Tvrdý boj se skvělým výsledkem

Rubrika: Tiskové zprávy  

Čtvrtá etapa Morocco Desert Challenge 2019 měřila 425 kilometrů a byla zatím nejtěžší, ale Tomáš Ouředníček a David Křípal se s obtížemi dobře vyrovnali. Navzdory technickým problémům se zajeli sedmý nejlepší čas, vybojovali čtvrté místo ve své kategorii a v průběžném pořadí postoupili na osmé místo.

„Dnešní etapa byla velmi obtížná, na trati bylo velké množství obrovských kamenů, proto bylo předjíždění téměř nemožné. Přesto se nám podařilo předjet několik kamionů a motorek. Dnes jsme zažili první duny – byly poměrně malé, ale dost složité. Během včerejšího briefingu nás organizátoři varovali, že pokud k nim nedojedeme za světla, abychom se vůbec nepokoušeli je projet v noci. Bohužel jsme dnes opět měli technické problémy, auto se nám třikrát nebo čtyřikrát zastavilo. V neutralizované zóně, kde je povolená asistence, jsme vyměnili tělo škrtící klapky, ale později auto opět zastavilo, takže musíme najít hlavní příčinu problému.“

„David dnes odvedl skvělou práci, neudělal žádnou navigační chybu, čímž se po dnešku nemůže chlubit moc dalších posádek. Snažil jsem se jet spíše opatrně, abych co nejvíce šetřil auto. Proto je pro nás dnešní skvělý výsledek trochu překvapením, ale nakonec pozitivním. Dává nám to obrovskou motivaci pro nadcházející dny, ale naším hlavním cílem je dokončit závod, “ říká Tomáš Ouředníček po čtvrté etapě.

„Během včerejší noci znovu probíhaly na našem autě velké opravy a trvaly až do rána. Etapa byla pěkná, ale dost složitá. Pokud jde o navigaci, dnes jsme měli opravdu štěstí. Počasí je extrémně horké. V Maroku jsem byl už několikrát, ale na takové teploty si nevzpomínám. Dnes musíme hodně zapracovat na autě, ale zítra budeme opět bojovat! “ dodal navigátor David Křípal.

Druhá polovina Morocco Desert Challenge 2019 začíná pátou etapou z Foum Zguidu do Zagory dlouhou 308 km.

Tisková zpráva South Racing CE (editováno)

eShop DAKARMANIA

Mohlo by vás zajímat

Rally Dakar 2020

Rallyshow Vacov se představuje a hned čelí dunám

Poslední únorový den by si měli do svých kalendářů zaznamenat všichni příznivci Rally Dakar! Obzvlášť, pokud jsou z jižních, západních nebo středních Čech.

Více...
Aleš Loprais, Dakar 2019

Královna se vrátí na Dakar. Pilotem známý český závodník

Aleš Loprais potvrdil, že jeho tým nasadí na Dakaru 2021 dva kamiony. Instaforex Loprais Team by měly reprezentovat vozy dvou různých značek.

Více...
Ajrat Mardějev, Silk Way Rally 2019

Covid-19 může změnit program Silk Way Rally 2020

Organizační výbor Silk Way Rally sleduje situaci související se šířením koronaviru Covid-19 a je připraven upravit závěrečnou část jubilejního ročníku.

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu