Baja Aragón: Suverénní Barreda. Brabec skončil v nemocnici

Rubrika: Baja Aragón, FIM SP baja, Moto/Quad  
/ Aktualizováno:

Dobře rozjetá Baja Aragón 2021 měla pro Jana Brabce nepříjemný konec. Český motocyklista figuroval po první etapě na šestém místě, o den později však po pádu skončil v péči lékařů.

Joan Barreda, Baja Aragón 2021
Joan Barreda, Honda CRF450 Rally, Monster Energy Hofs Team. Baja Aragón 2021. © Baja Aragón Media

Úvodní etapa dala motocyklistům značně zabrat. Teplota vzduchu šplhala ke čtyřicítce a motorkáři navíc vyráželi na trať páteční rychlostní zkoušky (180 km) až po průjezdu všech osobních automobilů, side-by-side i desítky kamionů.

„Dnešní speciálka byla velice náročná, bylo potřeba udržet koncentraci a neustále kličkovat mezi velkými kameny. Je pravda, že jsem držel dobré tempo, i když to nebylo jednoduché, protože některé úseky byly po průjezdu všech aut v opravdu špatném stavu,“ popsal Joan Barreda, který s Hondou vedl o minutu a 23 sekund před Lorenzem Santolinem na továrním Shercu.

Janu Brabcovi (KTM) patřila po prvním dnu šestá příčka s devítiminutovým odstupem od vedoucího Barredy, necelé tři minuty ztrácel na pátého Portugalce Ruie Gonçalvese s dalším fabrickým Shercem.

Tatra 815 6x6 "Babča", Vimos Publishing
KLIKNUTÍM na obrázek přejděte DO E-SHOPU

V sobotu bylo na programu dalších 321 měřených kilometrů rozdělených do dvou rychlostních zkoušek. Ovšem Brabcovy naděje na vynikající výsledek se rozplynuly už v úvodní části dopolední speciálky. Po pádu asi na 40. kilometru byl s hematomem v oblasti břicha transportován na pozorování do nemocnice v Zaragoze.

Roli favorita potvrdil Barreda. Španěl byl nejrychlejší na obou měřených úsecích závěrečné etapy a prestižní domácí podnik vyhrál už popáté. O druhé místo celkově připravil Santolina na závěrečném úseku Toscha Schareina s Husqvarnou.

V kategorii čtyřkolek zvítězil Francouz Alexandre Giroud s více než desetiminutovým náskokem před krajanem Jérômem Connartem (oba Yamaha).

BAJA ARAGÓN 2021 – MOTOCYKLY (SP FIM)
konečné výsledky
1.1Joan BarredaHonda CRF450 RallyMonster Energy Hofs Team6:34:39
2.3Tosha SchareinaHusqvarna FE450Husqvarna Motos Arribas+4:43
3.2Lorenzo SantolinoSherco RTR 450 RallyTeam Sherco Rallye+4:51
4.5Joan PedreroRieju 450Shad LS2+16:44
5.6Rui GonçalvesSherco RTR 450 RallyTeam Sherco Rallye+19:06
DAKARMANIA #4

Detailní shrnutí zásadních novinek a událostí sezony 2021, preview Rally Dakar 2022, obšírně zpracované kapitoly z dakarské historie, otevřené rozhovory a spoustu dalších zajímavostí naleznete v tištěném magazínu DAKARMANIA #4.

Dvakrát ročně 160 stran mimořádného čtení pro všechny milovníky cross-country rally. Objednávejte na eshop.dakarmania.cz.

Novinka

Mohlo by vás zajímat

Audi RS Q e-tron, testování Maroko 2021

Audi po testech v Maroku: Čeká nás spousta práce

Elektromotory poháněné Audi RS Q e-tron absolvovalo první testy v pouštních podmínkách. Tovární tým Audi strávil necelé dva týdny v Maroku.

Více...
Yazeed Al-Rajhi, Italian Baja 2021

Italian Baja: Al-Rajhi do čela světového poháru

Yazeed Al-Rajhi vyhrál Italskou baju 2021 a před závěrečným podnikem sezony se ujal vedení ve Světovém poháru FIA v cross-country bajách.

Více...
Gert Huzink, testy 2021

Druhá baterie zvýší výkon a sníží emise

MKR Technology má za sebou další intenzivní testování dakarských kamionů. Konstruktéři strávili několik dnů na písečném povrchu v Polsku.

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu