Dakar 2019: Tomáš Kubiena jediným českým želízkem v čtyřkolkářském ohni

Rubrika: Quad, Rally Dakar  
/ Aktualizováno:

Tomáš Kubiena míří na Rally Dakar do Jižní Ameriky už potřetí a může se opřít o cenné zkušenosti, přesto má před sebou nelehký úkol. Jako jediný český zástupce v kategorii čtyřkolek bude pod drobnohledem všech domácích příznivců závodních quadů.

Kubienovu hlavní motivaci však musíme hledat jinde. Přestože při svém prvním startu na legendární soutěži v roce 2017 bojoval o umístění v první desítce a obdobně si počínal i letos, v obou případech musel kvůli technickým problémům skončit předčasně. Jihočeský jezdec doufá, že napotřetí Dakar pokoří.

„Na technice jsme hodně pracovali a otestovali jsme ji na několika především pouštních závodech. Celý rok čtyřkolka fungovala, tak věřím, že tentokrát už cíl konečně uvidím,“ přeje si Tomáš Kubiena, který opět spoléhá na quad Ibos Hawk 690.

Při 41. ročníku Rally Dakar, který odstartuje 6. ledna v peruánské Limě a o jedenáct dní později tamtéž také skončí, bude Kubiena opět hájit barvy týmu Moto Racing Group, jenž bude mít své zastoupení tradičně i mezi motocyklisty a poprvé také v expandující kategorii SxS.

Mohlo by vás zajímat

Ollie Roučková

Ollie Roučková se Predátora nebojí!

I když do startu Rally Dakar 2020 zbývá více než osm měsíců, příprava jednotlivých závodníků a týmů už jede

Více...
Gert Huzink, Morocco Desert Challenge 2019

Maroko skončilo vítězstvím i slzami

Vítězstvím, ale i slzami zklamání. Přesně tak skončil letošní 11. ročník rally Morocco Desert Challenge. V poslední osmé etapě

Více...
Sergej Vjazovič, Morocco Desert Challenge 2019

Kapotovaný MAZ při premiéře kraloval

První měření sil kapotovaného kamionu MAZ 6440RR s konkurencí nemohlo dopadnout lépe. Posádka Sergeje Vjazoviče zvládla celou Morocco Desert

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu