Baja Aragón: Bronz pro Fesh Fesh, i když Ford málem přišel o střechu

Rubrika: Tiskové zprávy  

Dvoudenní Baja España Aragón 2021 je minulostí. Ostravský tým Fesh Fesh Group vybojoval v kvalitně obsazené kategorii kamionů třetí místo, přestože při odjezdu do Španělska bylo hlavním cílem otestování techniky před blížící se Rally Dakar 2022.

Tomáš Vrátný, Baja Aragón 2021
Tomáš Vrátný/Bartłomiej Boba/Jaromír Martinec, Ford Cargo Evo I, Fesh Fesh Team. Shakedown před Baja Aragón 2021. © Fesh Fesh Team

Rally měla tři rychlostní zkoušky. V páteční části pozlobilo posádku Tomáše Vrátného ucpané palivové vedení. Po odstranění závady odjel nový speciál Ford Cargo Evo I velmi slušně druhou speciálku, ale v sobotní třetí etapě se opakoval problém s palivovou soustavou. Tým Fesh Fesh tak nakonec bral bronz. První místo v kategorii kamionů patří týmu Big Shock! Racing Martina Macíka.

„Naši účast hodnotím velmi pozitivně. Je to spousta zkušeností, spousta zážitků. Právě na menších závodech, jako je tento, máme zažívat problémy, protože tady se daleko snáz řeší. Je to příprava na větší rally, jako je Dakar nebo Silk Way. Tam už by se takové věci stávat neměly. Hodně jsme se prali s tlakem paliva, ale nakonec jsme cíl zvládli,“ komentuje účast týmu Fesh Fesh jeho šéf Tomáš Vrátný, který zároveň řídí celou skupinu Ostra.

„V sobotní druhé etapě jsme při průjezdu pod jedním z mostků na trase bohužel špatně odhadli stopu a zavadili jsme střechou o mostní oblouk. Byla to slušná pecka, ale naštěstí to byly pouze vrchní lamináty, a s tím si snadno poradíme,“ doplňuje informace ze závodu Vrátný.

Tisková zpráva Fesh Fesh Group [editováno]

DAKARMANIA #4

Detailní shrnutí zásadních novinek a událostí sezony 2021, preview Rally Dakar 2022, obšírně zpracované kapitoly z dakarské historie, otevřené rozhovory a spoustu dalších zajímavostí naleznete v tištěném magazínu DAKARMANIA #4.

Dvakrát ročně 160 stran mimořádného čtení pro všechny milovníky cross-country rally. Objednávejte na eshop.dakarmania.cz.

Novinka

Mohlo by vás zajímat

Audi RS Q e-tron, testování Maroko 2021

Audi po testech v Maroku: Čeká nás spousta práce

Elektromotory poháněné Audi RS Q e-tron absolvovalo první testy v pouštních podmínkách. Tovární tým Audi strávil necelé dva týdny v Maroku.

Více...
Yazeed Al-Rajhi, Italian Baja 2021

Italian Baja: Al-Rajhi do čela světového poháru

Yazeed Al-Rajhi vyhrál Italskou baju 2021 a před závěrečným podnikem sezony se ujal vedení ve Světovém poháru FIA v cross-country bajách.

Více...
Gert Huzink, testy 2021

Druhá baterie zvýší výkon a sníží emise

MKR Technology má za sebou další intenzivní testování dakarských kamionů. Konstruktéři strávili několik dnů na písečném povrchu v Polsku.

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu