Lazaret u KTM: Pod nůž musel i Walkner. A hned třikrát!

Rubrika: Moto, Rally Dakar  
Matthias Walkner, Dakar 2019

Dakar 2019 opět potvrdil, jak drsní jsou jeho účastníci v kategorii motocyklů. Toby Price vybojoval své druhé dakarské vítězství za cenu obrovských bolestí, které mu působila zlomená zápěstní kůstka. Loňský vítěz a letos celkově druhý Matthias Walkner jel od čtvrté etapy se zlomeným kotníkem!

Minulý čtvrtek, týden po skončení Dakaru, se Matthias Walkner musel svěřit do péče chirurgů. Vyšetření, která po soutěži absolvoval, totiž prokázala zlomeninu kotníku. Tovární jezdec KTM se zranil v průběhu čtvrté etapy mezi Arequipou a Moqueguou, jež byla zároveň první ze dvou maratonských. Obhájce vítězství z roku 2018 dopadl po jednom ze skoků do protisvahu.

„Můj fyzioterapeut předal snímky z výpočetní tomografie doktoru Hoserovi, který se nám obratem ozval zpátky a doporučil mi, abych okamžitě podstoupil operaci,“ popisuje Matthias Walkner. „Nejedná se o nijak neobvyklé zranění, ale problém je, že zlomenina je už čtrnáct dní stará, talus je jednou z podpůrných kostí v noze a po celou dobu byl plně namáhán. Doufejme, že to nebude tak zlé a rekonvalescence proběhne dobře.“

Matthias Walkner

A ještě dvakrát

To však není všechno. Walkner si v nemocnici ještě nějakou dobu pobude. Další dva zákroky jsou naplánovány na tento týden.

„Rozhodl jsem se, že si nechám také opravit zničené křížové vazy. Když vám dvakrát až třikrát ročně vypadne koleno, není to pro chrupavku zrovna moc dobré. Kromě toho mi vyndají čep ze stehna. Celkem hezký program na další týdny, ne?!“ bilancuje 32letý Rakušan.

Začátek sezony MS se blíží

Minulou středu, tedy jen o den dřív, podstoupil operaci zápěstí Walknerův týmový kolega Toby Price.

Zatím není jasné, jak dlouhou rekonvalescenci si zranění vyžádají a zda budou Walkner a Price k dispozici týmu Red Bull KTM Factory Racing pro úvodní podnik FIM Mistrovství světa v cross-country rally, v němž Australan obhajuje titul šampiona. Úvodní Abu Dhabi Desert Challenge se jede na přelomu března a dubna.

Mohlo by vás zajímat

Henk Lategan, Kalahari Desert Race 2019

SACCS: V nejtěžším závodě sezony hvězdy Toyoty neuspěly

Giniel de Villiers ani Henk Lategan se úspěchu při rally Botswana Kalahari Desert 1000 nedočkali. Oba hlavní favorité na

Více...
Fjodor Vorobjev, Italian Baja 2019

Baja Italia: Vítězný Vorobjev minimalizoval Cinottův náskok

Fjodor Vorobjev a Kirill Šubin (Can-Am) si na Italian Baja připsali první vítězství sezony a v průběžném pořadí světového

Více...
Martin Prokop, Italian Baja 2019

Italian Baja: Prokop letos podruhé na pódiu. Zvítězil Terranova

Druhý letošní start ve světovém poháru v bajách proměnil Martin Prokop ve druhé umístění na stupních vítězů. Z triumfu

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu