Dakar 2021: Valtr po havárii v poslední etapě v nemocnici

Rubrika: Dakar 2021, Kamiony  

Premiérová účast týmu Valtr Racing na Rally Dakar skončila několik desítek kilometrů před cílem závěrečné rychlostní zkoušky. Jaroslav Valtr byl transportován do nemocnice.

Jaroslav Valtr, Dakar 2021
Jaroslav Valtr/Jaroslav Valtr ml./Radim Kaplánek, Iveco Powerstar, Valtr Racing Team. Rally Dakar 2021. © Valtr Racing

Posádka Jaroslav Valtr, Jaroslav Valtr ml., Radim Kaplánek s Ivecem figurovala po jedenácti ze dvanácti etap Rally Dakar 2021 na dvanáctém místě průběžného hodnocení kamionů. Poslední rychlostní zkoušku závodu však nedokončila.

Při předjíždění jedné z bugin kategorie side-by-side se před Valtrovým Ivecem objevila hluboká díra, na kterou šternberský jezdec nestihl zareagovat a dobrzdit před ní. V rychlosti okolo 80 km/h dostal kamion tvrdou ránu, která podle vyjádření týmu způsobila „několik těžkých technických závad“.

Liaz Race 1, Vimos
KLIKNUTÍM na obrázek přejděte DO E-SHOPU

Navigátor Jaroslav Valtr mladší i palubní mechanik Radim Kaplánek jsou v pořádku a se zbytkem týmu dávají auto dohromady, aby zítra stihli techniku odvézt do přístavu, odkud má v následujících dnech odplout zpět do Evropy.

Jaroslav Valtr starší si stěžoval na velké bolesti zad a byl letecky transportován do nemocnice. Bližší informace o jezdcově stavu by měl tým zveřejnit zítra, tj. v sobotu 16. ledna.

Novinka

Mohlo by vás zajímat

Jan Brabec, Andalucía Rally 2020

Andalucía Rally: Mezi přihlášenými Češi, tovární týmy i Quintanilla

Přestože Andalucía Rally není součástí světového šampionátu, nechybí na seznamu přihlášených tovární týmy, ani řada dalších zajímavých jmen.

Více...
Land Rover, Dušan Randýsek

České posádky vyrazí na Dakar Classic s Land Rovery

Dušan Randýsek absolvoval Dakar na motorce, se side-by-side i kamionem. A svůj pestrý dakarský příběh příští rok obohatí o další zkušenost.

Více...
Franco Caimi, Hero MotoSports

Hero MotoSports s novou posilou od Yamahy

Ambiciózní Hero MotoSports Team Rally zařadil na svou soupisku čtvrtého jezdce. S novou akvizicí se poprvé představí na Andalucía Rally.

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu