Zoloto Kagana: MAZ nasadí tři „kapotniky“

Rubrika: Kamiony  
/ Aktualizováno:

Tovární tým běloruské automobilky definitivně opouští koncepci trambusových soutěžních kamionů. O víkendu odstartuje do rally Zoloto Kagana se třemi kapotovými speciály MAZ 6440RR.

MAZ-Sportauto, Zoloto Kagana 2021
Trojice vozů MAZ 6440RR týmu MAZ-Sportauto cestou do dějiště rally Zoloto Kagana 2021. © MAZ-Sportauto

Šéf týmu Sergej Vjazovič bezprostředně po návratu z Rally Dakar 2021 potvrdil, že do budoucna bude MAZ-Sportauto nasazovat již pouze „kapotniky“. Oba stroje, které v lednu v Saúdské Arábii pilotovali Vjazovič a Alexej Višněvskij, prošly v uplynulých měsících repasí a doznaly také několika vývojových úprav. Kromě toho v minských dílnách dokončili stavbu třetího exempláře vozu 6440RR, jenž si na přelomu tohoto a příštího týdne odbude závodní premiéru.

Stejně jako na Dakaru bude v jezdecké sestavě chybět zkušený Alexandr Vasiljevskij. Pětapadesátiletý matador sice do Astrachaně odcestoval, ale v týmu bude plnit jinou roli. Vedle Vjazoviče a Višněvského se jako třetí pilot představí Vitalij Muryljov, který má na svém kontě zatím dva starty za volantem trambusového Mazu 5309RR a loni skončil na Zoloto Kagana pátý.

Také letos bude MAZ-Sportauto na Zoloto Kagana hlavním vyzyvatelem domácího Kamazu, který ovládl všech devět předchozích ročníků a tentokrát nasadí sedm posádek. Bělorusové by vítěznou sérii svých rivalů rádi ukončili a hodlají zabojovat o vítězství, ovšem jejich hlavní priority leží přeci jen poněkud jinde.

Tatra 815 6x6 "Babča", Vimos Publishing
KLIKNUTÍM na obrázek přejděte DO E-SHOPU

„Chceme především vyzkoušet několik nových technických řešení a otestovat nejnovější vůz. Kromě toho dáváme příležitost novým členům týmu, na jejichž přípravě pracujeme neustále. Potřebujeme si vychovat rezervní členy posádek, kteří se později mohou dostat do základní sestavy. Během pandemie je to obzvlášť důležité, protože účastníci cross-country rally musí pravidelně podstupovat testy a v případě pozitivního výsledku se závodu nemohou zúčastnit,“ připomíná Sergej Vjazovič. „Hlavně jde však o to, abychom se dostali do špičkové formy před červencovou Silk Way Rally.“

MAZ-Sportauto absolvuje ve čtvrtek před soutěží soukromý test, v pátek je na programu oficiální shakedown.

Rally Zoloto Kagana 2021 odstartuje v sobotu 24. dubna patnáctikilometrovým prologem, po němž budou od neděle do úterka následovat tři klasické etapy. Celkem soutěž měří 1237 kilometrů, z nichž se 853 pojede v rámci rychlostních zkoušek.

Jezdecká sestava týmu MAZ-Sportauto
pro Zoloto Kagana 2021
jezdecnavigátormechanik
#301Sergej VjazovičPavel HaraninAnton Zaporoščenko
#303Alexej VišněvskijMaxim NovikovSergej Sačuk
#308Vitalij MuryljovAlexandr ŠvedAndrej Kragelskij
Novinka

Mohlo by vás zajímat

Prodrive Hunter T1+

S novým Hunterem T1+ pomýšlí BRX na dakarské vítězství

Tým Bahrain Raid Xtreme představil podobu dakarského speciálu Prodrive Hunter stavěného podle regulí nové podskupiny T1+.

Více...
Tomáš Vrátný, Baja Aragón 2021

Baja Aragón: Bronz pro Fesh Fesh, i když Ford málem přišel o střechu

Dvoudenní Baja España Aragón 2021 je minulostí. Ostravský tým Fesh Fesh Group vybojoval v kvalitně obsazené kategorii kamionů třetí místo.

Více...
Martin Macík, Baja Aragón 2021

Martin Macík vyhrál Baju Aragón

Tým Big Shock! Racing slaví další úspěch: s přehledem zvítězil v kategorii kamionů na Baje Aragón. Martin Macík vedl od startu do cíle.

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu