Al-Attiyah a Baumel opět se SxS. Oba za volantem

Rubrika: SSV, Zajímavosti  
/ Aktualizováno:

Svůj debut v kategorii SxS ozdobili Nasser Al-Attiyah a Mathieu Baumel vítězstvím na dubnové Merzouga Rally. A závodění s buginou si pochvalovali. Teď se k Mavericku X3 vrací.

S buggy Can-Am týmu RM Sport absolvují třetí podnik francouzského šampionátu ve vytrvalostních cross-country závodech, který se uskuteční o víkendu 29. a 30. června. Závodit se bude na čtyřkilometrovém okruhu La Grémuse u Olivetu, jenž bezprostředně sousedí s Orleansem.

V průběhu šestihodinovky usedne za volant nejen Nasser Al-Attiyah, ale také Matthieu Baumel. Třetím členem posádky bude někdejší dakarská hvězda Thierry Magnaldi. 56letý Francouz má na svém kontě devatenáct startů na Dakaru, který zdolal jak za řídítky, tak za volantem. V roce 1999 obsadil při svém posledním startu v kategorii motocyklů druhé místo. O sedm let později dokázal se Schlesserovou buginou vyhrát dvě etapy.

Mathieu Baumel & Thierry Magnaldi
Mathieu Baumel (vlevo) a Thierry Magnaldi při testování ve Fontjoncouse. Zdroj: FB M. Baumel

Baumel a Magnaldi se na počátku tohoto týdne zúčastnili týmového testování v jihofrancouzském Fontjoncouse. Baumel se kromě dalších soupeřů utká také se svou manželkou Barbarou, která bude s Yamahou YXZ 1000 R hájit barvy konkurenčního Teamu Sud Ouest 4×4.

Al-Attiyahův a Baumelův program bude na přelomu června a července nabitý. 6h Orleánsu se jede necelý týden před Silk Way Rally, která startuje 6. června v ruském Irkutsku. Katarsko-francouzská posádka se závodu zúčastní s Toyotou Hilux. SWR je jedním z nemnoha světových cross-country podniků, které Al-Attiyah dosud nepokořil. Jeho maximem zatím zůstávají dvě druhá místa.

eShop DAKARMANIA

Mohlo by vás zajímat

Rally Dakar 2020

Rallyshow Vacov se představuje a hned čelí dunám

Poslední únorový den by si měli do svých kalendářů zaznamenat všichni příznivci Rally Dakar! Obzvlášť, pokud jsou z jižních, západních nebo středních Čech.

Více...
Aleš Loprais, Dakar 2019

Královna se vrátí na Dakar. Pilotem známý český závodník

Aleš Loprais potvrdil, že jeho tým nasadí na Dakaru 2021 dva kamiony. Instaforex Loprais Team by měly reprezentovat vozy dvou různých značek.

Více...
Ajrat Mardějev, Silk Way Rally 2019

Covid-19 může změnit program Silk Way Rally 2020

Organizační výbor Silk Way Rally sleduje situaci související se šířením koronaviru Covid-19 a je připraven upravit závěrečnou část jubilejního ročníku.

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu