Dakar 2019: Tomáš Kubiena jediným českým želízkem v čtyřkolkářském ohni

In Moto/Quad, Rally Dakar On
- Updated

Tomáš Kubiena míří na Rally Dakar do Jižní Ameriky už potřetí a může se opřít o cenné zkušenosti, přesto má před sebou nelehký úkol. Jako jediný český zástupce v kategorii čtyřkolek bude pod drobnohledem všech domácích příznivců závodních quadů.

Kubienovu hlavní motivaci však musíme hledat jinde. Přestože při svém prvním startu na legendární soutěži v roce 2017 bojoval o umístění v první desítce a obdobně si počínal i letos, v obou případech musel kvůli technickým problémům skončit předčasně. Jihočeský jezdec doufá, že napotřetí Dakar pokoří.

„Na technice jsme hodně pracovali a otestovali jsme ji na několika především pouštních závodech. Celý rok čtyřkolka fungovala, tak věřím, že tentokrát už cíl konečně uvidím,“ přeje si Tomáš Kubiena, který opět spoléhá na quad Ibos Hawk 690.

Při 41. ročníku Rally Dakar, který odstartuje 6. ledna v peruánské Limě a o jedenáct dní později tamtéž také skončí, bude Kubiena opět hájit barvy týmu Moto Racing Group, jenž bude mít své zastoupení tradičně i mezi motocyklisty a poprvé také v expandující kategorii SxS.

You may also read!

Aleš Loprais, Dakar 2022

Aleš Loprais v cíli Dakaru 2022: Děkujeme všem

Aleš Loprais, Jaroslav Valtr ml. a Petr Pokora s Pragou v Loprais Teamu dokončili Dakar 2022 na 21. místě v kategorii kamionů.

Více...
Aleš Loprais, Dakar 2022

Dakar 2022: Loprais Team zpátky v soutěži i mezi elitou

Můžeš neuspět, ale nesmíš přestat bojovat. Právě tato myšlenka v posledních dvou dnech hnala vpřed členy Loprais Teamu.

Více...
Aleš Loprais, Dakar 2022

Dakar 2022: Aleš Loprais po skoku z duny nedokončil etapu

Naděje Aleše Lopraise na špičkové umístění v kategorii kamionů se rozplynuly tři dny před koncem Rally Dakar 2022.

Více...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu