Dakar 2019: Martin Macík může pokračovat jen mimo hlavní klasifikaci

Rubrika: Kamiony, Rally Dakar  
/ Aktualizováno:
Martin Macík, Dakar 2019

Posádka Martina Macíka se druhého týdne Rally Dakar 2019 může zúčastnit již pouze mimo hlavní klasifikaci. Po opravě utrženého kola v páteční etapě musela Liazka týmu Big Shock Racing místy volit alternativní trať a minula WP6, kam by se s poškozeným vozem bez pohonu přední nápravy a brzd dostávala jen těžko. Sportovní komisaři ji nakonec pustí dál jen v rámci tzv. půlmaratonu.

Dakarský půlmaraton je letošní novinkou a mohou se do něj zapojit posádky automobilů, buggy SxS a kamionů, které odstoupily v průběhu první poloviny soutěže. V hodnocení etap budou tyto stroje figurovat mezi ostatními účastníky pokračujícími v hlavní soutěži, do celkové klasifikace už ale zahrnuty nebudou a budou mít vlastní pořadí.

V nedělní šesté etapě bude situace „odpadlíků“ velmi složitá, protože odstartují až za všemi automobily a kamiony pokračujícími v hlavní soutěži. V dalších dnech určí jejich startovní pořadí výsledek předchozí etapy s tím, že účastníci půlmaratonu mohou vždy vyrážet až za 25 nejlepšími z hlavní soutěže.

„Celý tým je připraven předvést v druhé části závodu to nejlepší, co v něm je, a naplno dál bojovat v samostatné soutěži,“ slibuje Martin Macík.

Do rychlostní zkoušky šesté etapy z Arequipy do San Juanu de Marcona odstartuje Macík s navigátorem Františkem Tomáškem a mechanikem Lukášem Kalankou v neděli 13. ledna v 19:04 SEČ.

Mohlo by vás zajímat

Ollie Roučková

Ollie Roučková se Predátora nebojí!

I když do startu Rally Dakar 2020 zbývá více než osm měsíců, příprava jednotlivých závodníků a týmů už jede

Více...
Gert Huzink, Morocco Desert Challenge 2019

Maroko skončilo vítězstvím i slzami

Vítězstvím, ale i slzami zklamání. Přesně tak skončil letošní 11. ročník rally Morocco Desert Challenge. V poslední osmé etapě

Více...
Sergej Vjazovič, Morocco Desert Challenge 2019

Kapotovaný MAZ při premiéře kraloval

První měření sil kapotovaného kamionu MAZ 6440RR s konkurencí nemohlo dopadnout lépe. Posádka Sergeje Vjazoviče zvládla celou Morocco Desert

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu