Dakar 2019: Stéphane Peterhansel končí v předposlední etapě

Rubrika: Auto, Rally Dakar  
/ Aktualizováno:
Stéphane Peterhansel, Rally Dakar 2019

Na 41. ročník dakarské rally nebude mít její 13násobný vítěz Stéphane Peterhansel nejlepší vzpomínky. S buginou Mini týmu X-raid sice dokázal zajíždět dobré časy, ale také několikrát chyboval.

Francouzova cesta soutěží skončila v deváté etapě, resp. na 26. kilometru středeční rychlostní zkoušky. Důvodem byl tvrdší dopad při jednom ze skoků v dunách, při kterém si spolujezdec David Castera poranil záda.

Peterhansel naposledy Dakar nedokončil v roce 2009, kdy se soutěž přesunula do Jižní Ameriky. Letos se v jeho podání střídaly skvělé okamžiky s těmi slabšími. Do deváté etapy nastupoval ze čtvrtého místa průběžného hodnocení kategorie automobilů se ztrátou 53 minut na vedoucího Nassera Al-Attiyaha, ale pořád měl šanci útočit na pódiové umístění.

Francouz vyhrál třetí a sedmou etapu a několik dní byl Al-Attiyahovým hlavním vyzyvatelem. Jenže několikrát také zahrabal svou buggy do písku a sám připouštěl, že se jednalo o školácké chyby.

Fischer / Peterhansel, Dakar 2019

V budoucnu by Peterhansel rád závodil v jedné posádce se svou manželkou Andreou, za svobodna Mayer, která se na Dakaru ještě v afrických ročnících objevovala za řídítky motocyklů a v roce 2004 obsadila s navigátorem Andreasem Schulzem a s Mitsubishi Pajero páté místo v kategorii automobilů.

Podle plánu by se měl Peterhansel s buggy od X-raidu za rok na Dakar vrátit. V otázce spolujezdce, či spolujezdkyně ještě není rozhodnuto, ale je možné, že šéf X-raidu Sven Quandt nebude proti společnému startu manželského páru nic namítat.

Andrea Peterhansel letos na Dakaru naviguje Němku Annett Fischer. S buggy Can-Am Maverick X3 figurovaly po osmé etapě na 14. pozici průběžného hodnocení kategorie SxS.

Mohlo by vás zajímat

Henk Lategan, Mpumalanga 400 2019

Toyota o víkendu poprvé nasadí vylepšený Hilux

Po premiérovém vítězství na Rally Dakar u Toyoty rozhodně neusnuli na vavřínech. Japonská značka cílí na další úspěchy. A

Více...
Luc Alphand, Rally Kazakhstan 2018

Rally Kazakhstan: Peterhanselovi poprvé s buggy [seznam přihlášených]

Souboj o vítězství i umístění na dalších pódiových pozicích by mohl být při Rally Kazakhstan 2019 hodně dramatický. Na

Více...
Big Shock Racing, Iveco

Macík poprvé ukázal Karla, nový kamion pro Dakar 2020

Závodní speciál Martina Macíka pro Dakar 2020 je na světě. „Karel“ má v sobě vše dobré z „Franty“, vozu Liaz, se

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu