džiddy už po čtvrté hodině ranní. Na všechny tak čekalo brzké vstávání a dlouhý přesun.

Rychlostní test byl plný nástrah a nejeden z jezdců si vylámal zuby na navigačních záludnostech nebo velmi náročných kamenitých trialových pasážích.

DAKARMANIA #2
KLIKNUTÍM na obrázek přejděte DO E-SHOPU

David Pabiška se v průběžném pořadí po celou dobu držel okolo čtyřicátého místa a kromě dvou lehkých pádů, při kterých poprvé vyzkoušel funkčnost airbagové vesty, nezaznamenal žádný problém.

„Navigačně to bylo docela složité a po dvou letech jsem se stále hledal. Potřeboval jsem také otestovat, co vydrží pneumatiky, kterých máme v naší kategorii omezený počet. Vydržely víc, než jsem čekal, tak snad to bude dobré,“ doufá David Pabiška. „Kamenité pasáže byly náročné, několikrát jsem spadnul, ale nic se mi naštěstí nestalo. Jsme v bivaku a můžeme se pustit do servisu. S výsledkem jsem spokojený. Pokud budu každý den okolo čtyřicátého místa, bude to fajn.“

V první etapě obsadil Pabiška 38. místo a celkovém hodnocení mu patří 37. příčka.

Také Rudolf Lhotský se do dlouhé dakarské etapy vydal poprvé po dvou letech.

Rudolf Lhotský, Dakar 2021
Rudolf Lhotský, KTM 450 Rally Replica, Jantar Team. Rally Dakar 2021. © Jantar Team

„Už jsem se těšil, až to nastane. Na úvod to byla správná etapa se vším, co k tomu patří – ranní vstávání, dlouhý přejezd, těžká navigace, kamenité úseky. Poprvé jsem zažil přípravu roadbooku až dvacet minut před startem a to je na mě trochu hektické,“ přiznává Rudolf Lhotský, jemuž v etapě patřila 53. pozice a v průběžném pořadí figuruje o příčku výše. „Jelo se mi ale dobře, moc jsem si to užil a radost mi nekazí ani lehký pád, při kterém jsem rozbil držák na roadbook, takže jdu měnit a spravovat.“

V hodnocení kategorie Original by Motul se Pabiška usadil na druhém místě (+ 4:56 min), Lhotský je mezi jezdci závodícími bez asistence devátý (+ 48:27 min).

Tisková zpráva Jantar Teamu [editováno]

Novinka

Mohlo by vás zajímat

Eduard Nikolajev, Zoloto Kagana 2020

Kamaz dá první příležitost novému jezdci

Kamaz-Master pozvolna spěje ke generační obměně. První z nadějných mladíků dostane příležitost ukázat své řidičské schopnosti přímo v závodě.

Více...
Kevin Benavides, KTM

Dakarský vítěz Kevin Benavides mění barvy

Kevin Benavides opouští Hondu, na jejíž stroje spoléhal od počátku své kariéry v cross-country rally. Z týmu japonského

Více...
Tomáš Tomeček, Africa Race 2020

Africa Eco Race nebude kolidovat s Dakarem

Organizátoři Africa Eco Race pod vedením Jeana-Louise Schlessera učinili krok, jemuž se dlouho bránili. AER 2022 se pojede až počátkem jara.

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu