MDC 2019: Premiérové etapové vítězství pro nový kapotovaný MAZ

Rubrika: Kamiony, Morocco Desert Challenge  
Sergej Vjazovič, Morocco Desert Challenge 2019

Sice s denním zpožděním, ale přeci. Běloruský tovární tým MAZ-Sportauto mohl v pondělí večer na Morocco Desert Challenge alespoň decentně oslavit premiérové etapové vítězství nového „kapotniku“ 6440RR.

Po přezkoumání dat z GPS zrušili organizátoři dvě pětiminutové penalizace, které byly posádce Sergeje Vjazoviče uděleny za domnělé minutí dvou skrytých kontrolních bodů v průběhu druhé etapy Morocco Desert Challenge 2019.

Trojice Vjazovič, Zaporoščenko, Sačuk tudíž v kategorii kamionů oficiálně vyhrála nedělní dějství o 8 minut a 58 sekund před Nizozemcem Roelandem Voermanem (MAN). Nový MAZ 6440RR tak při svém soutěžním debutu triumfoval hned ve druhé etapě, do které odstartoval!

I po anulaci trestu figuruje Vjazovič na třetí pozici průběžného hodnocení, ovšem jeho odstup od vedoucího Voermana se snížil na necelých 17 minut. Na průběžně druhého Petera Versluise (MAN) ztrácí Bělorus před úterní čtvrtou etapou jen 2 minuty a 21 sekund.

Mohlo by vás zajímat

Sergej Vjazovič, Morocco Desert Challenge 2019

Silk Way: MAZ se Kamazům postaví s kapotnikem [seznam přihlášených]

Do devátého ročníku Silk Way Rally odstartuje v kategorii kamionů šestnáct posádek. Největšími soupeři továrních Kamazů by měly být

Více...
Petr Hozák, Italian Baja 2019

Petr Hozák nástrahy italské soutěže nezdolal, a tak se těší do Španělska

Premiérová účast na Italian Baja, ve které Petr Hozák startoval v nových barvách a s novým spolujezdcem René Kilianem,

Více...
Henk Lategan, Kalahari Desert Race 2019

SACCS: V nejtěžším závodě sezony hvězdy Toyoty neuspěly

Giniel de Villiers ani Henk Lategan se úspěchu při rally Botswana Kalahari Desert 1000 nedočkali. Oba hlavní favorité na

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu