Africa Race 2019: Tomeček začal třetím časem, Čapka je devátý

Rubrika: Africa Eco Race, Kamiony

Tomáš Tomeček potvrdil v první etapě Africa Eco Race 2019 roli jednoho z hlavních favoritů kategorie kamionů. V krátké úvodní speciálce obsadil se svou Tatrou třetí příčku.

Soutěžící a jejich technika dorazili na Nový rok trajektem do marockého Nadoru, odkud se vydali na jih do La Momie. První etapa měřila celkem téměř 650 kilometrů, z toho se však jen 90 jelo na čas.

Převážně šotolinový měřený úsek s několika techničtějšími pasážemi sedl nejlépe Igoru Bouwensovi s Ivecem, který na Africa Eco Race letos debutuje, přesto o minutu a 23 sekund porazil zkušenou Portugalku Elisabete Jacinto (MAN). Ve společné klasifikaci aut a kamionů byl Belgičan druhý, když jej o 11 sekund překonal pouze Francouz Laure s buggy Optimus. Právě Laure a Bouwens dokázali jako jediní zvládnout dnešní rychlostní zkoušku za méně než hodinu.

Tomáš Tomeček, jenž jede stejně jako před rokem ve svém voze sám, byl mezi truckery třetí a ve smíšeném hodnocení aut a kamionů je po prvním dnu patnáctý.

Capka, AER 2019
Petr Čapka / Zdeněk Voda, Tatra 815-2T0R45 4×4.1 VK, Čapka Rallysport. Africa Eco Race 2019. Foto: AER Media

Pro Petra Čapku se Zdeňkem Vodou (Tatra) byla úterní etapa vůbec první, kterou absolvovali v roli závodníků. S Tatrou týmu Čapka Rallysport se mezi kamiony zařadili na deváté místo.

Ve středu 2. ledna zamíří Africa Eco Race z La Momie do Agdalu. Druhá etapa měří 434 km, z nichž jen necelé tři úvodní kilometry tvoří přejezd. Zbytek se pojede na čas po zcela nové trati, která zavede posádky do prvních dun.