Lazaret u KTM: Pod nůž musel i Walkner. A hned třikrát!

In Moto/Quad, Rally Dakar On

Dakar 2019 opět potvrdil, jak drsní jsou jeho účastníci v kategorii motocyklů. Toby Price vybojoval své druhé dakarské vítězství za cenu obrovských bolestí, které mu působila zlomená zápěstní kůstka. Loňský vítěz a letos celkově druhý Matthias Walkner jel od čtvrté etapy se zlomeným kotníkem!

Minulý čtvrtek, týden po skončení Dakaru, se Matthias Walkner musel svěřit do péče chirurgů. Vyšetření, která po soutěži absolvoval, totiž prokázala zlomeninu kotníku. Tovární jezdec KTM se zranil v průběhu čtvrté etapy mezi Arequipou a Moqueguou, jež byla zároveň první ze dvou maratonských. Obhájce vítězství z roku 2018 dopadl po jednom ze skoků do protisvahu.

„Můj fyzioterapeut předal snímky z výpočetní tomografie doktoru Hoserovi, který se nám obratem ozval zpátky a doporučil mi, abych okamžitě podstoupil operaci,“ popisuje Matthias Walkner. „Nejedná se o nijak neobvyklé zranění, ale problém je, že zlomenina je už čtrnáct dní stará, talus je jednou z podpůrných kostí v noze a po celou dobu byl plně namáhán. Doufejme, že to nebude tak zlé a rekonvalescence proběhne dobře.“

Matthias Walkner

A ještě dvakrát

To však není všechno. Walkner si v nemocnici ještě nějakou dobu pobude. Další dva zákroky jsou naplánovány na tento týden.

„Rozhodl jsem se, že si nechám také opravit zničené křížové vazy. Když vám dvakrát až třikrát ročně vypadne koleno, není to pro chrupavku zrovna moc dobré. Kromě toho mi vyndají čep ze stehna. Celkem hezký program na další týdny, ne?!“ bilancuje 32letý Rakušan.

Začátek sezony MS se blíží

Minulou středu, tedy jen o den dřív, podstoupil operaci zápěstí Walknerův týmový kolega Toby Price.

Zatím není jasné, jak dlouhou rekonvalescenci si zranění vyžádají a zda budou Walkner a Price k dispozici týmu Red Bull KTM Factory Racing pro úvodní podnik FIM Mistrovství světa v cross-country rally, v němž Australan obhajuje titul šampiona. Úvodní Abu Dhabi Desert Challenge se jede na přelomu března a dubna.

You may also read!

Aleš Loprais, Dakar 2022

Aleš Loprais: Zdá se, že Dakar 2023 bude masakr

Rally Dakar se v roce 2023 pojede už počtvrté v řadě výhradně v Saúdské Arábii. Přesto pořadatelé slibují několik pozoruhodných novinek.

Více...
DAKARMANIA #5

DAKARMANIA #5 právě vychází

Dakar 2022 je minulostí stejně jako třiačtyřicet předchozích ročníků. Všechny však zůstávají ohromnou studnicí informací a příběhů.

Více...
Aleš Loprais, Dakar 2022

Aleš Loprais v cíli Dakaru 2022: Děkujeme všem

Aleš Loprais, Jaroslav Valtr ml. a Petr Pokora s Pragou v Loprais Teamu dokončili Dakar 2022 na 21. místě v kategorii kamionů.

Více...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu