Tvrdý boj se skvělým výsledkem

Rubrika: Tiskové zprávy  
Tomáš Ouředníček, Morocco Desert Challenge 2019

Čtvrtá etapa Morocco Desert Challenge 2019 měřila 425 kilometrů a byla zatím nejtěžší, ale Tomáš Ouředníček a David Křípal se s obtížemi dobře vyrovnali. Navzdory technickým problémům se zajeli sedmý nejlepší čas, vybojovali čtvrté místo ve své kategorii a v průběžném pořadí postoupili na osmé místo.

„Dnešní etapa byla velmi obtížná, na trati bylo velké množství obrovských kamenů, proto bylo předjíždění téměř nemožné. Přesto se nám podařilo předjet několik kamionů a motorek. Dnes jsme zažili první duny – byly poměrně malé, ale dost složité. Během včerejšího briefingu nás organizátoři varovali, že pokud k nim nedojedeme za světla, abychom se vůbec nepokoušeli je projet v noci. Bohužel jsme dnes opět měli technické problémy, auto se nám třikrát nebo čtyřikrát zastavilo. V neutralizované zóně, kde je povolená asistence, jsme vyměnili tělo škrtící klapky, ale později auto opět zastavilo, takže musíme najít hlavní příčinu problému.“

„David dnes odvedl skvělou práci, neudělal žádnou navigační chybu, čímž se po dnešku nemůže chlubit moc dalších posádek. Snažil jsem se jet spíše opatrně, abych co nejvíce šetřil auto. Proto je pro nás dnešní skvělý výsledek trochu překvapením, ale nakonec pozitivním. Dává nám to obrovskou motivaci pro nadcházející dny, ale naším hlavním cílem je dokončit závod, “ říká Tomáš Ouředníček po čtvrté etapě.

„Během včerejší noci znovu probíhaly na našem autě velké opravy a trvaly až do rána. Etapa byla pěkná, ale dost složitá. Pokud jde o navigaci, dnes jsme měli opravdu štěstí. Počasí je extrémně horké. V Maroku jsem byl už několikrát, ale na takové teploty si nevzpomínám. Dnes musíme hodně zapracovat na autě, ale zítra budeme opět bojovat! “ dodal navigátor David Křípal.

Druhá polovina Morocco Desert Challenge 2019 začíná pátou etapou z Foum Zguidu do Zagory dlouhou 308 km.

Tisková zpráva South Racing CE (editováno)

Právní služby od A po Ž

Mohlo by vás zajímat

Fernando Alonso, Lichtenburg 2019

Alonsova divoká premiéra: Kotrmelec i slibné časy

Cross-country rally Fernanda Alonsa napoprvé vůbec nešetřila. Při rally Lichtenburg 400 se bývalý mistr světa F1 blýskl, ale dostal také nováčkovskou lekci.

Více...
Fernando Alonso & Marc Coma, Lichtenburg 2019

Fernando Alonso s Marcem Comou. A rovnou naostro

Fernando Alonso a Marc Coma vstoupili do své první společné rally velmi dobře. Při Lichtenburg 400 vybojovali třetí místo v kvalifikačním závodě.

Více...
Khalid Al Qassimi, Abu Dhabi Desert Challenge 2019

Jordan Baja: Vítaným zpestřením Al Qassimi s Peugeotem

Trojice závodníků usilujících o titul a Khalid Al Qassimi, to jsou hlavní favorité jordánské baji, která je poprvé součástí světového poháru FIA.

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu