Boris Vaculík se připravuje na Dakar 2020

Rubrika: Tiskové zprávy  
/ Aktualizováno:
Boris Vaculík, Dakar Setkání 2019

Tisíce fanoušků sledovaly na konci března na Autodromu Sosnová setkání dakarských týmů. Nechyběl zde ani Boris Vaculík se svým Fordem F150, který představil plány a novinky pro letošní sezónu.

Na rozdíl od předchozí účasti v roce 2018, kdy Dakar nedokončil pod hlavičkou týmu Barth Racing, vstupuje do příprav se svým vlastním týmem 3RCZ.com.

Další novinkou je změna na místě navigátora, když Martina Plechatého nahradí zkušený motocyklový jezdec Rudolf Lhotský.

„Do letošní sezóny měním nejenom tým, ale i spolujezdce. Martin Plechatý z pracovních důvodů bohužel nemůže odjet všechny závody, a tak jsme se dohodli, že začnu hledat nového navigátora. Martinovi tímto děkuji za jeho služby a věřím, že i on se do závodního vozu, nebo na čtyřkolku znovu vrátí.“

„S Rudou Lhotským se dobře známe z Barth Racingu a doufám, že i v závodním voze nám bude spolupráce fungovat, což si ověříme již v květnu na maďarské Riverside Baja,“ řekl k nadcházející spolupráci Boris Vaculík.

Boris Vaculík, Dakar Setkání 2019
Boris Vaculík / Rudolf Lhotský, Ford F-150. Dakar Setkání 2019. © DAKAR MANIA/Martin Blažek

Rudolf Lhotský se po zraněních kolene pokoušel vrátit za řídítka motocyklu, ale absolvování soutěží na horkém sedadle spolujezdce považuje za novou výzvu.

„Nabídka od Borise přišla ve chvíli, kdy jsem se po 14 měsících opět posadil na motorku. Ale pauza byla delší, než jsem čekal, a usoudil jsem, že bych se nedokázal kvalitně na Dakar 2020 na motorce připravit. Proto jsem nabídku přijal a doufám, že zkušenosti z motorky zužitkuji i v autě,“ říká Rudolf Lhotský.

Přípravy na Dakar 2020 jsou již v plném proudu. Soutěžní Ford prošel kompletní repasí a vylepšením některých komponentů, upravuje se nový asistenční kamion a připravuje veškeré technické zázemí.

Před Dakarem čeká tým několik přípravných závodů.

„Po již zmíněné maďarské Riverside Baja absolvujeme ještě dvě baji a na podzim se chystáme na některý z afrických závodů, abychom si procvičili jízdu v dunách. Zatím není jisté, kde se Dakar 2020 pojede, ale věříme, že v nově vybrané lokalitě bude dostatek písečných dun, které dělají tento závod jedinečným,“ doplnil Vaculík.

Tisková zpráva týmu 3RCZ.com (editováno)

Mohlo by vás zajímat

Henk Lategan, Kalahari Desert Race 2019

SACCS: V nejtěžším závodě sezony hvězdy Toyoty neuspěly

Giniel de Villiers ani Henk Lategan se úspěchu při rally Botswana Kalahari Desert 1000 nedočkali. Oba hlavní favorité na

Více...
Fjodor Vorobjev, Italian Baja 2019

Baja Italia: Vítězný Vorobjev minimalizoval Cinottův náskok

Fjodor Vorobjev a Kirill Šubin (Can-Am) si na Italian Baja připsali první vítězství sezony a v průběžném pořadí světového

Více...
Martin Prokop, Italian Baja 2019

Italian Baja: Prokop letos podruhé na pódiu. Zvítězil Terranova

Druhý letošní start ve světovém poháru v bajách proměnil Martin Prokop ve druhé umístění na stupních vítězů. Z triumfu

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu