Dakar 2021: Valtr po havárii v poslední etapě v nemocnici

Rubrika: Dakar 2021, Kamiony  

Premiérová účast týmu Valtr Racing na Rally Dakar skončila několik desítek kilometrů před cílem závěrečné rychlostní zkoušky. Jaroslav Valtr byl transportován do nemocnice.

Jaroslav Valtr, Dakar 2021
Jaroslav Valtr/Jaroslav Valtr ml./Radim Kaplánek, Iveco Powerstar, Valtr Racing Team. Rally Dakar 2021. © Valtr Racing

Posádka Jaroslav Valtr, Jaroslav Valtr ml., Radim Kaplánek s Ivecem figurovala po jedenácti ze dvanácti etap Rally Dakar 2021 na dvanáctém místě průběžného hodnocení kamionů. Poslední rychlostní zkoušku závodu však nedokončila.

Při předjíždění jedné z bugin kategorie side-by-side se před Valtrovým Ivecem objevila hluboká díra, na kterou šternberský jezdec nestihl zareagovat a dobrzdit před ní. V rychlosti okolo 80 km/h dostal kamion tvrdou ránu, která podle vyjádření týmu způsobila „několik těžkých technických závad“.

Liaz Race 1, Vimos
KLIKNUTÍM na obrázek přejděte DO E-SHOPU

Navigátor Jaroslav Valtr mladší i palubní mechanik Radim Kaplánek jsou v pořádku a se zbytkem týmu dávají auto dohromady, aby zítra stihli techniku odvézt do přístavu, odkud má v následujících dnech odplout zpět do Evropy.

Jaroslav Valtr starší si stěžoval na velké bolesti zad a byl letecky transportován do nemocnice. Bližší informace o jezdcově stavu by měl tým zveřejnit zítra, tj. v sobotu 16. ledna.

Novinka

Mohlo by vás zajímat

Martin Michek, Dubai Baja 2021

Dubai Baja: Stříbro pro Michka navzdory nepříjemnému pádu

Martin Michek úspěšně vstoupil do Světového poháru FIM v bajách, v jehož rámci by se měl letos objevovat pravidelně.

Více...
Josef Macháček, Dakar 2021

Potvrzeno pořadatelem Dakaru: Macháček kategorii nevyhrál

Odpověď na e-mail, který organizátorům Rally Dakar zaslala redakce, potvrdila správnost výkladu rozdělení kategorií a skupin na soutěži.

Více...
Kapotnik Kamaz

Kamaz postaví zbrusu nový „kapotnik“. Může s ním na Dakar

Kamazu už nic nebrání, aby v budoucnu na Dakaru nasadil kapotový speciál. Díky úpravám technických předpisů padla jedna z překážek.

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu