Rally Kazakhstan: Zlatá vzpruha pro Yamahu

Rubrika: Moto/Quad, Rally Kazakhstan
/ Aktualizováno:

Po nevydařeném Dakaru si tovární tým Yamahy v Kazachstánu výrazněl zlepšil náladu i napravil reputaci. Ross Branch poprvé vyhrál podnik Mistrovství světa FIM v cross-country rally, úspěch japonské značky podtrhl třetím místem Adrien Van Beveren a do první pětky se vešel také Andrew Short.

Ross Branch, Rally Kazakhstan 2021
Ross Branch, Yamaha WR450F Rally, Monster Energy Yamaha Rally Team. Rally Kazakhstan 2021. © Monster Energy

Ross Branch udržel skvělou formu od úvodních do posledních kilometrů. Po vítězství v prologu byl Botswaňan nejrychlejší i v první etapě a o vedení přišel jen o den později, kdy klesl na třetí příčku. Po třetí etapě se vyhoupl zpátky do čela a první pozici už uhájil až do cíle soutěže. Druhého Matthiase Walknera na tovární KTM porazil o pět minut, odstup týmového kolegy Van Beverena na třetím místě byl dvojnásobný.

„Před závodem jsem pracoval na navigaci a tady se to rozhodně vyplatilo. Do několika etap jsem startoval jako první, přesto jsem se ve všech umístil mezi nejlepšími. Nemohl jsem si přát víc. Tým odvedl na motorce skvělou práci a celkově to byla úžasná zkušenost. Z vítězství mám velkou radost kvůli sobě i celému týmu,“ raduje se Ross Branch.

Rovnocenným soupeřem pro Branche i Walknera byl po většinu soutěže Skyler Howes, jenž u Husqvarny na jaře vystřídal Pabla Quintanillu. Američan vyhrál druhou etapu a byl průběžně druhý, jenže o den později měl problémy se zadní pneumatikou, speciálku nedokončil a inkasoval osmihodinovou penalizaci, která jej pochopitelně vyřadila z boje o výhru.

DAKARMANIA 2021
KLIKNUTÍM na obrázek přejděte DO E-SHOPU

Tým KTM získal díky Walknerovi stříbro, přesto jeho vedení řeší řadu starostí. Kromě jiného zdravotní stav svých jezdců. K Tobymu Priceovi a Kevinu Benavidesovi, kteří v Kazachstánu chyběli kvůli zraněním, přibyl na virtuální marodce Sam Sunderland. Brit havaroval v poslední etapě z pátého místa a při pádu utrpěl zlomeninu kyčle a otřes mozku.

V kategorii čtyřkolek zvítězil Argentinec Manuel Andújar před Polákem Rafałem Sonikem (oba Yamaha).

Druhým podnikem Mistrovství světa FIM v cross-country rally bude Silk Way Rally, která se pojede od 1. do 11. července v Rusku a Mongolsku.

6.Luciano BenavidesHusqvarna FR450 Rally+ 42:28

Detailní shrnutí nejdůležitějších událostí sezony 2021, preview Rally Dakar 2022, obsáhle zpracovaný dakarský příběh Porsche, velké rozhovory a spoustu dalších zajímavostí z dakarské historie i současnosti naleznete v tištěném magazínu DAKARMANIA #4. Objednávat můžete ve zvýhodněném balíčku společně s DAKARMANIÍ #3. Dvakrát ročně 160 stran mimořádného čtení pro všechny milovníky cross-country rally. Vybírejte na eshop.dakarmania.cz.

Novinka

Mohlo by vás zajímat

Milan Engel, Rallye du Maroc 2021

Rallye du Maroc: Engel a Kubiena zraněni, Macíka zastavila technika

Češi na Marocké rally neuspěli. Milan Engel i Tomáš Kubiena se v průběhu soutěže zranili a Macíkově posádce vystavila stopku prasklá nádrž.

Více...
Martin Macík, Rallye du Maroc 2021

Macík v Maroku zatím vede

Martin Macík, František Tomášek a David Švanda s novým Ivecem týmu Big Shock! Racing na Rallye du Maroc zatím vedou v kategorii kamionů.