Na Silk Way Rally vyjíždí i severočeský kamion

Rubrika: Tiskové zprávy  
/ Aktualizováno:

Už tento víkend v Rusku odstartuje jedna z nejdelších a nejtěžších rally světa – slavná Silk Way. Na startu bude i kamion z dílny severočeského konstruktérského týmu MKR Technology, ve kterém pojede holandský pilot Martin van den Brink.

„I s ohledem na vývoj nových speciálů pojede Silk Way Rally jen jeden náš kamion. Martin usedne do kamionu Renault Trucks CBH, kterému říkáme Sherpa. Letošní Silk Way bude úplně jiná než v předchozích letech, takže jsme sami zvědaví na její průběh. Bude to dlouhé a hodně náročné,“ podotkl šéf židovického týmu Mario Kress.

Holanďan Martin van den Brink pojede v barvách týmu Mammoet Rallysport ve svém oblíbeném speciálu se zkušeným navigátorem Wouterem de Graaffem. Trojici v kabině doplňuje Martinův syn Mitchel van den Brink. Posádka odstartuje s kamionem číslo 301.

V součtu na ni čeká deset etap a více než pět tisíc kilometrů, z nichž více než polovina je měřených. Program začíná pátečními technickými přejímkami a pokračuje sobotním večerním startovním ceremoniálem v Irkutsku na Speranského náměstí. Zostra se rally rozjede v neděli nejkratší dvěstěpadesátikilometrovou etapou, při které se závodníci dostanou k nejhlubšímu jezeru na světě, Bajkalu, a dojedou k prvnímu bivaku.

Martin van den Brink, Silk Way Rally 2018
Martin van den Brink, Renault CBH 385 Sherpa, Mammoet Rallysport. Silk Way Rally 2018. © MKR Technology

Zatímco závodníci budou zápasit s nástrahami nových regionů, diváci budou mít možnost sledovat je na cestě přes východní Sibiř, ruskou tajgu, mongolské stepi, čínské pláně a písky pouště Gobi. Letošní Silk Way rally vede přes území tří států – Ruska, Mongolska a Číny. Závěrečný ceremoniál proběhne v úterý 16. července v malebném městečku Tun-chuang přímo na úpatí vysokých dun.

„Organizátoři vybrali ty nejnáročnější geografické oblasti s terény, které jsou vhodné pro rally. Letos bude závodní trať pokrývat pět klimatických zón!“ upozornil Mario Kress.

Nedělní úvodní etapa hned na začátek se všemi zatřese. Padesát měřených kilometrů po úzkých cestách v sibiřské tajze. Na prvních kilometrech je trať tvrdá a kamenitá. Jezdce čekají lesní cesty, říční koryta a prašné cesty v sibiřských kopcích, po nichž si všichni odpočinou v příjemném bivaku, který se nachází přímo na břehu jezera Bajkal.

Tisková zpráva MKR Technology (editováno)

eShop DAKARMANIA

Mohlo by vás zajímat

Rally Dakar 2020

Rallyshow Vacov se představuje a hned čelí dunám

Poslední únorový den by si měli do svých kalendářů zaznamenat všichni příznivci Rally Dakar! Obzvlášť, pokud jsou z jižních, západních nebo středních Čech.

Více...
Aleš Loprais, Dakar 2019

Královna se vrátí na Dakar. Pilotem známý český závodník

Aleš Loprais potvrdil, že jeho tým nasadí na Dakaru 2021 dva kamiony. Instaforex Loprais Team by měly reprezentovat vozy dvou různých značek.

Více...
Ajrat Mardějev, Silk Way Rally 2019

Covid-19 může změnit program Silk Way Rally 2020

Organizační výbor Silk Way Rally sleduje situaci související se šířením koronaviru Covid-19 a je připraven upravit závěrečnou část jubilejního ročníku.

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu