Ondřej Klymčiw: Dakarem to pro nás nekončí

Rubrika: Tiskové zprávy  
/ Aktualizováno:
Petr Vlček, Dakar 2019

Tým Ondřeje Klymčiwa se vrátil domů z letošní Rally Dakar, ale už teď plánuje několik závodů na celý rok 2019. Vrcholem bude samozřejmě příští Dakar.

Rally Dakar se sice jezdí pokaždé na začátku nového roku, nicméně pro všechny rallyové závodníky a týmy je vrcholem závodní sezóny. Letošní 41. ročník Dakaru je odjetý a tým Klymčiw Racing připravuje plány na další závody s cílem připravit se na Dakar 2020.

„Rally Dakar je úspěšně za námi, ale to neznamená, že bychom zůstali sedět doma. Na začátku dubna nás čeká velký závod v Maroku, Morocco Desert Challenge, kde budeme jako tým s několika jezdci. Letos máme v plánu přibližně šest závodů, ať už malých či velkých. Finále bude samozřejmě Dakar 2020, kam s námi chtějí jet současní jezdci a ozvala se také kamarádka z Řecka,“ nastínil plány týmu manažer Ondřej Klymčiw.

Klymčiw Racing sezona 2019

Ondřeje Klymčiwa si samozřejmě nejvíce pamatujeme jako aktivního závodníka. Během loňského Dakaru ale utrpěl vážné zranění, které stále není doléčené.

„Co se týká mého zdravotního stavu, tak tu není nic nového. Na další kontrolu půjdu na konci května a pak se uvidí,“ říká Klymčiw.

Na Dakar 2020 opět jako manažer

Kvůli dlouhé rekonvalescenci je už v tuto chvíli jasné, že se na příští Dakar jako závodník nepodívá, proto chce maximálně podpořit ostatní závodníky.

„Nechci lhát a hrát si na kdyby, protože i kdyby se v květnu stal zázrak a řekli mi, že můžu jezdit, tak bych se nestihl připravit. Na motorce jsem rok a půl neseděl. Je jasné, že Dakar 2020 bude bez mé závodní účasti,“ říká otevřeně doposud nejlepší český motocyklový závodník na jihoamerických ročnících Dakaru. „Určitě tam chceme jet, ale když nemůžu závodit, budeme podporovat ostatní jezdce. Cílem je vytvořit co nejlepší podmínky pro jejich cestu nahoru. Těm, kteří mě osloví, chci co nejvíce pomoci k dobrým výsledkům díky zkušenostem, které jsem těžce získal. Chci jim toho předat co nejvíc, proto se budeme soustředit hlavně na tým a naplánované závody.“

Jednání s KTM

S přípravou týmu a techniky na nadcházející závody také souvisí jednání s továrnou KTM, kde má Ondřej dobré vztahy díky svým úspěchům i výsledkům ostatních jezdců.

„V současné chvíli jednám s KTM, kolik motorek nám dají k dispozici a kdy. Během letošního Dakaru si všimli, že je Skyler Howes velice nadějný jezdec a že to děláme dobře, takže nás i díky tomu dávali v bivaku hned naproti sobě. Myslím, že na to můžeme navázat. Budu se snažit být všem nápomocný a úplně z toho nevypadnout. Chci pomáhat jezdcům, co už mají nějaké závody za sebou, ale i nováčkům, takže kdo se chce někam posunout, má u nás možnost. Můžou se mnou probrat, jak to ve skutečnosti je a co je k tomu potřeba,“ uzavírá Klymčiw.

Tisková zpráva týmu Klymčiw Racing (editováno)

Mohlo by vás zajímat

Michael Metge, Merzouga Rally 2019

Aragón: Tovární týmy i české překvapení [seznam přihlášených]

Velmi solidním obsazením se může Baja Aragón 2019 pochlubit i v kategorii motocyklů. Třetí a zároveň předposlední podnik Světového

Více...
Jaroslav Valtr, testování Tunisko 2019

Aragón: Macík, Valtr i Bonver Dakar Project [seznam přihlášených]

České týmy se příští víkend na Baja Aragón pokusí prodloužit vítěznou sérii, kterou na španělské soutěži v kategorii kamionů

Více...
Martin Prokop, Baja Aragón 2018

Aragón: Trojice českých jezdců proti silné konkurenci [seznam přihlášených]

Baja Aragón patří k nejpopulárnějším cross-country závodům na evropském kontinentu a startovní listina 36. ročníku výsadní postavení španělského podniku

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu