Qatar CCR 2019: Varela ovládl třídu a v poháru je celkově čtvrtý

Rubrika: FIA SP rally, Qatar Cross-Country Rally, SxS  
Reinaldo Varela, Qatar Cross-Country Rally 2019

Vynikající vstup do sezony Světového poháru FIA v cross-country rally prožili v Kataru Reinaldo Varela a Gustavo Gugelmin. S Maverickem X3 továrního týmu Monster Energy Can-Am byli ve třídě T3 naprosto suverénní. Celkově skončili šestí. Na své konto si připsali třináct bodů a v absolutní klasifikaci světového poháru figurují po prvním podniku hned za trojicí Nasser Al-Attiyah, Yazeed Al-Rajhi a Vladimir Vasiljev.

S vozem, který pro Monster Energy Can-Am připravuje renomovaná společnost South Racing, se Varela s Gugelminem po druhé etapě usadili na čele průběžného hodnocení T3. O den později už vedli o hodinu a 49 minut. Přestože vítězové Dakaru 2018 (SxS) tentokrát nevyhráli ani jednu rychlostní zkoušku, do cíle dorazili s náskokem převyšujícím dvě a půl hodiny.

„Reinaldo a Gustavo jeli chytře a neměli žádné problémy s vozem. Zkrátka výborný vstup do světového poháru,“ pochvaloval si Scott Abraham, šéf společnosti South Racing. „Reinaldovou výhodou jsou předchozí zkušenosti s vozy tříd T1 a T2. Speciály kategorie T3 jsou vynikajícím závodním náčiním, ale zároveň potřebují citlivé zacházení. Těšíme se do Abu Dhabi, protože tam se ukáže skutečná rychlost těchto aut. V dunách jsou jako doma.“

Druhou příčku ve třídě obsadili Fjodor Vorobjev s Kyrillem Šubinem. Rusové jeli pod hlavičkou Zavidovo Racing Teamu, ale také pro ně připravoval Maverick X3 Abrahamův South Racing.

„Při své první mezinárodní cross-country rally Fjodor předvedl, jak silnou má vůli,“ ocenil Abraham. „Má spoustu zkušeností se závoděním v Rusku a při této rally jel to, na co stačil. Bez učení to nejde. Každý den se musíte pokusit dojet do cíle.“

Za týden se Vorobjev postaví na start dubajské baji a na přelomu března a dubna by neměl chybět ani na Abu Dhabi Desert Challenge. V plánu má účast na všech pěti podnicích světového poháru v cross-country rally.

Camelia Liparoti, Qatar Cross-Country Rally 2019
Camelia Liparoti / Max Delfino, Yamaha YZX1000R. Qatar Cross-Country Rally 2019. © QMMF/RallyZone

Italka Camelia Liparoti a její francouzský navigátor Max Delfino s Yamahou byli poslední, kteří dokončili soutěž bez mnohahodinové penalizace za vynechání některé z rychlostních zkoušek. Výsledkem bylo třetí místo v T3 a osmé absolutně.

Hodně vidět byl také domácí Adel Abdulla. Se španělským spolujezdcem Marcem Serrou vyhráli poslední tři rychlostní zkoušky, ovšem z boje o vítězství je vyřadila voda v palivu, kvůli níž nedokončili druhou etapu.

Na Qatar Cross-Country Rally 2019 startovalo v kategorii T3 jedenáct z dvaadvaceti vozů, které se soutěže zúčastnily.

Druhým podnikem Světového poháru FIA v cross-country rally 2019 bude ve dnech 31. března až 4. dubna již zmíněná Abu Dhabi Desert Challenge.

Konečné výsledky Qatar Cross-Country Rally 2019 – třída T3

1.Varela / GugelminCan-Am Maverick X3+19:14:08
2.Vorobjev / ŠubinCan-Am Maverick X3+2:33:12
3.Liparoti / DelfinoYamaha YZX1000R+3:51:18
4.Al Zubair / Al-KuwariCan-Am Maverick X3+95:18:18
5.Abdulla / SerraCan-Am Maverick X3+95:46:52

Mohlo by vás zajímat

Nasser Al-Attiyah, Dakar 2019

Dakar 2020: Roadbook až před startem, žolíci a supermaraton

Stěhováním do Saúdské Arábie a jmenováním Davida Castery novým ředitelem zásadní proměna Rally Dakar rozhodně nekončí. Tým, jenž si

Více...
Jan Brabec

Jan Brabec skončil se zlomeninami v tuniské nemocnici

Jarní testování na Sahaře je pro tým Big Shock Racing už tradičně důležitou součástí přípravy na následující ročník Rally

Více...
Andrej Karginov, Rally Kazakhstan 2018

Hvězdy Kamazu vyrazí místo Silk Way na Rally Kazakhstan

Po loňské premiéře se Kamaz podruhé vrací na Rally Kazakhstan. Stejně jako před rokem vysílá do Aktau dvojici svých

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu