Abu Dhabi: Cornejo dramatizuje závěr rally

Rubrika: Abu Dhabi Desert Challenge, FIM MS rally, Moto  
/ Aktualizováno:

José Ignacio Cornejo s tovární Hondou vyhrál předposlední etapu Abu Dhabi Desert Challenge 2019 a minimalizoval náskok vedoucího Sama Sunderlanda na KTM. Před závěrečným dnem ztrácí 24letý Chilan na zkušeného Brita pouhých osmnáct sekund!

Předposlední etapu ADDC 2019, jejíž rychlostní zkouška dlouhá 286 kilometrů provedla účastníky rally vysokými dunami západně a jižně od Mezairy, vyhrál Nacho Cornejo s tříminutovým náskokem před týmovým kolegou Joanem Barredou. Zatímco zkušený Španěl jede po odstoupení z první etapy zatížen velkou penalizací a o umístění na stupních vítězů už bojovat nemůže, junior Hondy je v naprosto odlišné situaci.

José Ignacio Cornejo, Abu Dhabi Desert Challenge 2019
José Ignacio Cornejo, Monster Energy Honda Team. Abu Dhabi Desert Challenge 2019. © HRC

Cornejo se díky druhému etapovému vítězství vklínil mezi tovární jezdce KTM a sahá po životním úspěchu. Ve čtvrtek to ale nebude mít vůbec jednoduché. Jako vítěz předchozí etapy bude na trať vyrážet první a při navigaci se bude muset spolehnout jen sám na sebe.

„Dnes jsem startoval ze zadních pozic. Proto jsem se do toho mohl opřít a pokusil se stáhnout tolik minut, kolik jen bylo možné,“ řekl v cíli José Ignacio Cornejo. „Jenže jako vítěz dnešní etapy budu zítra vyjíždět první stopu. Sam mi zítra dokáže ujet. Každopádně ale budu bojovat až do konce, abychom udrželi druhé místo celkově.“

Sam Sunderland, Abu Dhabi Desert Challenge 2019
Sam Sunderland, KTM 450 Rally, Red Bull KTM Factory Racing. Abu Dhabi Desert Challenge 2019. © KTM

Sam Sunderland byl dnes se ztrátou dvanácti a půl minuty klasifikován až jako sedmý.

„Jet první není nikdy výhodné, proto to pro mě byl další těžký den,“ přiznal Sam Sunderland. „Se svým výkonem jsem spokojený, protože mě dohnali jen dva další jezdci. Dnes jsem ve srovnání se soupeři ztratil, ale to je taktika, kterou musíte přijmout, pokud chcete mít šanci na vítězství v soutěži. Jsem strašně unavený, což je po takové etapě normální. Musíte jet velmi technicky, protože zbarvení dun může být matoucí.“

Zkušenosti a výhodnější startovní pozice před čtvrtečním závěrečným dějstvím favorizují právě vítěze ADDC z roku 2017, ovšem nejen v cross-country rally není nikdy rozhodnuto dřív, než závodníci skutečně projedou cílem.

Luciano Benavides, Abu Dhabi Desert Challenge 2019
Luciano Benavides, KTM 450 Rally, Red Bull KTM Factory Racing. Abu Dhabi Desert Challenge 2019. © KTM

V případě zaváhání vedoucí dvojice zůstává ve hře také Luciano Benavides s druhou tovární KTM. 23letý Argentinec dnes dojel čtvrtý a celkově klesl za Corneja na třetí pozici, na prvního Sunderlanda však ztrácí necelých pět minut.

„Pro mě to dnes byl velice dobrý den. Po devadesáti kilometrech jsem dojel bratra Kevina a pak jsme jeli společně, což bylo příjemné. Před koncem jsme dostihli i Sama. Myslím, že jako první jezdci na trati jsme dnes několik minut ztratili, ale celkově jsem spokojený se svým umístěním i výkonem,“ pochvaloval si Luciano Benavides.

Kevin Benavides (Honda) udržel v průběžné klasifikaci čtvrté místo před Andrewem Shortem (Husqvarna), jehož včera přibrzdily technické problémy. Na dnešní rychlostní zkoušce dosáhl Američan třetího času a z Benavidesova náskoku umazal skoro sedm minut. Před poslední etapou však oba stále dělí více než čtrnáct minut.

Ve čtvrtek 4. dubna zakončí Abu Dhabi Desert Challenge 2019 pátá etapa, jejíž rychlostní zkouška měří 214 kilometrů a je nejkratší z celé soutěže.

Průběžné pořadí Abu Dhabi Desert Challenge 2019

Motocykly po 4. etapě

1.Sam SunderlandKTM 450 Rally15:06:43
2.José Ignacio CornejoHonda CRF 450 Rally+0:18
3.Luciano BenavidesKTM 450 Rally+4:54
4.Kevin BenavidesHonda CRF 450 Rally+21:16
5.Andrew ShortHusqvarna FR 450 Rally+35:48
6.Mark AckermanHusqvarna F 450 Rally Replica+59:10
eShop DAKARMANIA

Mohlo by vás zajímat

Rally Dakar 2020

Rallyshow Vacov se představuje a hned čelí dunám

Poslední únorový den by si měli do svých kalendářů zaznamenat všichni příznivci Rally Dakar! Obzvlášť, pokud jsou z jižních, západních nebo středních Čech.

Více...
Aleš Loprais, Dakar 2019

Královna se vrátí na Dakar. Pilotem známý český závodník

Aleš Loprais potvrdil, že jeho tým nasadí na Dakaru 2021 dva kamiony. Instaforex Loprais Team by měly reprezentovat vozy dvou různých značek.

Více...
Ajrat Mardějev, Silk Way Rally 2019

Covid-19 může změnit program Silk Way Rally 2020

Organizační výbor Silk Way Rally sleduje situaci související se šířením koronaviru Covid-19 a je připraven upravit závěrečnou část jubilejního ročníku.

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu