MDC 2019: Premiérové etapové vítězství pro nový kapotovaný MAZ

Rubrika: Kamiony, Morocco Desert Challenge
Sergej Vjazovič, Morocco Desert Challenge 2019

Sice s denním zpožděním, ale přeci. Běloruský tovární tým MAZ-Sportauto mohl v pondělí večer na Morocco Desert Challenge alespoň decentně oslavit premiérové etapové vítězství nového „kapotniku“ 6440RR.

Po přezkoumání dat z GPS zrušili organizátoři dvě pětiminutové penalizace, které byly posádce Sergeje Vjazoviče uděleny za domnělé minutí dvou skrytých kontrolních bodů v průběhu druhé etapy Morocco Desert Challenge 2019.

Trojice Vjazovič, Zaporoščenko, Sačuk tudíž v kategorii kamionů oficiálně vyhrála nedělní dějství o 8 minut a 58 sekund před Nizozemcem Roelandem Voermanem (MAN). Nový MAZ 6440RR tak při svém soutěžním debutu triumfoval hned ve druhé etapě, do které odstartoval!

I po anulaci trestu figuruje Vjazovič na třetí pozici průběžného hodnocení, ovšem jeho odstup od vedoucího Voermana se snížil na necelých 17 minut. Na průběžně druhého Petera Versluise (MAN) ztrácí Bělorus před úterní čtvrtou etapou jen 2 minuty a 21 sekund.

Právní služby od A po Ž

Mohlo by vás zajímat

Fernando Alonso, Lichtenburg 2019

Alonsova divoká premiéra: Kotrmelec i slibné časy

Cross-country rally Fernanda Alonsa napoprvé vůbec nešetřila. Při rally Lichtenburg 400 se bývalý mistr světa F1 blýskl, ale dostal také nováčkovskou lekci.

Více...
Fernando Alonso & Marc Coma, Lichtenburg 2019

Fernando Alonso s Marcem Comou. A rovnou naostro

Fernando Alonso a Marc Coma vstoupili do své první společné rally velmi dobře. Při Lichtenburg 400 vybojovali třetí místo v kvalifikačním závodě.

Více...
Khalid Al Qassimi, Abu Dhabi Desert Challenge 2019

Jordan Baja: Vítaným zpestřením Al Qassimi s Peugeotem

Trojice závodníků usilujících o titul a Khalid Al Qassimi, to jsou hlavní favorité jordánské baji, která je poprvé součástí světového poháru FIA.