Al-Attiyah a Baumel opět se SxS. Oba za volantem

Rubrika: SxS, Zajímavosti  
/ Aktualizováno:
Team RM Sport, testování Fontjoncouse 2019

Svůj debut v kategorii SxS ozdobili Nasser Al-Attiyah a Mathieu Baumel vítězstvím na dubnové Merzouga Rally. A závodění s buginou si pochvalovali. Teď se k Mavericku X3 vrací.

S buggy Can-Am týmu RM Sport absolvují třetí podnik francouzského šampionátu ve vytrvalostních cross-country závodech, který se uskuteční o víkendu 29. a 30. června. Závodit se bude na čtyřkilometrovém okruhu La Grémuse u Olivetu, jenž bezprostředně sousedí s Orleansem.

V průběhu šestihodinovky usedne za volant nejen Nasser Al-Attiyah, ale také Matthieu Baumel. Třetím členem posádky bude někdejší dakarská hvězda Thierry Magnaldi. 56letý Francouz má na svém kontě devatenáct startů na Dakaru, který zdolal jak za řídítky, tak za volantem. V roce 1999 obsadil při svém posledním startu v kategorii motocyklů druhé místo. O sedm let později dokázal se Schlesserovou buginou vyhrát dvě etapy.

Mathieu Baumel & Thierry Magnaldi
Mathieu Baumel (vlevo) a Thierry Magnaldi při testování ve Fontjoncouse. Zdroj: FB M. Baumel

Baumel a Magnaldi se na počátku tohoto týdne zúčastnili týmového testování v jihofrancouzském Fontjoncouse. Baumel se kromě dalších soupeřů utká také se svou manželkou Barbarou, která bude s Yamahou YXZ 1000 R hájit barvy konkurenčního Teamu Sud Ouest 4×4.

Al-Attiyahův a Baumelův program bude na přelomu června a července nabitý. 6h Orleánsu se jede necelý týden před Silk Way Rally, která startuje 6. června v ruském Irkutsku. Katarsko-francouzská posádka se závodu zúčastní s Toyotou Hilux. SWR je jedním z nemnoha světových cross-country podniků, které Al-Attiyah dosud nepokořil. Jeho maximem zatím zůstávají dvě druhá místa.

Mohlo by vás zajímat

Michael Metge, Merzouga Rally 2019

Aragón: Tovární týmy i české překvapení [seznam přihlášených]

Velmi solidním obsazením se může Baja Aragón 2019 pochlubit i v kategorii motocyklů. Třetí a zároveň předposlední podnik Světového

Více...
Jaroslav Valtr, testování Tunisko 2019

Aragón: Macík, Valtr i Bonver Dakar Project [seznam přihlášených]

České týmy se příští víkend na Baja Aragón pokusí prodloužit vítěznou sérii, kterou na španělské soutěži v kategorii kamionů

Více...
Martin Prokop, Baja Aragón 2018

Aragón: Trojice českých jezdců proti silné konkurenci [seznam přihlášených]

Baja Aragón patří k nejpopulárnějším cross-country závodům na evropském kontinentu a startovní listina 36. ročníku výsadní postavení španělského podniku

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu