Dakar 2019: Stéphane Peterhansel končí v předposlední etapě

Rubrika: Auto, Rally Dakar  
/ Aktualizováno:

Na 41. ročník dakarské rally nebude mít její 13násobný vítěz Stéphane Peterhansel nejlepší vzpomínky. S buginou Mini týmu X-raid sice dokázal zajíždět dobré časy, ale také několikrát chyboval.

Stéphane Peterhansel, Rally Dakar 2019

Francouzova cesta soutěží skončila v deváté etapě, resp. na 26. kilometru středeční rychlostní zkoušky. Důvodem byl tvrdší dopad při jednom ze skoků v dunách, při kterém si spolujezdec David Castera poranil záda.

Peterhansel naposledy Dakar nedokončil v roce 2009, kdy se soutěž přesunula do Jižní Ameriky. Letos se v jeho podání střídaly skvělé okamžiky s těmi slabšími. Do deváté etapy nastupoval ze čtvrtého místa průběžného hodnocení kategorie automobilů se ztrátou 53 minut na vedoucího Nassera Al-Attiyaha, ale pořád měl šanci útočit na pódiové umístění.

Francouz vyhrál třetí a sedmou etapu a několik dní byl Al-Attiyahovým hlavním vyzyvatelem. Jenže několikrát také zahrabal svou buggy do písku a sám připouštěl, že se jednalo o školácké chyby.

Fischer / Peterhansel, Dakar 2019

V budoucnu by Peterhansel rád závodil v jedné posádce se svou manželkou Andreou, za svobodna Mayer, která se na Dakaru ještě v afrických ročnících objevovala za řídítky motocyklů a v roce 2004 obsadila s navigátorem Andreasem Schulzem a s Mitsubishi Pajero páté místo v kategorii automobilů.

Podle plánu by se měl Peterhansel s buggy od X-raidu za rok na Dakar vrátit. V otázce spolujezdce, či spolujezdkyně ještě není rozhodnuto, ale je možné, že šéf X-raidu Sven Quandt nebude proti společnému startu manželského páru nic namítat.

Andrea Peterhansel letos na Dakaru naviguje Němku Annett Fischer. S buggy Can-Am Maverick X3 figurovaly po osmé etapě na 14. pozici průběžného hodnocení kategorie SxS.

Novinka

Mohlo by vás zajímat

Sam Sunderland, Rallye du Maroc 2019

FIM: Zkrácené MS odstartuje v září, SP v červenci

Mezinárodní motocyklové federace zveřejnila aktualizované kalendáře svého světového šampionátu v cross-country rally i světového poháru v bajách.

Více...
Martin Michek, Dakar 2020

DAKAR LIVE LOKET 2020

Doba koronavirová snad spěje ke svému konci a my se můžeme těšit na burácející závodní stroje a akce s nimi spojené. Jednu z prvních pořádá tým Orion – MRG.

Více...
Nani Roma, Dakar 2020

Prodrive na Dakaru 2021 se španělsko-britskou jezdeckou dvojicí?

Prodrive intenzivně pracuje na vývoji svých speciálů pro cross-country rally a jedná s jezdci, kteří by se v jeho barvách mohli objevit na Dakaru 2021.

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu