Merzouga: Al-Attiyah v SxS zářil a chce repete

Rubrika: Merzouga Rally, SSV  
/ Aktualizováno:

Nasser Al-Attiyah a Mathieu Baumel si při Merzouga Rally 2019 poprvé vyzkoušeli závodění v kategorii SxS. A bleskově se v novém prostředí etablovali. Až na jednu výjimku byli nejrychlejší na všech měřených úsecích a v celkovém hodnocení zvítězili s náskokem převyšujícím hodinu a půl.

Al-Attiyah s Baumelem v Maroku startovali se speciálem Can-Am Maverick X3 týmu South Racing. Katarsko-francouzská dvojice vedla už po úvodní etapě o více než 22 minut a v dalších dnech se soupeřům neustále vzdalovala. Pouze v předposlední etapě, která byla zároveň druhou maratonskou, obsadili druhou příčku. I tehdy však za sebou nechali své hlavní rivaly.

Nasser Al-Attiyah, Merzouga Rally 2019
Nasser Al-Attiyah / Mathieu Baumel, Can-Am Maverick X3, South Racing. Merzouga Rally 2019. © Red Bull Content Pool

„Atmosféra v bivaku byla celou dobu úžasná. Je to jeden ze závodů, které jsem si za celou svou kariéru užil nejvíce,“ chválil trojnásobný dakarský vítěz Nasser Al-Attiyah. „S Mathieuem jsme se tento týden hodně naučili. Doufám, že se za rok budu moct vrátit. Stal se ze mě velký fanoušek závodění se SxS a bylo by skvělé, kdybychom dokázali přimět více špičkových dakarských jezdců, aby si to vyzkoušeli.“

„Poznali jsme, o čem je závodění se SxS a hodně jsme se naučili. Pro spolujezdce je to méně stresující než v autě, takže je to větší zábava. Merzouga Rally je opravdu dobrou volbou pro každého, kdo chce poznat cross-country rally,“ dodal Mathieu Baumel.

Nasser Al-Attiyah, Merzouga Rally 2019
Nasser Al-Attiyah / Mathieu Baumel, Can-Am Maverick X3, South Racing. Merzouga Rally 2019. © ASO/A. Vialatte

Al-Attiyah s Baumelem se letos zatím zúčastnili tří cross-country rally (Dakar, Qatar CCR a Merzouga) a všechny tři vyhráli.

Druhé místo obsadil Conrad Rautenbach ze Zimbabwe s norským spolujezdcem Olou Fløenem. Bývalý jezdec juniorského týmu Citroënu v mistrovství světa v rally se při debutu na Dakaru v roce 2017 (Toyota Hilux) blýskl devátým místem absolutně a ve stejném roce si se SxS vyzkoušel poprvé také Merzougu. Nyní spolupracuje s lidmi kolem navigátora Dirka von Zitzewitze a připravuje se na návrat na dakarskou rally.

Juan Miguel Medero, Merzouga Rally 2019
Juan Miguel Medero / Diego Ortega Gil, Can-Am Maverick X3, Escuderia Delfi Sport Melilla. Merzouga Rally 2019. © ASO/V. Eleuterio

Třetí skončil Juan Miguel Medero, jehož navigoval dvojnásobný vítěz soutěže v kategorii čtyřkolek Diego Ortega Gil. Merzouga byla jejich prvním společným závodem v rámci přípravy na Dakar 2020.

O umístění na stupních vítězů bojoval i další bývalý účastník MS rally Dani Solà, kterého však z předposlední etapy vyřadily technické problémy. Španěl tak soutěž dokončil s vysokou penalizací až jako čtrnáctý.

Výsledky Merzouga Rally 2019

SxS

1.Al-Attiyah / BaumelCan-Am17:30:11
2.Rautenbach / FløeneCan-Am+1:36:29
3.Medero / OrtegaCan-Am+1:59:28
4.Hinojo / BlancoCan-Am+2:50:12
5.Pitout / BerseyCan-Am+2:55:15
Novinka

Mohlo by vás zajímat

Sam Sunderland, Rallye du Maroc 2019

FIM: Zkrácené MS odstartuje v září, SP v červenci

Mezinárodní motocyklové federace zveřejnila aktualizované kalendáře svého světového šampionátu v cross-country rally i světového poháru v bajách.

Více...
Martin Michek, Dakar 2020

DAKAR LIVE LOKET 2020

Doba koronavirová snad spěje ke svému konci a my se můžeme těšit na burácející závodní stroje a akce s nimi spojené. Jednu z prvních pořádá tým Orion – MRG.

Více...
Nani Roma, Dakar 2020

Prodrive na Dakaru 2021 se španělsko-britskou jezdeckou dvojicí?

Prodrive intenzivně pracuje na vývoji svých speciálů pro cross-country rally a jedná s jezdci, kteří by se v jeho barvách mohli objevit na Dakaru 2021.

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu