Macík počtvrté vyhrál Baju Aragón

Rubrika: Baja Aragón, Kamiony  
/ Aktualizováno:

Martin Macík, František Tomášek a David Švanda na Baje Aragón stoprocentně potvrdili roli hlavních favoritů a s Ivecem týmu Big Shock! Racing obhájili vítězství v kategorii kamionů z roku 2019. Martin Macík mladší vyhrál španělskou soutěž již počtvrté, potřetí jako pilot soutěžního kamionu.

Martin Macík, Baja Aragón 2021
Martin Macík/František Tomášek/David Švanda, Iveco Powerstar, Big Shock! Racing. Baja Aragón 2021. © Baja Aragón Media

Pořadatelé Baji Aragón letos připravili nové tratě a účastníky rozhodně nešetřili. Hned úvodní etapa byla velmi kamenitá. Na stoosmdesátikilometrové speciálce trpěly především pneumatiky. Defektu se nevyhnul prakticky nikdo, navíc etapu dokončila jen polovina desetičlenného startovního pole kamionů.

Nejrychlejší čas si připsali Martin Macík, František Tomášek a David Švanda, kteří byli s Ivecem týmu Big Shock! Racing téměř o deset minut rychlejší než Nizozemec Maurik van den Heuvel se speciálem Intercontinental Scania.

Macíkova posádka musela jeden defekt měnit i v sobotu ráno na prvním měřeném úseku závěrečné etapy, přesto na van den Heuvela najela další minutu a čtvrt. Na posledním testu byla převaha české sestavy ještě výraznější. Nejdelší erzetu celé soutěže (208 km) projel Macík o 22 minut rychleji než jeho soupeř a do cíle tak dorazil s více než půlhodinovým náskokem.

Tatra 815 6x6 Babča, resin
KLIKNUTÍM na obrázek přejděte DO E-SHOPU

Nový Ford Tomáše Vrátného přibrzdily v závěru úvodní etapy problémy s tlakem paliva. Po prvním dnu figuroval závodící šéf týmu Fesh Fesh na čtvrté příčce s pětadvacetiminutovým odstupem od vedoucího Macíka a na průběžně třetího Javiera Mariezcurrenu, pilotujícího Iveco od Teamu de Rooy, ztrácel necelých čtrnáct minut.

Právě se Španělem svedl ostravský pilot v sobotu bitvu o umístění na stupních vítězů. Po RZ2 Vrátný sesadil Mariezcurrenu ze třetího místa, přestože sám při průjezdu pod nevysokým mostkem poškodil střechu svého Fordu, a bronz uhájil i na poslední speciálce.

BAJA ARAGÓN 2021 – KAMIONY
konečné výsledky
1.701Martin Macík
František Tomášek
David Švanda
Iveco Powerstar
Big Shock! Racing
7:36:42
2.702Maurik van den Heuvel
Martin van Rooij
Peter Kuijpers
International Scania Torpedo
Dakarspeed
+33:21
3.705Tomáš Vrátný
Bartłomiej Boba
Jaromír Martinec
Ford Cargo 4×4
Fesh Fesh Team
+1:44:44
4.706Javier Mariezcurrena
Facundo Martin Vitoria
Angel Iribarren
Iveco Powerstar
Team De Rooy
+1:46:57
5.710Javier Grasa Ejea
Miguel Grasa Egea
Emilio Eiroa Lázaro
Mercedes-Benz 655
Coviar Raid Sport S.D.
+3:06:07
6.708Jose Alberto Alonso Romero
Jose Luis Santillana Ortega
Juan Carlos Macho
MAN TGA 18.480
TH-Trucks Team
+4:48:55
DAKARMANIA #4

Detailní shrnutí zásadních novinek a událostí sezony 2021, preview Rally Dakar 2022, obšírně zpracované kapitoly z dakarské historie, otevřené rozhovory a spoustu dalších zajímavostí naleznete v tištěném magazínu DAKARMANIA #4.

Dvakrát ročně 160 stran mimořádného čtení pro všechny milovníky cross-country rally. Objednávejte na eshop.dakarmania.cz.

Novinka

Mohlo by vás zajímat

Audi RS Q e-tron, testování Maroko 2021

Audi po testech v Maroku: Čeká nás spousta práce

Elektromotory poháněné Audi RS Q e-tron absolvovalo první testy v pouštních podmínkách. Tovární tým Audi strávil necelé dva týdny v Maroku.

Více...
Yazeed Al-Rajhi, Italian Baja 2021

Italian Baja: Al-Rajhi do čela světového poháru

Yazeed Al-Rajhi vyhrál Italskou baju 2021 a před závěrečným podnikem sezony se ujal vedení ve Světovém poháru FIA v cross-country bajách.

Více...
Gert Huzink, testy 2021

Druhá baterie zvýší výkon a sníží emise

MKR Technology má za sebou další intenzivní testování dakarských kamionů. Konstruktéři strávili několik dnů na písečném povrchu v Polsku.

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu