Rallye Šumava opravdu pustí Macíka na trať v traktoru

Rubrika: Tiskové zprávy  
BSR Valtra

Po mnoha dotazech, zda informace týmu Big Shock Racing vydaná 1. dubna není aprílovým žertem, Martin Macík znovu seriózně potvrdil, že pojede část Rallye Šumava Klatovy v traktoru Valtra.

Jeho slova dokládají i pořadatelé populárního závodu, který odstartuje v pátek 26. dubna, a na nějž už se těší tisíce fanoušků motorsportu.

„Je to tak, můžeme potvrdit, že dakarský závodník Martin Macík od nás dostal souhlas vyjet do 54. ročníku Rallye Šumava Klatovy na traktoru. Jeho jízda určitě bude pro diváky zajímavým zpestřením. Sami jsme zvědaví na jeho výsledný čas,“ říká Ing. Pavel Štípek, zástupce ředitele 54. Rallye Šumava Klatovy.

Macík bude startovat v rychlostní zkoušce Klatovský okruh. Ta je mezi jezdci velice oblíbená a zažila už spoustu napínavých okamžiků. Okruh vznikl v roce 1969, letos tak oslaví jubilejních 50 let. Martinův traktorový spurt bude další událostí. Dakarský pilot Macík osedlá traktor Valtra vybavený pneumatikami Nokian a porovná svůj čas s ostatními vozy.

Martin Macík & Jan Brabec
Martin Macík & Jan Brabec. Testování v Tunisku 2018. © Big Shock Racing

Brabčák mitfárou

„Jedu samozřejmě závodit, jinak to neumím, ale zároveň chceme fanoušky trochu pobavit. Navigovat mě zřejmě bude Brabčák, potřebuje trénovat, aby na Dakaru nebloudil. Kdo nás zná, je mu jasné, že nemáme v plánu dojet poslední,“ říká Martin Macík, který si jako kopilota vybral Jana Brabce, dakarského motocyklistu a bývalého motokrosaře.

Jejich vozidlo ponese číslo 1951, což je rok zahájení výroby prvních finských traktorů, z nichž se časem vyvinuly stroje Valtra.

Macíkova výzva tak zpestří napínavé automobilové souboje na trati 54. ročníku Rallye Šumava Klatovy, soutěže zařazené do prestižního šampionátu Autoklub Mistrovství České republiky v rally. Legendární závod se pojede na tradičních šumavských tratích od pátku 26. do soboty 27. dubna. Na posádky čeká celkem 160 soutěžních kilometrů ve 14 rychlostních zkouškách. Na cílové rampě budou diváci vyhlížet závodníky v sobotu kolem 17. hodiny.

Tisková zpráva týmu Big Shock Racing (editováno)

Mohlo by vás zajímat

Martin van den Brink, Morocco Desert Challenge 2019

Van den Brink je už celkově třetí

Opět v elitní pětici přijíždí pilot Martin van den Brink. Po šesté etapě dálkové rally Morocco Desert Challenge mu

Více...
Erik van Loon, Morocco Desert Challenge 2019

Střípky z MDC: Van Loon havaroval, Ouředníčkův Ford hořel, Howes vede

Šestá etapa Morocco Desert Challenge 2019 byla náročná a mimořádně dramatická. Dosud vedoucí muž kategorie automobilů Erik van Loon

Více...
Gert Huzink, Morocco Desert Challenge 2019

Kamion MKR ovládl v Maroku pátou etapu

MKR Technology slaví v dálkové rally Morocco Desert Challenge další vítězství. Zlato v páté etapě bere holandský pilot severočeského

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu