SVĚTOVÝ POHÁR FIA
V CROSS-COUNTRY
BAJÁCH 2019

FIA World Cup for Cross-Country Bajas

Před sezonou 2019 vyčlenila Mezinárodní automobilová federace baji ze Světového poháru FIA v cross-country rally do samostatné série.

Ta navazuje na Mezinárodní pohár FIA v cross-country bajách, který existoval do roku 2010. Od 2011 byl sloučen se SP v cross-country rally.

Baji zařazené do SP mohou být maximálně třídenní. První den je vyhrazen pro přejímky, případně pro úvodní superspeciálku. Celková délka rychlostních zkoušek se musí pohybovat mezi 400 a 600 km.

Novinkou v kalendáři SP je Jordan Baja.

Kalendář SP FIA baja 2019

15.02.201917.02.2019Baja Russia – Northern Forestvíce
07.03.201909.03.2019Dubai International Bajavíce
21.06.201923.06.2019Italian Bajavíce
25.07.201927.07.2019Baja Aragónvíce
08.08.201911.08.2019Hungarian Bajavíce
29.08.201901.09.2019Baja Polandvíce
19.09.201921.09.2019Jordan Bajavíce
24.10.201926.10.2019Baja Portalegrevíce

Průběžné pořadí SP FIA baja 2019

PořadíJezdecBody
1.Vladimir Vasiljev (RUS)18+312+018+310+015+115+115+1112
2.Orlando Terranova (ARG)25+525+525+5018+3111
3.Kuba Przygoński (POL)25+5015+112+018+125+5109
4.Martin Prokop (CZE)15+115+112+018+365
5.Fjodor Vorobjov (RUS)0+312+506+56+510+557
6.Khalid Al Qassimi (ARE)18+312+033
7.Krzysztof Hołowczyc (POL)25+530
=Tapio Lauronen (FIN)25+530
9.Miroslav Zapletal (CZE)08+08+01228
10.Benediktas Vanagas (LTU)15+110+000026
11.Santiago Navarro (ESP)0+18+30+54+3024
12.Michele Cinotto (ITA)1+504+1002+34+323
13.Aldis Vilcāns (LVA)2+50+30+34+522
14.Nani Roma (ESP)18+321
15.Andrej Novikov (RUS)12+06+00018
16.Michał Małuszyński (POL)10+010
=Pál Lónyai (HUN)10+010
=Lorenzo Codecà (SMR)10+010
=Andrej Rudskoj (RUS)10+010
20.Balasz Szalay (HUN)8+08
=Włodzimierz Grajek (POL)8+08
=João Ramos (PRT)8+08
=Denis Krotov (RUS)8+08
=Imre Varga (HUN)6+02+08
25.Claudiu Barbu (ROU)0+50+308
26.Mohammed Al-Twijri (SAU)6+06
=Luis J. Recuenco (ESP)6+06
=Andrej Goloboroďko (RUS)6+06
=Fernando Alvarez Castellano (ARG)4+0002+06
=Alexandr Dorossinskij (RUS)0+10+31+16
31.João Ferreira (PRT)0+55
=Adel Abdulla (QAT)0+5005
=Alexandr Baraněnko (RUS)0+55
34.Lino Carapeta (PRT)4+04
=Martin Kaczmarski (POL)4+04
36.Nuno Corvo (PRT)0+33
=Abdullah Al Zubair (OMN)0+300003
=Muhammetmyrat Gurbanov (TKM)0+33
39.Guy Heymann (ISR)2+02
=Michał Goczał (POL)2+02
=Mark Powell (ARE)2+02
=Saleh Al-Saif (SAU)1+12
=Eric Abel (FRA)1+12
44.Laurent Poletti (FRA)1+0=1
=Abdulla Al Qassimi (ARE)1+01
=Dmitrij Ponomarenko (RUS)0+11
=Fernando Barreiros (PRT)0+11
=Gerard Farrés (ESP)0+11
=Merdan Toylyev (TKM)0+11

BODOVÁNÍ: Za umístění v absolutní klasifikaci (25-18-15-12-10-8-6-4-2-1) a za umístění ve třídách T1, T2 a T3 (5-3-1)

PořadíJezdecBody
1.Konstantin Žilcov (RUS)18+312+018+310+015+115+115+1112
2.Ronnie Graue (ARG)25+525+525+5018+3111
3.Timo Gottschalk (GER)25+5015+112+018+325+5109
4.Kirill Šubin (RUS)0+312+506+56+510+557
5.Jan Tománek (CZE)15+112+018+349
6.Xavier Panseri (FRA)18+312+033
7.Łukasz Kurzeja (POL)25+530
=Toni Tapio Lauronen (FIN)25+530
9.Marek Sýkora (SVK)08+08+012+028
10.Bartłomiej Boba (POL)15+110+026
11.Daira Vilcāne (LVA)2+50+300+34+522
12.Àlex Haro (ESP)18+321
13.Vladimir Novikov (RUS)12+06+00018
14.David Křípal (CZE)15+116
=Mauricio Dominella (ITA)1+504+102+316
16.Dani Oliveras (ESP)0+54+312
17.Marc Solà Terradellas (ESP)8+3011
18.Albert Horn (HUN)10+010
=Julita Małuszyńska (POL)10+010
=Mauro Toffoli (ITA)10+010
=Jevgenij Zagorodňuk (RUS)10+010
22.Piotr Brakowiecki (POL)8+08
=Laszlo Bunkoczi (HUN)8+08
=Victor Jesus (PRT)8+08
=Dmitrij Cyro (KZK)8+08
=Jozsef Toma (HUN)6+02+08
=Paul Spiridon (ROU)0+50+308
28.Rafael Tornabel (ESP)4+37
29.Victor M. Alijas (ESP)6+06
=Ali Obaid (ARE)6+06
=Andrej Rudnickij (RUS)6+06
=Juan Pablo Monasterolo (ARG)4+02+06
33.David Monteiro (PRT)0+55
=Jean Michel Polato (FRA)0+505
=Alexandr Gorkov (RUS)0+55
36.Rui M. Pereira (PRT)4+04
=Tapio Suominen (FIN)4+04
38.Oleg Upěrenko (LVA)1+01+13
=Faisal Al Raisi (OMN)0+303
=José Martins (PRT)0+33
=Dmitrij Pavlov (RUS)0+33
=Shamyrat Gurbanov (TKM)0+33
43.Szymon Gospodarczyk (POL)2+02
=Raz Heymann (ISR)2+02
=Chloe Jones (GBR)2+02
=Moath Al-Arja (JOR)1+12
=Christian Manez (FRA)1+12
48.Cyril Debet (FRA)1+01
=Steve Lancaster (GBR)1+01
=Dmitrij Karpov (RUS)0+11
=Nuno Barreiros (PRT)0+11
=Pedro Gabriel Lopez (ESP)0+11
=Armand Monleón (ESP)0+11
=Shohrat Toylyev (TKM)0+11

BODOVÁNÍ: Za umístění v absolutní klasifikaci (25-18-15-12-10-8-6-4-2-1) a za umístění ve třídách T1, T2 a T3 (5-3-1)

PořadíJezdecBody
1.Aldis Vilcāns (LVA)25180182586
2.Claudiu Barbu (ROU)2518043
3.Alexandr Baraněnko (RUS)2525
=João Ferreira (PRT)2525
5.Muhammetmyrat Gurbanov (TKM)1818
=Nuno Corvo (PRT)1818
7.Merdan Toylyev (TKM)1515
=Fernando Barreiros (ESP)1515
9.Domingo Roman (ESP)1212

BODOVÁNÍ: Za umístění v kategorii T2 (25-18-15-12-10-8-6-4-2-1)

PořadíJezdecBody
1.Fjodor Vorobjov (RUS)818256252525132
2.Michele Cinotto (ITA)25121510121818110
3.Santiago Navarro (ESP)15182518076
4.Adel Abdulla (QAT)2581245
5.Alexandr Dorossinskij (RUS)10181543
6.Abdullah Al Zubair (OMN)18808034
7.Eric Abel (FRA)1515
=Saleh Al-Saif (SAU)1515
=Gerard Farrés (ESP)1515
=Dmitrij Ponomarenko (RUS)1515
11.Michał Goczał (POL)1212
=Alexej Šmotev (RUS)1212
13.Frédéric Chavigny (FRA)1010
=Michel Fadel (ARE)1010
15.Maria Oparina (RUS)66
16.Ilya Rouss (AND)44
=Taťjana Syčeva (RUS)44
18.Adrian Yacopini (ARG)24

BODOVÁNÍ: Za umístění v kategorii T3 (25-18-15-12-10-8-6-4-2-1)

Mobile Sliding Menu