Dakar 2021: Valtr po havárii v poslední etapě v nemocnici

Rubrika: Dakar 2021, Kamiony  
/ Aktualizováno:

Premiérová účast týmu Valtr Racing na Rally Dakar skončila několik desítek kilometrů před cílem závěrečné rychlostní zkoušky. Jaroslav Valtr byl transportován do nemocnice.

Jaroslav Valtr, Dakar 2021
Jaroslav Valtr/Jaroslav Valtr ml./Radim Kaplánek, Iveco Powerstar, Valtr Racing Team. Rally Dakar 2021. © Valtr Racing

Posádka Jaroslav Valtr, Jaroslav Valtr ml., Radim Kaplánek s Ivecem figurovala po jedenácti ze dvanácti etap Rally Dakar 2021 na dvanáctém místě průběžného hodnocení kamionů. Poslední rychlostní zkoušku závodu však nedokončila.

Při předjíždění jedné z bugin kategorie side-by-side se před Valtrovým Ivecem objevila hluboká díra, na kterou šternberský jezdec nestihl zareagovat a dobrzdit před ní. V rychlosti okolo 80 km/h dostal kamion tvrdou ránu, která podle vyjádření týmu způsobila „několik těžkých technických závad“.

Liaz Race 1, Vimos
KLIKNUTÍM na obrázek přejděte DO E-SHOPU

Navigátor Jaroslav Valtr mladší i palubní mechanik Radim Kaplánek jsou v pořádku a se zbytkem týmu dávají auto dohromady, aby zítra stihli techniku odvézt do přístavu, odkud má v následujících dnech odplout zpět do Evropy.

Jaroslav Valtr starší si stěžoval na velké bolesti zad a byl letecky transportován do nemocnice. Bližší informace o jezdcově stavu by měl tým zveřejnit zítra, tj. v sobotu 16. ledna.

Mohlo by vás zajímat

Aleš Loprais, Dakar 2024

Dakar 2024: Aleš Loprais, Jaroslav Valtr ml., Jiří Stross a Instaforex Loprais Praga Team slaví stříbro

Dlouhé čekání je u konce. Aleš Loprais se na Rally Dakar vrací na stupně vítězů v konečném hodnocení

Více...
Vimos No. 55, Iveco "Čenda", Dakar 2023 & 2024

JIŽ SKLADEM : Iveco Macíkovy posádky z Dakaru 2023 a 2024

Vimos uvádí na trh další zajímavou novinku, jež bude nepochybně naprostou nutností pro všechny dakarské fanoušky, kteří zároveň propadli kouzlu papírového modelářství.

Více...
Aleš Loprais, Dakar 2024

Dakar 2024: Aleš Loprais urval etapové vítězství i na prázdném kole!

Předposlední etapa Dakaru 2024 stála za to! V několika kategoriích se dnes měnilo pořadí na medailových příčkách a divoký průběh měla i mezi kamiony.

Více...

Mobile Sliding Menu