MDC 2019: Premiérové etapové vítězství pro nový kapotovaný MAZ

Rubrika: Kamiony, Morocco Desert Challenge  
Sergej Vjazovič, Morocco Desert Challenge 2019

Sice s denním zpožděním, ale přeci. Běloruský tovární tým MAZ-Sportauto mohl v pondělí večer na Morocco Desert Challenge alespoň decentně oslavit premiérové etapové vítězství nového „kapotniku“ 6440RR.

Po přezkoumání dat z GPS zrušili organizátoři dvě pětiminutové penalizace, které byly posádce Sergeje Vjazoviče uděleny za domnělé minutí dvou skrytých kontrolních bodů v průběhu druhé etapy Morocco Desert Challenge 2019.

Trojice Vjazovič, Zaporoščenko, Sačuk tudíž v kategorii kamionů oficiálně vyhrála nedělní dějství o 8 minut a 58 sekund před Nizozemcem Roelandem Voermanem (MAN). Nový MAZ 6440RR tak při svém soutěžním debutu triumfoval hned ve druhé etapě, do které odstartoval!

I po anulaci trestu figuruje Vjazovič na třetí pozici průběžného hodnocení, ovšem jeho odstup od vedoucího Voermana se snížil na necelých 17 minut. Na průběžně druhého Petera Versluise (MAN) ztrácí Bělorus před úterní čtvrtou etapou jen 2 minuty a 21 sekund.

Mohlo by vás zajímat

Martin van den Brink, Morocco Desert Challenge 2019

Van den Brink je už celkově třetí

Opět v elitní pětici přijíždí pilot Martin van den Brink. Po šesté etapě dálkové rally Morocco Desert Challenge mu

Více...
Erik van Loon, Morocco Desert Challenge 2019

Střípky z MDC: Van Loon havaroval, Ouředníčkův Ford hořel, Howes vede

Šestá etapa Morocco Desert Challenge 2019 byla náročná a mimořádně dramatická. Dosud vedoucí muž kategorie automobilů Erik van Loon

Více...
Gert Huzink, Morocco Desert Challenge 2019

Kamion MKR ovládl v Maroku pátou etapu

MKR Technology slaví v dálkové rally Morocco Desert Challenge další vítězství. Zlato v páté etapě bere holandský pilot severočeského

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu