Dakar 2019: Zraněný Prokop jede dál díky brufenu a adrenalinu

Rubrika: Tiskové zprávy  
/ Aktualizováno:
Martin Prokop, Dakar 2019

Martin Prokop s Janem Tománkem zvládla náročnou osmou etapu Rally Dakar 2019, přestože jihlavský závodník musel bojovat nejen s dunami a soupeři, ale také s nepříjemnou bolestí.

Po pondělní havárii spojené s těžce pohmožděným zápěstím bylo otázkou, zda a jak bude moci Martin Prokop pokračovat v cestě za obhajobou, nebo vylepšením sedmého místa, které vybojoval na Dakaru 2018. V úterní etapě před závodníky stály opět vysoké peruánské duny se zrádným měkkým pískem a 360 kilometrů v měřeném úseku. Prokop však navzdory zranění předvedl skvělý výkon a sedmým nejlepším časem potvrdil také sedmou příčku v průběžné klasifikaci soutěže.

„Dnes se jela druhá nejdelší etapa, většinou v dunách a naštěstí jsme se přes ně dokázali bezpečně dostat. Asi mi ještě trochu zabíraly silné prášky z večera, do toho brufeny a pořádná dávka adrenalinu,“ popisuje Martin Prokop svůj recept na úspěšné zdolání dalšího vyčerpávajícího dakarského dne. „Jel jsem na jistotu, opatrnou stopu a předem jsem si plánoval a připravoval se na každé zatočení volantem, abych levému zápěstí co nejvíce ulevil. Naštěstí jsem nemusel řešit žádné krizové situace, při kterých bych musel ruku zapojit do řízení naplno a silně trhnout volantem. Máme dvě etapy do konce letošního extrémního Dakaru a i přes všechny nepříjemnosti musíme být spokojení, udržet tempo a soustředění potřebné na uhájení slušného výsledku.“

Tomáš Ouředníček, Dakar 2019

Tomáš Ouředníček s Davidem Křípalem dokončili etapu na dvacátém místě a v celkovém pořadí se posunuli na osmnáctou příčku.

„Dnes jsme zajeli slušně, bez defektu nebo jiných potíží,“ hodnotí Tomáš Ouředníček. „Na rozdíl od předcházejících etap si nemám za co nadávat. Když jsem viděl ty vysoké duny, na které se máme vydrápat, říkal jsem si, že snad není ani možné se přes ně dostat. Takže jsem jen podřadil, šlápl na plyn a Shrek od MP-Sports nás tam dovezl. Neuvěřitelné!“

Tisková zpráva týmu MP-Sports (editováno)

Právní služby od A po Ž

Mohlo by vás zajímat

Fernando Alonso, Lichtenburg 2019

Alonsova divoká premiéra: Kotrmelec i slibné časy

Cross-country rally Fernanda Alonsa napoprvé vůbec nešetřila. Při rally Lichtenburg 400 se bývalý mistr světa F1 blýskl, ale dostal také nováčkovskou lekci.

Více...
Fernando Alonso & Marc Coma, Lichtenburg 2019

Fernando Alonso s Marcem Comou. A rovnou naostro

Fernando Alonso a Marc Coma vstoupili do své první společné rally velmi dobře. Při Lichtenburg 400 vybojovali třetí místo v kvalifikačním závodě.

Více...
Khalid Al Qassimi, Abu Dhabi Desert Challenge 2019

Jordan Baja: Vítaným zpestřením Al Qassimi s Peugeotem

Trojice závodníků usilujících o titul a Khalid Al Qassimi, to jsou hlavní favorité jordánské baji, která je poprvé součástí světového poháru FIA.

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu