SVĚTOVÝ POHÁR FIA
V CROSS-COUNTRY
BAJÁCH 2019

FIA World Cup for Cross-Country Bajas

Před sezonou 2019 vyčlenila Mezinárodní automobilová federace baji ze Světového poháru FIA v cross-country rally do samostatné série.

Ta navazuje na Mezinárodní pohár FIA v cross-country bajách, který existoval do roku 2010. Od 2011 byl sloučen se SP v cross-country rally.

Baji zařazené do SP mohou být maximálně třídenní. První den je vyhrazen pro přejímky, případně pro úvodní superspeciálku. Celková délka rychlostních zkoušek se musí pohybovat mezi 400 a 600 km.

Novinkou v kalendáři SP je Jordan Baja.

Kalendář SP FIA baja 2019

15.02.201917.02.2019Baja Russia – Northern Forestvíce
07.03.201909.03.2019Dubai International Bajavíce
21.06.201923.06.2019Italian Bajavíce
25.07.201927.07.2019Baja Aragónvíce
08.08.201911.08.2019Hungarian Bajavíce
29.08.201901.09.2019Baja Polandvíce
19.09.201921.09.2019Jordan Bajavíce
24.10.201926.10.2019Baja Portalegrevíce

Konečné pořadí SP FIA baja 2019

PořadíJezdecBody
1.Orlando Terranova (ARG)25+525+525+5018+325+5141
2.Kuba Przygoński (POL)25+5015+112+018+125+515+1125
3.Vladimir Vasiljev (RUS)18+312+018+310+015+115+115+10112
4.Martin Prokop (CZE)15+115+112+018+365
5.Fjodor Vorobjov (RUS)0+312+506+56+510+50+562
6.Nani Roma (ESP)18+318+342
7.Khalid Al Qassimi (ARE)18+312+033
8.Krzysztof Hołowczyc (POL)25+530
=Tapio Lauronen (FIN)25+530
10.Miroslav Zapletal (CZE)08+08+01228
11.Benediktas Vanagas (LTU)15+110+000026
12.Santiago Navarro (ESP)0+18+30+54+3024
13.Michele Cinotto (ITA)1+504+1002+34+3023
14.Aldis Vilcāns (LVA)2+50+30+34+522
15.Andrej Novikov (RUS)12+06+00018
16.Helder Oliveira (PRT)12+012
17.Lorenzo Codecà (SMR)10+010
=Pál Lónyai (HUN)10+010
=Michał Małuszyński (POL)10+010
=Ricardo Porém (PRT)10+010
=Andrej Rudskoj (RUS)10+010
=João Ferreira (PRT)0+50+510
23.Włodzimierz Grajek (POL)8+08
=Denis Krotov (RUS)8+08
=João Ramos (PRT)8+08
=Tiago Reis (PRT)8+08
=Balasz Szalay (HUN)8+08
=Imre Varga (HUN)6+02+08
=Claudiu Barbu (ROU)0+50+308
30.Mohammed Al-Twijri (SAU)6+06
=Alexandre Franco (PRT)6+06
=Andrej Goloboroďko (RUS)6+06
=Luis J. Recuenco (ESP)6+06
=Fernando Alvarez Castellano (ARG)4+0002+06
=Alexandr Dorossinskij (RUS)0+10+31+16
36.Adel Abdulla (QAT)0+5005
=Alexandr Baraněnko (RUS)0+55
38.Lino Carapeta (PRT)4+04
=Gregoire de Mevius (BEL)4+04
=Martin Kaczmarski (POL)4+04
41.Eric Abel (FRA)1+10+13
=Abdullah Al Zubair (OMN)0+300003
=Nuno Corvo (PRT)0+303
=Gualter Barros (PRT)0+33
=Muhammetmyrat Gurbanov (TKM)0+33
=Georgino Pedroso (PRT)0+33
47.Michał Goczał (POL)2+02
=Guy Heymann (ISR)2+02
=Nuno Madeira (PRT)2+02
=Mark Powell (ARE)2+02
=Saleh Al-Saif (SAU)1+12
52.Abdulla Al Qassimi (ARE)1+01
=Nuno Matos (PRT)1+01
=Laurent Poletti (FRA)1+01
=Dmitrij Ponomarenko (RUS)0+11
=Fernando Barreiros (PRT)0+101
=Gerard Farrés (ESP)0+11
=Eduardo Mota (PRT)0+11
=Merdan Toylyev (TKM)0+11

BODOVÁNÍ: Za umístění v absolutní klasifikaci (25-18-15-12-10-8-6-4-2-1) a za umístění ve třídách T1, T2 a T3 (5-3-1)

PořadíJezdecBody
1.Ronnie Graue (ARG)25+525+525+5018+325+5141
2.Timo Gottschalk (GER)25+5015+112+018+325+515+1125
3.Konstantin Žilcov (RUS)18+312+018+310+015+115+115+10112
4.Kirill Šubin (RUS)0+312+506+56+510+50+562
5.Jan Tománek (CZE)15+112+018+349
6.Xavier Panseri (FRA)18+312+033
=Dani Oliveras (ESP)0+54+318+333
8.Łukasz Kurzeja (POL)25+530
=Toni Tapio Lauronen (FIN)25+530
10.Marek Sýkora (SVK)08+08+012+028
11.Bartłomiej Boba (POL)15+110+026
12.Daira Vilcāne (LVA)2+50+300+34+522
13.Àlex Haro (ESP)18+321
14.Vladimir Novikov (RUS)12+06+00018
15.David Křípal (CZE)15+116
=Mauricio Dominella (ITA)1+504+102+3016
17.Paulo Fiuza (PRT)12+012
18.Marc Solà Terradellas (ESP)8+3011
19.Albert Horn (HUN)10+010
=Julita Małuszyńska (POL)10+010
=Manuel Porém (PRT)10+010
=Mauro Toffoli (ITA)10+010
=Jevgenij Zagorodňuk (RUS)10+010
=David Monteiro (PRT)0+50+510
25.Piotr Brakowiecki (POL)8+08
=Laszlo Bunkoczi (HUN)8+08
=Valter Cardoso (PRT)8+08
=Victor Jesus (PRT)8+008
=Dmitrij Cyro (KZK)8+08
=Jozsef Toma (HUN)6+02+08
=Paul Spiridon (ROU)0+50+308
32.Rafael Tornabel (ESP)4+37
33.Victor M. Alijas (ESP)6+06
=Rui Franco (PRT)6+06
=Ali Obaid (ARE)6+06
=Andrej Rudnickij (RUS)6+06
=Juan Pablo Monasterolo (ARG)4+02+06
38.Jean Michel Polato (FRA)0+505
=Alexandr Gorkov (RUS)0+55
40.Andre Leyh (BEL)4+04
=Rui M. Pereira (PRT)4+04
=Tapio Suominen (FIN)4+04
43.Oleg Upěrenko (LVA)1+01+13
=Christian Manez (FRA)1+10+13
=Faisal Al Raisi (OMN)0+303
=José Martins (PRT)0+303
=Dmitrij Pavlov (RUS)0+33
=Francisco Esperto (PRT)0+33
=Shamyrat Gurbanov (TKM)0+33
=Carlos Silva (PRT)0+33
51.Szymon Gospodarczyk (POL)2+02
=Raz Heymann (ISR)2+02
=Chloe Jones (GBR)2+02
=Filipe Serra (PRT)2+02
=Moath Al-Arja (JOR)1+12
56.Cyril Debet (FRA)1+01
=Steve Lancaster (GBR)1+01
=Joel Lutas (PRT)1+01
=Dmitrij Karpov (RUS)0+11
=Nuno Barreiros (PRT)0+101
=Pedro Gabriel Lopez (ESP)0+11
=Armand Monleón (ESP)0+11
=Nuno Sousa (PRT)0+11
=Shohrat Toylyev (TKM)0+11

BODOVÁNÍ: Za umístění v absolutní klasifikaci (25-18-15-12-10-8-6-4-2-1) a za umístění ve třídách T1, T2 a T3 (5-3-1)

PořadíJezdecBody
1.Aldis Vilcāns (LVA)25180182586
2.João Ferreira (PRT)252550
3.Claudiu Barbu (ROU)25180649
4.Nuno Corvo (PRT)181230
5.Alexandr Baraněnko (RUS)2525
6.Fernando Barreiros (PRT)15823
7.Muhammetmyrat Gurbanov (TKM)1818
=Georgino Pedroso (PRT)1818
9.Eduardo Mota (PRT)1515
=Merdan Toylyev (TKM)1515
11.Domingo Roman (ESP)1212
12.Jose Gonzaléz (PRT)1010

BODOVÁNÍ: Za umístění v kategorii T2 (25-18-15-12-10-8-6-4-2-1)

PořadíJezdecBody
1.Fjodor Vorobjov (RUS)81825625252525157
2.Michele Cinotto (ITA)251215101218180110
3.Santiago Navarro (ESP)15182518076
4.Adel Abdulla (QAT)2581245
5.Alexandr Dorossinskij (RUS)10181543
6.Abdullah Al Zubair (OMN)18808034
7.Eric Abel (FRA)151530
8.Gualter Barros (PRT)1818
9.Saleh Al-Saif (SAU)1515
=Gerard Farrés (ESP)1515
=Dmitrij Ponomarenko (RUS)1515
12.Michał Goczał (POL)1212
=Graham Knight (GBR)1212
=Alexej Šmotev (RUS)1212
15.Frédéric Chavigny (FRA)1010
=Michel Fadel (ARE)1010
17.Maria Oparina (RUS)66
18.Ilya Rouss (AND)44
=Taťjana Syčeva (RUS)44
20.Adrian Yacopini (ARG)22

BODOVÁNÍ: Za umístění v kategorii T3 (25-18-15-12-10-8-6-4-2-1)

Mobile Sliding Menu