Seriál o Kamazu: Natáčení na Silk Way i závěrečný celovečerák

Rubrika: Kamiony, Zajímavosti  
/ Aktualizováno:

Projekt připravovaného televizního seriálu o týmu Kamaz-Master pojímají Rusové opravdu velkoryse. A na veřejnost postupně pronikají další informace. Naposledy díky producentu Maximu Leščenkovi.

Podle současných plánů se mohou fanoušci těšit na dvě osmidílné sérii, po kterých bude následovat celovečerní film. Společnost Art Vision Pictures pracuje na přípravě projektu už několik let a na počátku června definitivně potvrdila jeho realizaci. Režie se ujme známý ruský filmař Fjodor Bondarčuk, jenž je údajně také původním iniciátorem celé myšlenky.

„Našimi konzultanty jsou mnozí členové týmu Kamaz-Master, autoři scénáře se doslova ponořili do jejich práce,“ popisuje Maxim Leščenko. „Studovali každý detail. Od toho, jak mluví, až po způsob, jak dýchají. Radili jsme se s vedoucími pracovníky, piloty, navigátory, mechaniky i dalšími členy týmu, seznámili jsme se s jeho historií. Poznali jsme, kolik fyzických i morálních sil všichni věnují své práci. Jedná se o velice dobrou kombinaci rodiny, fanatismu, oddanosti a odpovědnosti vůči sobě, sportu, týmu i městu. Členy týmu Kamaz-Master vnímáme jako prototypy hrdinů, ale seriál bude o týmu jako celku.“

Kamaz-Master, Dakar 2019
Natáčení seriálu bude probíhat i ve skutečném bivaku během závodu. © Kamaz-Master

Natáčení první série odstartuje v Naběrežnych Čelnach na počátku roku 2020 a podle Leščenka není vyloučené, že se v seriálu objeví i tovární piloti Kamazu. Hlavní postavy by však měly být fiktivní a těchto rolí by se měli ujmout populární ruští herci.

Producent seriálu slibuje i atraktivní pasáže přímo ze závodů. Z mnoha zřejmých důvodů však před Dakarem dostane přednost „domácí“ soutěž.

„Máme v plánu účast na Silk Way. Je možné, že část bivaku týmu bude mít fiktivní výbavu a bude v ní i další kamion. Celé se to bude se skutečnou rally prolínat. Ale je samozřejmé, že se nám nepodaří natočit úplně všechno, protože rally je prostě skutečný sportovní podnik. Závod natočíme s využitím skutečné atmosféry, ale zároveň podle připraveného scénáře,“ uzavřel Leščenko.

Novinka

Mohlo by vás zajímat

Jan Brabec, Dakar 2020

Jan Brabec na Dakaru 2021: Vlastní cestou do dvacítky

Motocyklista Jan Brabec prožil turbulentní rok. Loni v květnu utrpěl několik nepříjemných zranění, z nichž se dlouho zotavoval. Přesto prokázal vůli bojovníka a svůj třetí Dakar dokončil.

Více...
Martin Kolomý, test Abu Dhabi 2019

Rehabilitující Kolomý: Chci se vrátit, ale rozhodne doktor

Šest měsíců po zranění páteře, které utrpěl před Dakarem 2020, se Martin Kolomý dostává zpět do formy. Za volant závodního auta ale zatím nespěchá.

Více...
Martin Šoltys, Dakar 2020

Dakar 2021: Buggyra připravuje dva kamiony a automat

Společnosti Tatra Trucks a. s. a Buggyra Racing podepsaly v těchto dnech novou dvouletou smlouvu o spolupráci.

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu