Al-Attiyah a Baumel opět se SxS. Oba za volantem

Rubrika: SxS, Zajímavosti  
/ Aktualizováno:
Team RM Sport, testování Fontjoncouse 2019

Svůj debut v kategorii SxS ozdobili Nasser Al-Attiyah a Mathieu Baumel vítězstvím na dubnové Merzouga Rally. A závodění s buginou si pochvalovali. Teď se k Mavericku X3 vrací.

S buggy Can-Am týmu RM Sport absolvují třetí podnik francouzského šampionátu ve vytrvalostních cross-country závodech, který se uskuteční o víkendu 29. a 30. června. Závodit se bude na čtyřkilometrovém okruhu La Grémuse u Olivetu, jenž bezprostředně sousedí s Orleansem.

V průběhu šestihodinovky usedne za volant nejen Nasser Al-Attiyah, ale také Matthieu Baumel. Třetím členem posádky bude někdejší dakarská hvězda Thierry Magnaldi. 56letý Francouz má na svém kontě devatenáct startů na Dakaru, který zdolal jak za řídítky, tak za volantem. V roce 1999 obsadil při svém posledním startu v kategorii motocyklů druhé místo. O sedm let později dokázal se Schlesserovou buginou vyhrát dvě etapy.

Mathieu Baumel & Thierry Magnaldi
Mathieu Baumel (vlevo) a Thierry Magnaldi při testování ve Fontjoncouse. Zdroj: FB M. Baumel

Baumel a Magnaldi se na počátku tohoto týdne zúčastnili týmového testování v jihofrancouzském Fontjoncouse. Baumel se kromě dalších soupeřů utká také se svou manželkou Barbarou, která bude s Yamahou YXZ 1000 R hájit barvy konkurenčního Teamu Sud Ouest 4×4.

Al-Attiyahův a Baumelův program bude na přelomu června a července nabitý. 6h Orleánsu se jede necelý týden před Silk Way Rally, která startuje 6. června v ruském Irkutsku. Katarsko-francouzská posádka se závodu zúčastní s Toyotou Hilux. SWR je jedním z nemnoha světových cross-country podniků, které Al-Attiyah dosud nepokořil. Jeho maximem zatím zůstávají dvě druhá místa.

Právní služby od A po Ž

Mohlo by vás zajímat

Fernando Alonso, Lichtenburg 2019

Alonsova divoká premiéra: Kotrmelec i slibné časy

Cross-country rally Fernanda Alonsa napoprvé vůbec nešetřila. Při rally Lichtenburg 400 se bývalý mistr světa F1 blýskl, ale dostal také nováčkovskou lekci.

Více...
Fernando Alonso & Marc Coma, Lichtenburg 2019

Fernando Alonso s Marcem Comou. A rovnou naostro

Fernando Alonso a Marc Coma vstoupili do své první společné rally velmi dobře. Při Lichtenburg 400 vybojovali třetí místo v kvalifikačním závodě.

Více...
Khalid Al Qassimi, Abu Dhabi Desert Challenge 2019

Jordan Baja: Vítaným zpestřením Al Qassimi s Peugeotem

Trojice závodníků usilujících o titul a Khalid Al Qassimi, to jsou hlavní favorité jordánské baji, která je poprvé součástí světového poháru FIA.

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu