Africa Race 2019: Tomeček začal třetím časem, Čapka je devátý

Rubrika: Africa Eco Race, Kamiony  
/ Aktualizováno:

Tomáš Tomeček potvrdil v první etapě Africa Eco Race 2019 roli jednoho z hlavních favoritů kategorie kamionů. V krátké úvodní speciálce obsadil se svou Tatrou třetí příčku.

Soutěžící a jejich technika dorazili na Nový rok trajektem do marockého Nadoru, odkud se vydali na jih do La Momie. První etapa měřila celkem téměř 650 kilometrů, z toho se však jen 90 jelo na čas.

Převážně šotolinový měřený úsek s několika techničtějšími pasážemi sedl nejlépe Igoru Bouwensovi s Ivecem, který na Africa Eco Race letos debutuje, přesto o minutu a 23 sekund porazil zkušenou Portugalku Elisabete Jacinto (MAN). Ve společné klasifikaci aut a kamionů byl Belgičan druhý, když jej o 11 sekund překonal pouze Francouz Laure s buggy Optimus. Právě Laure a Bouwens dokázali jako jediní zvládnout dnešní rychlostní zkoušku za méně než hodinu.

Tomáš Tomeček, jenž jede stejně jako před rokem ve svém voze sám, byl mezi truckery třetí a ve smíšeném hodnocení aut a kamionů je po prvním dnu patnáctý.

Capka, AER 2019
Petr Čapka / Zdeněk Voda, Tatra 815-2T0R45 4×4.1 VK, Čapka Rallysport. Africa Eco Race 2019. Foto: AER Media

Pro Petra Čapku se Zdeňkem Vodou (Tatra) byla úterní etapa vůbec první, kterou absolvovali v roli závodníků. S Tatrou týmu Čapka Rallysport se mezi kamiony zařadili na deváté místo.

Ve středu 2. ledna zamíří Africa Eco Race z La Momie do Agdalu. Druhá etapa měří 434 km, z nichž jen necelé tři úvodní kilometry tvoří přejezd. Zbytek se pojede na čas po zcela nové trati, která zavede posádky do prvních dun.

Africa Eco Race 2019 – KAMIONY po 1. etapě:

1.Bouwens/Driesmans/BoerboomIveco59:57 min
2.Jacinto/Marques/CochinhoMAN+1:23
3.TomečekTatra+8:25
4.Van Velsen/Siemons/OostingGINAF+12:00
5.Levickij/DolgovGAZ+12:24
6.Škljajev/LagutaGAZ+17:33
7.Den Hartigh/Van Pelt/Van der VosGINAF+22:20
8.Essers/Lauwers/CooninxMAN+23:38
9.Čapka/VodaTatra+24:43
Novinka

Mohlo by vás zajímat

Fesh Fesh, Drawsko Pomorskie 2020

Fesh Fesh Team představil nový speciál Ford

Fesh Fesh Team se v závěru minulého týdne připravoval v polském Drawsku Pomorském na novou závodní sezónu.

Více...
BRX T1 4x4, Millbrook 2020

Loeb a Roma poprvé vyzkoušeli nové BRX

Sébastien Loeb a Nani Roma absolvovali první rozsáhlejší speciálu BRX T1 4x4, s nímž by se měli 3. ledna postavit na start Rally Dakar 2021.

Více...
Škoda 130 LR, Klymčiw Racing

Klymčiw před Dakarem bez asistence: Bude to punk!

V létě Ondřej Klymčiw slíbil, že se jako první v historii Rally Dakar postaví na start se škodovkou. Od svého záměru nehodlá ustoupit.

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu