Seriál o Kamazu: Natáčení na Silk Way i závěrečný celovečerák

Rubrika: Kamiony, Zajímavosti  
/ Aktualizováno:
Ajrat Mardějev, Silk Way Rally 2018

Projekt připravovaného televizního seriálu o týmu Kamaz-Master pojímají Rusové opravdu velkoryse. A na veřejnost postupně pronikají další informace. Naposledy díky producentu Maximu Leščenkovi.

Podle současných plánů se mohou fanoušci těšit na dvě osmidílné sérii, po kterých bude následovat celovečerní film. Společnost Art Vision Pictures pracuje na přípravě projektu už několik let a na počátku června definitivně potvrdila jeho realizaci. Režie se ujme známý ruský filmař Fjodor Bondarčuk, jenž je údajně také původním iniciátorem celé myšlenky.

„Našimi konzultanty jsou mnozí členové týmu Kamaz-Master, autoři scénáře se doslova ponořili do jejich práce,“ popisuje Maxim Leščenko. „Studovali každý detail. Od toho, jak mluví, až po způsob, jak dýchají. Radili jsme se s vedoucími pracovníky, piloty, navigátory, mechaniky i dalšími členy týmu, seznámili jsme se s jeho historií. Poznali jsme, kolik fyzických i morálních sil všichni věnují své práci. Jedná se o velice dobrou kombinaci rodiny, fanatismu, oddanosti a odpovědnosti vůči sobě, sportu, týmu i městu. Členy týmu Kamaz-Master vnímáme jako prototypy hrdinů, ale seriál bude o týmu jako celku.“

Kamaz-Master, Dakar 2019
Natáčení seriálu bude probíhat i ve skutečném bivaku během závodu. © Kamaz-Master

Natáčení první série odstartuje v Naběrežnych Čelnach na počátku roku 2020 a podle Leščenka není vyloučené, že se v seriálu objeví i tovární piloti Kamazu. Hlavní postavy by však měly být fiktivní a těchto rolí by se měli ujmout populární ruští herci.

Producent seriálu slibuje i atraktivní pasáže přímo ze závodů. Z mnoha zřejmých důvodů však před Dakarem dostane přednost „domácí“ soutěž.

„Máme v plánu účast na Silk Way. Je možné, že část bivaku týmu bude mít fiktivní výbavu a bude v ní i další kamion. Celé se to bude se skutečnou rally prolínat. Ale je samozřejmé, že se nám nepodaří natočit úplně všechno, protože rally je prostě skutečný sportovní podnik. Závod natočíme s využitím skutečné atmosféry, ale zároveň podle připraveného scénáře,“ uzavřel Leščenko.

Právní služby od A po Ž

Mohlo by vás zajímat

MP-Sports před Dakarem 2020

Martin Kolomý: Na Dakar s Fordem se těším jako na Večerníčka

Desetkrát odstartoval do Rally Dakar s kamionem. Třikrát se prosadil do první desítky, jednou byl pátý. Přesto je jeho působení v této kategorii možná u konce.

Více...
Martin Prokop, Rallye du Maroc 2019

Martin Prokop: Tři auta na Dakaru, to by byl krásný tým

Martin Prokop má Dakar pod kůží a je to cítit. Přípravě na další ročník přizpůsobil program celé sezony a s Dakarem spojuje i své další plány v motorsportu.

Více...
MP-Sports před Dakarem 2020

Dakar 2020: Kolomý bude krýt Prokopovi záda

Do 42. ročníku Rally Dakar nasadí MP-Sports opět dva vozy Ford Raptor RS Cross-Country. Do Saúdské Arábie však v lednu zamíří ve výrazně obměněné sestavě.

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu