Team De Rooy potvrdil start na Morocco Desert Challenge

Rubrika: Kamiony, Morocco Desert Challenge  
/ Aktualizováno:
Wulf van Ginkel, Africa Eco Race 2018

Dubnová Morocco Desert Challenge (MDC) za poslední roky vyrostla v jednu z nejoblíbenějších a nejlépe obsazovaných maratonských rally. Přestože soutěž odstartuje až za více než měsíc, pořadatelé už několik týdnů postupně zveřejňují jména přihlášených týmů a posádek. V kategorii kamionů se představí i Petronas Team De Rooy Iveco.

Nizozemská sestava bude na MDC pokračovat ve vývoji nového Iveca Powerstar s nezávislým zavěšením kol. Za volant tentokrát usedne Ton van Genugten.

„Čekali jsme na některé díly, ale už je máme. Proto jsme mohli potvrdit přihlášku. Teď usilovně pracujeme na tom, aby byl kamion připraven včas,“ popisuje šéf týmu Gerard de Rooy. „Na Morocco Desert Challenge startují téměř čtyři desítky kamionů, proto je z našeho pohledu velice vhodná pro test Powerstaru s nezávislým zavěšením.“

„Pro mě to je nový truck,“ pokračuje Ton van Genugten. „Gerard s ním jel na Silk Way Rally [2017], Wulf van Ginkel na Africa Eco Race [2018] a teď je řada na mně. O Morocco Desert Challenge jsem slyšel tolik dobrého, že jsem nemohl odmítnout.“

Gerard de Rooy, Silk Way Rally 2017
První soutěží Powestaru s nezávislým zavěšením byla Silk Way Rally 2017. © Team De Rooy

V Maroku se Van Genugten bude muset obejít bez Petera Willemsena, který jej na letošním Dakaru navigoval k sedmému místu v kategorii kamionů. Proto se dohodl se svým bývalým spolujezdcem Antonem van Limptem, jenž už navíc na MDC startoval.

„Je důležité, aby nový kamion testovali různí lidé. Díky tomu najedeme kilometry a můžeme vůz dál vyvíjet,“ vysvětluje De Rooy hlavní důvody, proč tentokrát s novým Powerstarem nepojede sám.

Morocco Desert Challenge 2019 odstartuje 12. dubna v Agadiru. Na programu je osm etap. Rychlostní zkoušky měří celkem více než 2 700 kilometrů a trať pořadatelé připravili prakticky bez přejezdů. Vyhlášení vítězů proběhne 20. dubna v Saïdii.

Mohlo by vás zajímat

Fernando Alonso, Namibie 2019

Alonso poprvé v dunách: Bylo to trochu děsivé

Fernando Alonso absolvoval s týmem Toyota Gazoo Racing SA čtyřdenní testování v namibijské poušti, v jehož rámci si

Více...
Jakub Przygoński, Baja Poland 2018

Baja Poland: Souboj o titul pokračuje bez Prokopa

Seznam přihlášených na Baja Poland 2019 v rámci světového poháru v bajách čítá dvě desítky posádek. Své umění

Více...
Krzysztof Hołowczyc, Baja Poland 2017

Baja Poland: Rekordman Hołowczyc nevynechá

Stará láska nerezaví. Krzysztof Hołowczyc i letos na polské baje znovu poměří své síly se současnou špičkou Světového

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu