Jan Brabec skončil se zlomeninami v tuniské nemocnici

Rubrika: Moto  
/ Aktualizováno:

Jarní testování na Sahaře je pro tým Big Shock Racing už tradičně důležitou součástí přípravy na následující ročník Rally Dakar. Ovšem Janu Brabcovi se v Tunisku cesta na Dakar 2020 spíše zkomplikovala.

35letý motocyklista byl po pádu s několika zlomeninami hospitalizován v místní nemocnici a sezonu mu přinejmenším ztíží následná rekonvalescence.

Dvojnásobný účastník Dakaru testoval s týmem Big Shock Racing v okolí saharské oázy Ksar Ghilane od minulého pátku až do včerejška, kdy při tréninku havaroval.

Jan Brabec, testování Tunisko 2019
Jan Brabec, Big Shock Racing. Testování v Ksar Ghilane, Tunisko, květen 2019. © Big Shock Racing

„Při přejíždění z pisty na pistu jsem přejel přibližně dvaceticentimetrový val nahrnutého prachu, ve kterém byl asi kámen,“ popsal Jan Brabec příčiny svého pádu, při kterém přeletěl přes řídítka. „Výsledkem je zlomená noha pod kolenem, oba palce na rukou, žebra a kostrč. Navíc mám sedřená záda.“

Dnes Jan Brabec na soukromé klinice podstoupil operaci, která podle informací zveřejněných dalšími členy týmu na sociálních sítích proběhla bez komplikací.

Podle prvních odhadů si nezbytná rekonvalescence a rehabilitace vyžádají přibližně tři měsíce.

Přejeme brzký návrat domů i za řídítka závodní motorky!

Novinka

Mohlo by vás zajímat

Sam Sunderland, Rallye du Maroc 2019

FIM: Zkrácené MS odstartuje v září, SP v červenci

Mezinárodní motocyklové federace zveřejnila aktualizované kalendáře svého světového šampionátu v cross-country rally i světového poháru v bajách.

Více...
Martin Michek, Dakar 2020

DAKAR LIVE LOKET 2020

Doba koronavirová snad spěje ke svému konci a my se můžeme těšit na burácející závodní stroje a akce s nimi spojené. Jednu z prvních pořádá tým Orion – MRG.

Více...
Nani Roma, Dakar 2020

Prodrive na Dakaru 2021 se španělsko-britskou jezdeckou dvojicí?

Prodrive intenzivně pracuje na vývoji svých speciálů pro cross-country rally a jedná s jezdci, kteří by se v jeho barvách mohli objevit na Dakaru 2021.

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu