Rally Kazakhstan: Zlatá vzpruha pro Yamahu

In Moto/Quad, Rally Kazakhstan On
- Updated

Po nevydařeném Dakaru si tovární tým Yamahy v Kazachstánu výrazněl zlepšil náladu i napravil reputaci. Ross Branch poprvé vyhrál podnik Mistrovství světa FIM v cross-country rally, úspěch japonské značky podtrhl třetím místem Adrien Van Beveren a do první pětky se vešel také Andrew Short.

Ross Branch, Rally Kazakhstan 2021
Ross Branch, Yamaha WR450F Rally, Monster Energy Yamaha Rally Team. Rally Kazakhstan 2021. © Monster Energy

Ross Branch udržel skvělou formu od úvodních do posledních kilometrů. Po vítězství v prologu byl Botswaňan nejrychlejší i v první etapě a o vedení přišel jen o den později, kdy klesl na třetí příčku. Po třetí etapě se vyhoupl zpátky do čela a první pozici už uhájil až do cíle soutěže. Druhého Matthiase Walknera na tovární KTM porazil o pět minut, odstup týmového kolegy Van Beverena na třetím místě byl dvojnásobný.

„Před závodem jsem pracoval na navigaci a tady se to rozhodně vyplatilo. Do několika etap jsem startoval jako první, přesto jsem se ve všech umístil mezi nejlepšími. Nemohl jsem si přát víc. Tým odvedl na motorce skvělou práci a celkově to byla úžasná zkušenost. Z vítězství mám velkou radost kvůli sobě i celému týmu,“ raduje se Ross Branch.

Rovnocenným soupeřem pro Branche i Walknera byl po většinu soutěže Skyler Howes, jenž u Husqvarny na jaře vystřídal Pabla Quintanillu. Američan vyhrál druhou etapu a byl průběžně druhý, jenže o den později měl problémy se zadní pneumatikou, speciálku nedokončil a inkasoval osmihodinovou penalizaci, která jej pochopitelně vyřadila z boje o výhru.

Tým KTM získal díky Walknerovi stříbro, přesto jeho vedení řeší řadu starostí. Kromě jiného zdravotní stav svých jezdců. K Tobymu Priceovi a Kevinu Benavidesovi, kteří v Kazachstánu chyběli kvůli zraněním, přibyl na virtuální marodce Sam Sunderland. Brit havaroval v poslední etapě z pátého místa a při pádu utrpěl zlomeninu kyčle a otřes mozku.

V kategorii čtyřkolek zvítězil Argentinec Manuel Andújar před Polákem Rafałem Sonikem (oba Yamaha).

Druhým podnikem Mistrovství světa FIM v cross-country rally bude Silk Way Rally, která se pojede od 1. do 11. července v Rusku a Mongolsku.

RALLY KAZAKHSTAN 2021
MISTROVSTVÍ SVĚTA FIM – RALLY GP
konečné výsledky
1. Ross Branch Yamaha WR450F Rally 14:39:02
2. Matthias Walkner KTM 450 Rally + 5:07
3. Adrien Van Beveren Yamaha WR450F Rally + 10:16
4. Daniel Sanders GasGas 450 Rally + 31:34
5. Andrew Short Yamaha WR450F Rally + 32:21
6. Luciano Benavides Husqvarna FR450 Rally + 42:28

You may also read!

Aleš Loprais, Dakar 2022

Aleš Loprais v cíli Dakaru 2022: Děkujeme všem

Aleš Loprais, Jaroslav Valtr ml. a Petr Pokora s Pragou v Loprais Teamu dokončili Dakar 2022 na 21. místě v kategorii kamionů.

Více...
Aleš Loprais, Dakar 2022

Dakar 2022: Loprais Team zpátky v soutěži i mezi elitou

Můžeš neuspět, ale nesmíš přestat bojovat. Právě tato myšlenka v posledních dvou dnech hnala vpřed členy Loprais Teamu.

Více...
Aleš Loprais, Dakar 2022

Dakar 2022: Aleš Loprais po skoku z duny nedokončil etapu

Naděje Aleše Lopraise na špičkové umístění v kategorii kamionů se rozplynuly tři dny před koncem Rally Dakar 2022.

Více...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu