Skladem: Trojice továrních Audi z Dakaru 2022 v měřítku 1:43

Rubrika: E-shop
/ Aktualizováno:

Resinové sběratelské modely vozů Audi RS Q e-tron v měřítku 1:43, s nimiž se Stéphane Peterhansel, Carlos Sainz a Mattias Ekström zúčastnili Rally Dakar 2022.

Spark 1:43, Audi RS Q e-tron, Sainz/Cruz, Dakar 2022
Kliknutím na obrázek přejdete do našeho e-shopu.

V roce 2022 vstoupilo Audi na dakarskou scénu s jasným cílem: stát se v blízké budoucnosti první značkou, která dokáže slavný pouštní závod vyhrát s vozem s alternativním pohonem. Hned napoprvé Němci ukázali, že jejich ambice nejsou přehnané. Pokud jde o etapová vítězství, držela nová Audi RS Q e-tron krok se svými soupeři. Německé vozy s elektrickým pohonem (jejichž baterie ovšem nabíjí motor spalovací) vyhrály celkem čtyři etapy, což bylo jen o jednu méně než v případě vítězné Toyoty.

Carlos Sainz a Lucas Cruz se ve třetí etapě postarali o první dílčí triumf Audi RS Q e-tron na Dakaru a nejrychlejší byli i na předposlední speciálce celé soutěže. V celkovém hodnocení kategorie automobilů obsadili 12. příčku, a to především kvůli výrazné ztrátě, kterou nabrali blouděním hned v úvodní etapě. Ještě lépe si v absolutní klasifikaci počínali Mattias Ekström a Emil Bergkvist, kteří s další vozem z Ingolstadtu obsadili v cíli 9. místo.

Modely továrních Audi obou zmíněných posádek, stejně jako speciál francouzské dvojice Peterhansel, Boulanger si můžete objednat v našem e-shopu.

Kromě toho je skladem k dispozici i několik posledních kusů modelu Audi RS Q e-tron, s nímž Stéphane Peterhansel a Edouard Boulanger vybojovali na Abu Dhabi Desert Challenge 2022 první – a dosud jedinou – výhru „elektrického“ Audi na mezinárodní scéně dálkových rally. Zároveň se jednalo také o zatím poslední vítězství Stéphana Peterhansela. Tento model je k dispozici jak v měřítku 1:43, tak 1:18.

Mohlo by vás zajímat

Aleš Loprais, Dakar 2024

Dakar 2024: Aleš Loprais, Jaroslav Valtr ml., Jiří Stross a Instaforex Loprais Praga Team slaví stříbro

Dlouhé čekání je u konce. Aleš Loprais se na Rally Dakar vrací na stupně vítězů v konečném hodnocení

Více...
Vimos No. 55, Iveco "Čenda", Dakar 2023 & 2024

JIŽ SKLADEM : Iveco Macíkovy posádky z Dakaru 2023 a 2024

Vimos uvádí na trh další zajímavou novinku, jež bude nepochybně naprostou nutností pro všechny dakarské fanoušky, kteří zároveň propadli kouzlu papírového modelářství.

Více...

Dakar 2024: Aleš Loprais urval etapové vítězství i na prázdném kole!

Předposlední etapa Dakaru 2024 stála za to! V několika kategoriích se dnes měnilo pořadí na medailových příčkách a divoký průběh měla i mezi kamiony.