Dakar 2019: Martin Macík může pokračovat jen mimo hlavní klasifikaci

Rubrika: Kamiony, Rally Dakar  
/ Aktualizováno:

Posádka Martina Macíka se druhého týdne Rally Dakar 2019 může zúčastnit již pouze mimo hlavní klasifikaci. Po opravě utrženého kola v páteční etapě musela Liazka týmu Big Shock Racing místy volit alternativní trať a minula WP6, kam by se s poškozeným vozem bez pohonu přední nápravy a brzd dostávala jen těžko. Sportovní komisaři ji nakonec pustí dál jen v rámci tzv. půlmaratonu.

Dakarský půlmaraton je letošní novinkou a mohou se do něj zapojit posádky automobilů, buggy SxS a kamionů, které odstoupily v průběhu první poloviny soutěže. V hodnocení etap budou tyto stroje figurovat mezi ostatními účastníky pokračujícími v hlavní soutěži, do celkové klasifikace už ale zahrnuty nebudou a budou mít vlastní pořadí.

V nedělní šesté etapě bude situace „odpadlíků“ velmi složitá, protože odstartují až za všemi automobily a kamiony pokračujícími v hlavní soutěži. V dalších dnech určí jejich startovní pořadí výsledek předchozí etapy s tím, že účastníci půlmaratonu mohou vždy vyrážet až za 25 nejlepšími z hlavní soutěže.

„Celý tým je připraven předvést v druhé části závodu to nejlepší, co v něm je, a naplno dál bojovat v samostatné soutěži,“ slibuje Martin Macík.

Do rychlostní zkoušky šesté etapy z Arequipy do San Juanu de Marcona odstartuje Macík s navigátorem Františkem Tomáškem a mechanikem Lukášem Kalankou v neděli 13. ledna v 19:04 SEČ.

Právní služby od A po Ž

Mohlo by vás zajímat

Zdeněk Tůma, Dakar 2018

Zdeněk Tůma: Dakar v Saúdské Arábii bude bolet

Trajekt napěchovaný vozidly pro Rally Dakar zamířil z Marseille do Džiddy. Svůj stroj na loď naložil i český čtyřkolkář Zdeněk Tůma.

Více...
Nasser Al-Attiyah, Maroko 2019

Dakar 2020: Red Bull rozjíždí juniorský program

Na okruzích pomohli do hvězdných výšin Vettelovi, Verstappenovi a řadě dalších. Teď se u Red Bullu rozhodli vychovat také budoucí vítěze Rally Dakar.

Více...
Aleš Loprais, testování 2019

Aleš Loprais: Očekávám těžký a tvrdý Dakar

Za necelé čtyři týdny odstartuje Aleš Loprais už počtrnácté do Rally Dakar. Navzdory bohatým zkušenostem však míří do velkého neznáma.

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu