Vladimir Vasiljev, Dubai International Baja 2019

SVĚTOVÝ POHÁR FIA V CROSS-COUNTRY BAJÁCH 2019

FIA World Cup for Cross-Country Bajas

ZÁKLADNÍ INFO

Před sezonou 2019 vyčlenila Mezinárodní automobilová federace baji ze Světového poháru FIA v cross-country rally do samostatné série.

Ta navazuje na Mezinárodní pohár FIA v cross-country bajách, který existoval do roku 2010. Od 2011 byl sloučen se SP v cross-country rally.

Baji zařazené do SP mohou být maximálně třídenní. První den je vyhrazen pro přejímky, případně pro úvodní superspeciálku. Celková délka rychlostních zkoušek se musí pohybovat mezi 400 a 600 km.

Novinkou v kalendáři SP je Jordan Baja.

KALENDÁŘ SEZONY 2019

15.02.201917.02.2019Baja Russia – Northern Forestvíce
07.03.201909.03.2019Dubai International Bajavíce
20.06.201923.06.2019Italian Baja
25.07.201928.07.2019Baja Aragón
08.08.201911.08.2019Hungarian Baja
29.08.201901.09.2019Baja Poland
19.09.201921.09.2019Jordan Baja
24.10.201926.10.2019Baja Portalegre

PRŮBĚŽNÉ POŘADÍ

JEZDCI CELKOVĚ

PořadíJezdecBody
1.Vladimir Vasiljev (RUS)18+312+033
2.Tapio Lauronen (FIN)25+530
=Kuba Przygoński (POL)25+530
4.Benediktas Vanagas (LTU)15+110+026
5.Khalid Al Qassimi (ARE)18+321
6.Andrej Novikov (RUS)12+06+018
7.Martin Prokop (CZE)15+116
8.Andrej Rudskoj (RUS)10+010
=Aldis Vilcans (LVA)2+50+310
10.Denis Krotov (RUS)8+08
=Miroslav Zapletal (CZE)08+08
12.Andrej Goloboroďko (RUS)6+06
=Michele Cinotto (ITA)1+506
14.Adel Abdulla (QAT)0+55
=Alexandr Baraněnko (RUS)0+55
16.Fernando Alvarez Castellano (ARG)4+004
=Martin Kaczmarski (POL)4+04
18.Abdullah Al Zubair (OMN)0+303
=Muhammetmyrat Gurbanov (TKM)0+33
=Fjodor Vorobjev (RUS)0+33
21.Mark Powell (ARE)2+02
22.Dmitrij Ponomarenko (RUS)0+11
=Merdan Toylyev (TKM)0+11
=Abdulla Al Qassimi (ARE)1+01
=Santiago Navarro (ESP)0+11

BODOVÁNÍ

Za umístění v absolutní klasifikaci (25-18-15-12-10-8-6-4-2-1) a za umístění ve třídách T1, T2 a T3 (5-3-1)

SPOLUJEZDCI CELKOVĚ

PořadíJezdecBody
1.Konstantin Žilcov (RUS)18+312+033
2.Toni Tapio Lauronen (FIN)25+530
=Timo Gottschalk (GER)25+530
4.Bartłomiej Boba (POL)15+110+026
5.Xavier Panseri (FRA)18+321
6.Vladimir Novikov (RUS)12+06+018
7.David Křípal (CZE)15+116
8.Jevgenij Zagorodňuk (RUS)10+010
=Daira Vilcane (LVA)2+50+310
10.Dmitrij Cyro (KZK)8+08
=Marek Sýkora (SVK)08+08
12.Andrej Rudnickij (RUS)6+06
=Mauricio Dominella (ITA)1+506
14.Jean Michel Polato (QAT)0+55
=Alexandr Gorkov (RUS)0+55
16.Juan Pablo Monasterolo (ARG)4+04
=Tapio Suominen (FIN)4+04
18.Faisal Al Raisi (OMN)0+33
=Shamyrat Gurbanov (TKM)0+33
=Kirill Šubin (RUS)0+33
21.Chloe Jones (GBR)2+02
22.Dmitrij Karpov (RUS)0+11
=Shohrat Toylyev (TKM)0+11
=Steve Lancaster (GBR)1+01
=Pedro Gabriel Lopez (ESP)0+11

BODOVÁNÍ

Za umístění v absolutní klasifikaci (25-18-15-12-10-8-6-4-2-1) a za umístění ve třídách T1, T2 a T3 (5-3-1)

T2 JEZDCI

PořadíJezdecBody
1.Aldis Vilcans (LVA)251843
2.Alexandr Baraněnko (RUS)2525
3.Muhammetmyrat Gurbanov (TKM)1818
4.Merdan Toylyev (TKM)1515

BODOVÁNÍ

Za umístění v kategorii T2 (25-18-15-12-10-8-6-4-2-1)

T3 JEZDCI

PořadíJezdecBody
1.Michele Cinotto (ITA)251237
2.Abdullah Al Zubair (OMN)18826
=Fjodor Vorobjev (RUS)81826
4.Adel Abdulla (QAT)2525
5.Dmitrij Ponomarenko (RUS)1515
=Santiago Navarro (ESP)1515
7.Alexej Šmotev (RUS)1212
8.Frédéric Chavigny (FRA)1010
=Michel Fadel (ARE)1010
10.Maria Oparina (RUS)66
11.Taťjana Syčeva (RUS)44

BODOVÁNÍ

Za umístění v kategorii T3 (25-18-15-12-10-8-6-4-2-1)

Mobile Sliding Menu