Dakar 2019: Stéphane Peterhansel končí v předposlední etapě

Rubrika: Auto, Rally Dakar  
/ Aktualizováno:
Stéphane Peterhansel, Rally Dakar 2019

Na 41. ročník dakarské rally nebude mít její 13násobný vítěz Stéphane Peterhansel nejlepší vzpomínky. S buginou Mini týmu X-raid sice dokázal zajíždět dobré časy, ale také několikrát chyboval.

Francouzova cesta soutěží skončila v deváté etapě, resp. na 26. kilometru středeční rychlostní zkoušky. Důvodem byl tvrdší dopad při jednom ze skoků v dunách, při kterém si spolujezdec David Castera poranil záda.

Peterhansel naposledy Dakar nedokončil v roce 2009, kdy se soutěž přesunula do Jižní Ameriky. Letos se v jeho podání střídaly skvělé okamžiky s těmi slabšími. Do deváté etapy nastupoval ze čtvrtého místa průběžného hodnocení kategorie automobilů se ztrátou 53 minut na vedoucího Nassera Al-Attiyaha, ale pořád měl šanci útočit na pódiové umístění.

Francouz vyhrál třetí a sedmou etapu a několik dní byl Al-Attiyahovým hlavním vyzyvatelem. Jenže několikrát také zahrabal svou buggy do písku a sám připouštěl, že se jednalo o školácké chyby.

Fischer / Peterhansel, Dakar 2019

V budoucnu by Peterhansel rád závodil v jedné posádce se svou manželkou Andreou, za svobodna Mayer, která se na Dakaru ještě v afrických ročnících objevovala za řídítky motocyklů a v roce 2004 obsadila s navigátorem Andreasem Schulzem a s Mitsubishi Pajero páté místo v kategorii automobilů.

Podle plánu by se měl Peterhansel s buggy od X-raidu za rok na Dakar vrátit. V otázce spolujezdce, či spolujezdkyně ještě není rozhodnuto, ale je možné, že šéf X-raidu Sven Quandt nebude proti společnému startu manželského páru nic namítat.

Andrea Peterhansel letos na Dakaru naviguje Němku Annett Fischer. S buggy Can-Am Maverick X3 figurovaly po osmé etapě na 14. pozici průběžného hodnocení kategorie SxS.

Mohlo by vás zajímat

Michael Metge, Merzouga Rally 2019

Aragón: Tovární týmy i české překvapení [seznam přihlášených]

Velmi solidním obsazením se může Baja Aragón 2019 pochlubit i v kategorii motocyklů. Třetí a zároveň předposlední podnik Světového

Více...
Jaroslav Valtr, testování Tunisko 2019

Aragón: Macík, Valtr i Bonver Dakar Project [seznam přihlášených]

České týmy se příští víkend na Baja Aragón pokusí prodloužit vítěznou sérii, kterou na španělské soutěži v kategorii kamionů

Více...
Martin Prokop, Baja Aragón 2018

Aragón: Trojice českých jezdců proti silné konkurenci [seznam přihlášených]

Baja Aragón patří k nejpopulárnějším cross-country závodům na evropském kontinentu a startovní listina 36. ročníku výsadní postavení španělského podniku

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu